Puyol: Nie znam powodów odejścia Valdésa, ale jestem przekonany, że będzie wspaniałym trenerem

Łukasz Lewtak

12 października 2019, 19:00

Mundo Deportivo/Sport

3 komentarze

Fot. Getty Images

Carles Puyol wziął dziś udział w konferencji prasowej z okazji turnieju Danone Nations Cup, którego jest ambasadorem. Impreza odbyła się na stadionie Espanyolu. Były kapitan Barcelony powiedział przy okazji kilka słów na temat obecnej sytuacji zespołu Ernesto Valverde.

Víctor Valdés: Víctor ma wiele, aby uczyć piłkarzy. Nie znam powodów jego odejścia, ale jestem przekonany, że będzie wspaniałym trenerem. Nie jest łatwo być szkoleniowcem w canterze, ponieważ wiele osób patrzy tylko na wyniki. Najważniejsze jest szkolenie piłkarskie i wzmacnianie mentalności zawodników.

Gerard Piqué i jego wypowiedzi: Trzeba szanować Gerarda Piqué, wszyscy go znamy. Mówi to, co myśli, jest bezpośredni. Ja lubiłem udzielać wypowiedzi mniej więcej tak, jak robi to Leo Messi, i zachowałbym się tak samo jak on.

Dlaczego nie chciał dołączyć do dyrekcji sportowej Barçy: Jestem w bardzo ważnym momencie, rozwijam parę projektów. Jeden ujrzy światło dziennie już wkrótce. Jest związany z Danone, futbolem i wartościami. To program internetowy skierowany do rodziców, którzy chcą spędzać czas ze swoimi dziećmi. To był jeden z projektów, dla których odrzuciłem propozycję klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy rzucanie mięsem w stronę ławki rezerwowych wypełnia dewizę Puyola: "Najważniejsze jest szkolenie piłkarskie i wzmacnianie mentalności zawodników".

No co ma powiedzieć, ze czeka aż zmienia zarząd i dopiero przyjdzie, musiał coś wymyslec a wiadomo, ze na kanapie nie siedzi.

Akurat firma Danone nie kieruje się dobrymi wartościami i nie promuje zdrowia zwłaszcza wśród dzieci.