Francuzi zaniepokojeni sytuacją Griezmanna w Barcelonie

Łukasz Lewtak

12 października 2019, 21:15

Sport/France Football

67 komentarzy

Fot. Getty Images

W zwycięskim meczu Francji z Islandią Antoine Griezmann był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Francuskie media podkreślają, że napastnik nie ma tak dużej swobody w Barcelonie, i obawiają się, że przez to jego forma spadnie.

"Kiedy Antoine Griezmann jest w sercu gry, jest innym piłkarzem. Na lewej stronie w Barcelonie walczy o to, aby się pokazać. Wydaje się, że rola skrzydłowego nie jest dla niego zadowalająca" - czytamy we France Football.

W reprezentacji Francji niepokoją się sytuacją Griezmanna w Barcelonie. Francuz nie może pokazać w katalońskim klubie swojego pełnego potencjału na lewej stronie, tak jak wcześniej Philippe Coutinho. Tymczasem w kadrze narodowej Griezmann rozpoczyna akcje na prawej stronie, ale porusza się przede wszystkim za plecami Oliviera Giroud i współpracuje z pomocnikami. W ten sposób przechodzi przez niego wiele ataków Les Blues.

"Na tej pozycji Griezmann wydaje się spokojniejszy" - pisze France Football. "Obecnie w Katalonii nie czuje się dobrze, ponieważ jest osamotniony na lewej stronie" - dodają dziennikarze francuskiego czasopisma.

W spotkaniu Francji z Islandią Griezmann był przy piłce 79 razy, wywalczył rzut karny i był o krok od strzelenia gola. Prowadził najlepsze kontrataki zespołu Les Blues i świetnie grał na jeden kontakt. Taką wersję Griezmanna trudno jest zobaczyć w Barcelonie, gdzie na ulubionej pozycji Antoine'a występuje Leo Messi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na sile wciskanie piłkarza na inna pozycje, już kiedyś za Davida Villi irytowało mnie to, ze ten grał na lewej stronie bo czasami nie było z tego pożytku, zamiast szukać nominalnych lewych skrzydłowych to kupują piłkarzy za grube miliony i jeszcze zdziwienie dlaczego oni nie gra ja w poprzednim klubie
konto usunięte

@ACRAB95 dokładnie, tak zmarnowano 2 lata dla Coutinho, teraz marnuje się Griezzmana

@ACRAB95 henry też to przerabiał ogólnie w drugim sezonie grał troche lepiej , ale dalej uważam że jedynymi lewo skrzydłowymi którzy nie zawodzili przez ostatnie lata byli tylko neymar a wczesniej r10 tak to ciągle ktoś sie meczy na tej pozycjii
« Powrót do wszystkich komentarzy