Media: Barcelona przekazała, że nie zgadza się na zmianę miejsca ani daty rozegrania El Clásico [Aktualizacja 15:02]

Julia Cicha

17 października 2019, 13:30

Catalunya Radio, Marcal Lorente

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Wczoraj informowaliśmy, że w związku z napiętą sytuacją w Katalonii El Clásico może zostać przeniesione z Camp Nou na Santiago Bernabéu lub przełożone na inny dzień. Jak podają hiszpańskie media, FC Barcelona przedstawiła już swoje stanowisko w tej sprawie.

Klub miał przekazać Komitetowi ds. Rozgrywek, że nie zgadza się na przeniesienie meczu na stadion Realu. Barça jest zdania, że najlepiej pozostawić wszystko w niezmienionej formie. Dodaje również, że 1 października 2017 roku, podczas spotkania z Las Palmas, sytuacja w mieście była poważniejsza, a mimo to LaLiga nie zdecydowała się powziąć żadnych środków. Barcelona sama podjęła wtedy decyzję o grze przy pustych trybunach.

Klub równie mocno opowiedział się też przeciwko zmianie daty El Clásico. Istniała możliwość przełożenia pojedynku na 27 października, 4 grudnia lub 18 grudnia. Grudniowe dni to jedyne wolne tygodnie, w których nie ma starć ligowych lub reprezentacyjnych. Oprócz Barcelony przeciwna zmianom jest również Katalońska Federacja Piłkarska. W podobnym tonie wypowiadała się dziś rano burmistrz Barcelony Ada Colau.

Jako argumentów Barça używa braku możliwości zmiany gospodarza meczu w regulaminie RFEF oraz braku jakiejkolwiek deklaracji ze strony kompetentnych władz o niemożliwości zapewnienia bezpieczeństwa. Teraz Komitet ds. Rozgrywek musi podjąć decyzję do środy. Bardzo możliwe, że zrobi to jednak wcześniej.

Aktualizacja 14:54

Cadena COPE podaje, że Komitet ds. Rozgrywek podejmie decyzję dziś o godzinie 17. Wg rozgłośni na 95% El Clásico zostanie przełożone na środę 18 grudnia.

Aktualizacja 15:02

Javier Tebas jest przeciwny rozegraniu El Clásico 18 grudnia. - Jeśli kolejność meczów nie zostanie zamieniona, trzeba będzie znaleźć inną datę, a to oddzielny proces. Mówi się o 18 grudnia, ale wtedy rozgrywane są spotkania Pucharu Króla. Nie można wtedy grać, to bardzo zaszkodzi Pucharowi. Trzeba usiąść i ustalić datę, choć wolę zmianę gospodarza - powiedział prezes LaLigi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To trzeba na spokojnie, usiąść i pomyśleć

Teraz : Trzeba usiasc i ustalić inna datę...
Wyjdź i zostaw dobra datę.

I bardzo dobrze.Zagranie klasyku w środku tygodnia to zbezczeszczenie tego piłkarskiego święta.

Szwagier , musimy się kiedyś spotkać na trzeźwo... i się napić. Wtedy wszystko się dogada .

Powinna Barca dwa razy zagrac na SANTIAGO i im dopie...rdolic po 5-0 i byłby spokój w następnym sezonie z kombinowaniem

Dla mnie to jest ustawiane i skorumpowane, Perez i jego znajomości zrobi co się da, żeby Barcelonę zranić.

Powinni zagrać w piekle jakim stałoby się Camp Nou

W Hiszpanii jak to w Hiszpanii nie dogadają się :D

Jak byśmy grali zwykły ligowy mecz np. z Betisem to nikt by tego nie przekładał a nawet by nie było tematu !Ciekawe czy też z Valladolid przełożą to raptem 3 dni później bo nie słychać by się nad tym nawet zastanawiali !!!

Nie ma szans zeby przełożyli na środek tygodnia. Tutaj górą weźmie chciwość i mozłiwe wplywy. Specjalnie bylo organizowane w sobotę o 13.00 żeby za równo Azja jak i USA mogły obejrzeć ten mecz, żeby napompować kasiorkę. A teraz zrobią w srodku tygodnia, w grudniu, tydzień przed świetami? Jakoś nie czuje tego pomysłu

Jak Real boi się przyjeżdżać do Barcelony do walkower dla nas i koniec tematu

Jedna rzecz mnie ZASTANAWIA. Zamieszki są bodajże od poniedziałku i trwają do dzisiaj. Na fb można wyczytać że w ciągu dnia nic strasznego się nie dzieje. Mecz jest dopiero za 10 dni i wszyscy go chcą już przekładać lub przenosić. Ja się pytam dlaczego nikt nie przekłada meczu Espanyolu który będzie już za 2 dni!!?!?

Zagrać w Madrycie i elo wielka gownoburza o nic

Dembele lubi to.

Tebas: To trzeba usiąść na spokojnie..

To niech będzie już na tym bernabeu ale niech będzie

nic nie zmieniać-ja już nie mogę się meczu doczekać a miałbym czekać do grudnia?

Nic nie zmieniac. Bylo ustalone i koniec.
Komentarz usunięty przez użytkownika

No i dobrze. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Tak jest! Real się boi, mają okrojony skład, a czuje, że to jest dobry moment żeby im spuścić łomot!!