LaLiga zaproponowała zmianę gospodarza najbliższego El Clásico

Dariusz Maruszczak

16 października 2019, 13:56

AS

98 komentarzy

Jak donoszą hiszpańskie media, LaLiga zwróciła się do Komitetu ds. Rozgrywek Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej o zmianę gospodarza meczu Barcelony z Realem Madryt zaplanowanego na 26 października.

Spotkanie miało odbyć się na Camp Nou, ale LaLiga zaproponowała zamianę gospodarzy w ten sposób, żeby najbliższe starcie odbyło się na Santiago Bernabéu, a rewanż w drugiej rundzie rozgrywek na Camp Nou. Jest to spowodowane niestabilną sytuacją polityczną w Katalonii, gdzie dodatkowo na 26 października planowana jest duża demonstracja. Jeśli Komitet ds. Rozgrywek zaakceptuje propozycję LaLigi, El Clásico odbędzie się na Camp Nou dopiero 1 marca. Decyzji można spodziewać się w najbliższych dniach.

Mecz z Realem Madryt miał być pierwszym spotkaniem na stadionie Barcelony po ogłoszeniu wyroku sądu, w którym orzeczono kary bezwzględnego pozbawienia wolności dla katalońskich polityków. FC Barcelona opublikowała komunikat, w którym wyraziła swój sprzeciw wobec decyzji sądu i opowiedziała się za dialogiem. W ciągu ostatnich dni w Katalonii miały miejsce masowe protesty i zamieszki, a według ostatnich doniesień zatrzymano już 51 osób, a 125 osób zostało rannych. LaLiga obawia się więc o bezpieczeństwo podczas samego El Clásico. Według dziennika Marca zarówno Barcelona, jak i Real uważają, że nie powinno dojść do zmiany gospodarza, choć decyzja nie będzie należała do nich. Oba kluby do poniedziałku mogą złożyć swoje oświadczenie w tej sprawie w Komitecie ds. Rozgrywek. Z kolei AS podaje, że Real Madryt nie chce zmiany gospodarza, ale mógłby zgodzić się na przełożenie spotkania z Barceloną na inny termin w pierwszej rundzie.

Warto przypomnieć, że 1 października 2017 roku, w dniu, w którym miało odbyć się katalońskie referendum niepodległościowe, sytuacja w Barcelonie również była niespokojna, a jednak RFEF i LaLiga nie zdecydowały się na przełożenie spotkania z Las Palmas, o co wnioskowała Blaugrana. Ostatecznie mecz odbył się przy pustych trybunach.

Jesteśmy ciekawi Waszego zdania w tej sprawie. Czy zamiana gospodarzy El Clásico byłaby w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem? Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie i podzielenia się swoją opinię w komentarzu.

Fot. Markus Unger / CC BY 2.0

Ankieta

Czy najbliższe El Clasico powinno odbyć się na Bernabeu?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Śląski albo Narodowy czekają , bezpiecznie bez demonstracji a i nasi kibice zapewnią lepszy doping . :)
« Powrót do wszystkich komentarzy