Ernesto Valverde: Tridente MSG? Wielcy piłkarze zawsze się zrozumieją

Dariusz Maruszczak

19 października 2019, 15:45

Marca, AS

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Ernesto Valverde opowiedział o najważniejszych aspektach wygranego przez Barcelonę spotkania z Eibarem.

Łatwiej niż w poprzednich latach: Rozegraliśmy wspaniały mecz. Na Ipurua się cierpi, ponieważ Eibar naciska na tym stadionie wysokim pressingiem. Trzeba być bardzo uważnym, żeby bronić dośrodkowania bocznych defensorów i szybko wyprowadzać piłkę. To właśnie zrobiliśmy. Eibar zmusza rywali do szukania szans poprzez długie podania, ponieważ nie zostawia dużo miejsca w środku. My gramy świetnie pod względem utrzymywania się w posiadaniu piłki, ale nasi napastnicy musieli przełamywać wysoko ustawioną linię obrony rywala. Pracowaliśmy, żeby to zrobić, i udało się to przy pierwszym golu.

Koncepcja: Chodziło o to, żeby wywołać niepewność w szeregach rywala. Kiedy kilka razy udanie wyszliśmy z piłką, zaczęli być mniej pewni w pressingu.

Umtiti: Oceniam go bardzo wysoko. Miałem trudną decyzję do pojęcia, ponieważ Todibo rozegrał świetny mecz z Sevillą, ale to było wyjątkowe spotkanie. Wiem, jak gra Eibar, i wiedziałem, jak mocny jest Umtiti w walce o górne piłki i w rozpoczynaniu akcji. Potrzebowaliśmy jego zimnej krwi i poszło mu dobrze.

De Jong: Ma wspaniały początek sezonu. Widać, jak wiele nam daje, ze względu na swoje mocne strony w ataku i obronie. Nie zatrzymuje się. Publiczność również to docenia.

Tridente MSG: Wielcy piłkarze zawsze się zrozumieją. Dziś był trudny pojedynek, ale dzięki takim spotkaniom zrozumieją się jeszcze lepiej i będą wiedzieć, kiedy jeden wychodzi na pozycję, a drugi podaje. To była kwestia czasu i rozegranych meczów. Byli bardzo aktywni i zostali za to nagrodzeni.

Przełożenie El Clásico: Cóż, mam nadzieję i wierzę, że rozegramy ten mecz przed końcem pierwszej rundy lub przynajmniej przed końcem sezonu. Ostatnio nie można dojść do żadnego porozumienia w kwestiach politycznych, ale mam nadzieję, że nie będzie tak trudno uzgodnić datę spotkania.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Uważam, ze dobrze przygotował drużynę pod rywala. Niekiedy Barcelona miewała problemy z wyjściem z wysokiego pressingu, a dzisiaj nie było z tym problemu.

Dobrze ze w wywiadzie zaznaczył (w subtelny sposób), ze nie podoba mu się zmiana terminu El Classico.

Proponuję GSM zamiast MSG :)

Powiedział co wiedział..

Trzeba przyznać, że po kiepskim starcie wreszcie Barcelona osiąga wyniki odpowiednie dla tego zespolu. Kolejny juz 5 wygrany mecz z rzedu (w tym 1 w LM) oraz kolejne czyste konto. Bodajze juz 3 z rzedu w Lidze.

Ernesto jest najpiekniejszy.