Francuzi zaniepokojeni sytuacją Griezmanna w Barcelonie

Łukasz Lewtak

12 października 2019, 21:15

Sport/France Football

67 komentarzy

Fot. Getty Images

W zwycięskim meczu Francji z Islandią Antoine Griezmann był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Francuskie media podkreślają, że napastnik nie ma tak dużej swobody w Barcelonie, i obawiają się, że przez to jego forma spadnie.

"Kiedy Antoine Griezmann jest w sercu gry, jest innym piłkarzem. Na lewej stronie w Barcelonie walczy o to, aby się pokazać. Wydaje się, że rola skrzydłowego nie jest dla niego zadowalająca" - czytamy we France Football.

W reprezentacji Francji niepokoją się sytuacją Griezmanna w Barcelonie. Francuz nie może pokazać w katalońskim klubie swojego pełnego potencjału na lewej stronie, tak jak wcześniej Philippe Coutinho. Tymczasem w kadrze narodowej Griezmann rozpoczyna akcje na prawej stronie, ale porusza się przede wszystkim za plecami Oliviera Giroud i współpracuje z pomocnikami. W ten sposób przechodzi przez niego wiele ataków Les Blues.

"Na tej pozycji Griezmann wydaje się spokojniejszy" - pisze France Football. "Obecnie w Katalonii nie czuje się dobrze, ponieważ jest osamotniony na lewej stronie" - dodają dziennikarze francuskiego czasopisma.

W spotkaniu Francji z Islandią Griezmann był przy piłce 79 razy, wywalczył rzut karny i był o krok od strzelenia gola. Prowadził najlepsze kontrataki zespołu Les Blues i świetnie grał na jeden kontakt. Taką wersję Griezmanna trudno jest zobaczyć w Barcelonie, gdzie na ulubionej pozycji Antoine'a występuje Leo Messi.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

EV jest tak wierny swoim urojeniom jak JK w sprawie Smoleńska, więc AG niech szuka cudów

Przeciez Griez mial byc uniwersalny... a tal na serio, to ci odpowiedzialni za transfery sa jedynie slepi. Kupili lepsza kopie Cou, ale raczej jasne jest ze nie bedzie to ideal. Nie jest skrzydlowym, nie ma tego dryblingu, lepiej czuje sie na srodku.

Mi trochę dwa transfery tego okienka cały czas dają do myślenia, że były wykonane już na siłe. Nasz Griezmanna i Hazard w Realu. Griezmann przez niestawianie na niego na jego nominalnej pozycji, z powodu wiadomo jakiego, gra tam Messi, a Hazard poprzez niedopasowanie się w ogóle do stylu Realu. Obaj piłkarze są jak dwa ciała obce doklejone do drużyn, mieli zostać wielkimi liderami, a tu klops. Co by jednak nie mówić Griezmann wciąż jest poziom wyżej pod względem formy i dawania czegoś więcej drużynie niż Hazard.

Potrzebna jest zmiana trenera i może Coutinho wróci

Stawia go Valdek nie na swojej pozycji to nie dziwne ze gra słabo. Oby nie spotkalo go to samo co Cou.

Bartek wlecial do sklepu, zobaczyl, ze od dluzszego czasu jest piekny Griezmann na.wystawie to.go bierze za.te.marne 120mln. Ale juz sie.nie zastanowil po co on tutaj jest potrzebny skoro pozycji Messiego nie zajmie,.na.lewej grac nie umie aSuareza poki jest zdrowy i.strzella nie wygryzie. Caly swiat wie, ze Francuz nadaje sie do 4 4 2 a w 4 3 3 nadaje sie na prawa strone

Ściągnięty w sumie chyba tylko dlatego że był w promocyjnej cenie gdyż od początku były wątpliwości czy znajdzie się dla niego miejsce by mógł pokazać swoją klasę. Ale co tam, kupmy napastnika i dajmy go na środek obrony, środkowego obrońce dajmy na skrzydłowego a pomocnika do ataku i niewątpliwie zaskoczymy wszystkich.

Po pierwsze: to nasz problem a nie francuzow. A po drugie: ten nasz zarzad ma cos z glową

Sprzedać jak najszybciej Messiego i Francuzi będą mogli spać spokojnie ;)

Ale też mi problem!!! Zawsze można go wypożyczyć do Bayernu za garść drobnych

Pewnie, że lepiej byłoby kupić nominalnego klasowego lewoskrzydłowego ale może jednak któraś z gwiazdek odnajdzie się na lewej flance Barcy nawet jeżeli wcześniej tam nie grali. Niech Griezmann pokaże, że jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie bo inaczej znowu miliony euro w plecy.

U nas trudno by było aby dwóch zawodnikow w drużynie miało pełna dowolność w grze i nadawało ton szybkości i modelowi akcji. Taki status ma Messi i miejsca dla drugiego tak grającego nie ma. Francuz to świetny zawodnik i musi poszukać nieco innej wersji w swojej grze.

Ludzie spokojnie. Ocenimy wszystko po sezonie. Chlopak dopiero co przyszedl fo klubu, ktory opanowala plaga kontuzji. Co mecz gral z innymi kolegami. Nawet taki zawodnik potrzebuje chwile czasu zeby wyodacowac pewne automatyzmy, tym bardziej ze my gramy zupelnie inaczej niz Atletico. Facet w odroznieniu od Coutinho przynajmniej biega i walczy. Dochodzi tez do sytuacji. Ma juz kilka bramek na koncie, kilka sytuacjie tez zmarnowal... Mogl miec wiecej. Ale spokojnie, niech pograja troche w jednym skladzie i zobaczymy jak bedzie po sezonie.

Kolejny debilny ruch zarządu i ściągnięcie gracza dla którego nie ma miejsca

Wszyscy doskonale wiedzą w piłkarskim światku że problem nazywa się Valverde, lecz w imię poprawności żeby nikt się nie obraził to głośno tego nie powie.

wychodzi na to że griezman powinien grać jako dziesiątka u nas a wiadomo że to niemożliwe bo jest messi ,obawiam się że jak nie bedzie jakieś alternatywy to bedzie z nim jak z coutinho....

Z prawonożnych lewoskrzydłowych to najchętniej zobaczyłbym u nas Sona. Tottenhamowi nie idzie dobrze i to może być niezły moment na wyciągnięcie chłopaka. Poza tym charakterem idealnie by do nas pasował.

Nie rozumiem ludzi którzy chcą powrotu Nemara... czym sobie zasłużył???

Zapychanie lewego skrzydła piłkarzami niepotrafiącymi tam grać ciąg dalszy epizod 1362

Gdybyśmy nie kupowali Griezmanna to pieniążki z jego transferu albo ich część można było by dorzucić do Neymara, gościa którego pozycja nie kłóci się z Messim a teraz mamy gościa który udusi się w klubie jak Coutinho.

Ja bym chciał aby Waldek ustawil taki skład
4231 (szeroko)
Mats
alba Lenglet Pique Semedo
De jong Arthur
Messi Griezmann Dembélé
Suarez

I teraz pytanie
Czy Arthur poradziłby sobie jako defensywny pomocnik? Bo nie chciałbym aby Arthur siedzial na ławce, on musi grać.

Ten transfer to generalnie pomyłka. Kupiony za ogromne pieniądze żeby grać na lewym skrzydle na które się nie nadaje

Jak ja bym chciał zobaczyć choć jeden mecz Barcy w ustawieniu 4-2-3-1

Griezmann to wie, dziennikarze to wiedzą, nawet my to wiemy. Dlaczego Valverde tego jeszcze nie ogarnął?

Szkoda że tego Cou wypchnęli granie trzema 10 to było by to, gdyby jeszcze Francuz nie bawił się w bronienie to nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.
Zaprawdę chciałbym wiedzieć kto stoi za kupieniem tych 10.

Ja bym spróbował zagrać 4-2-3-1 z bocznymi obrońcami niegrającymi tak wysoko jak zazwyczaj. Messi przed Arthurem i de Jongiem, mający po lewej Dembele, po prawej Griezmanna, a przed sobą Suareza. Może i jest to bardzo ofensywne ustawienie, ale wolę Barcelonę grającą piękną piłkę i wygrywającą 4-2 niż Barcelonę, która wymęczy 2-0.

Zmarnowalismy Coutinho, teraz to samo robimy z Griezmanem. Dwie wielkie postaci, które w pojedynkę potrafią odmienić mecz. Coś jest nie tak, szkoda że tego nikt nie widzi albo nie chce widzieć.

Wg. mnie jedyną opcją jest przesunięcie Leo na fałszywą 9 a Griezmanna na prawą stronę. W trakcie meczu ci dwaj by się zamieniali pozycjami. Griezmann to jest zawodnik zbyt podobny do Messiego i ciężko umieścić dwóch takich graczy w pierwszym składzie żeby to miało ręce i nogi. Jako lewoskrzydłowy idealnie by pasował Neymar, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, w tym przypadku Dembele

Coutinho nie wypalił dlatego kupiliśmy sobie kolejnego Coutinho tylko takiego któremu chce sie biegać i nie zapomina o obronie. Neymara czyli skrzydłowego powinniśmy zastąpić innym SKRZYDŁOWYM typowym dobrym technicznie dryblującym skrzydłowym typu Lorenzo Insigne, Sane, Carles Perez, Ansu Fati (nie chodzi mi o tych konkretnych zawodników bo wiadomo że Fati i Perez są za młodzi i obecnie za słabi ale chodzi mi o profil gracza). Mamy Dembele więc niby spoko, ale problem jest w tym że gościu przeplata kontuzje z wahaniami formy i zachowaniem 12 latka. Griezmann powinien grać na 9 a na lewej Dembele i tyle, jak nie odpali (Dembele) w tym sezonie to go sprzedać i kupić normalnego skrzydłowego.

To że jest w stanie grać na lewej stronie, nie oznacza, że będzie grać jak najlepiej potrafi. Poza fakt, że nie czuje się jak lider, Griezmann nie ma cech, które dawałyby przewagę na skrzydle. Tam musi grać ktoś z gazem i pokrętłem.

Na sile wciskanie piłkarza na inna pozycje, już kiedyś za Davida Villi irytowało mnie to, ze ten grał na lewej stronie bo czasami nie było z tego pożytku, zamiast szukać nominalnych lewych skrzydłowych to kupują piłkarzy za grube miliony i jeszcze zdziwienie dlaczego oni nie gra ja w poprzednim klubie

Pisanie, że Griezmann może grać na lewym skrzydle, bo grał tam w Sociedad jest na takim samym poziomie jak chęć wystawienia Piszczka na napastniku, bo grał tam w Zagłębiu Lubin.

To nie jest pozycja Antoine'a, a jeśli został tu sprowadzony właśnie na nią, to znaczy, że ktoś za ten transfer powinien ponieść konsekwencje. Bo identyczna sytuacja była z Coutinho :)

Nasz trener to dno

Płaci mu Barcelona, więc za przeproszeniem mogą go ustawiać nawet na środku obrony czy nawet bramce... Niech reprezentacja Francji opłaci mu kontrakt i wtedy będą sobie mogli wymagać... (moje, może głupie zdanie)

Przecież prawdziwi "znafcy" twierdzili, że Griezmann z powodzeniem zagra jako skrzydłowy bo na tej pozycji występował lata temu w Sociedad :p

"Kiedy Antoine Griezmann jest w sercu gry, jest innym piłkarzem. Na lewej stronie w Barcelonie walczy o to, aby się pokazać"
Lepiej bym tego nie ujął

nic dziwnego, przykład Coutinho pokazuje że coś jest nie tak, szkoda by tak wspaniały piłkarz nie grał na swojej pozycji