Dziesięć ciekawostek na temat Ronalda Araujo

Dariusz Maruszczak

12 października 2019, 15:00

FCBarcelona.cat

4 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona na swojej oficjalnej stronie internetowej przedstawiła dziesięć ciekawostek na temat Ronalda Araujo, który zadebiutował w barwach Blaugrany w meczu z Sevillą.

Urodzony w setną rocznicę klubu

Araujo urodził się w 1999 roku, kiedy to FC Barcelona obchodziła setną rocznicę istnienia. Urugwajczyk należy do tego samego pokolenia co Jean-Clair Todibo, Riqui Puig czy Alex Collado.

237 kilometrów od Luisa Suáreza

Środkowy obrońca przyszedł na świat w Riverze, 237 kilometrów od rodzinnego miasta innego urugwajskiego piłkarza Blaugrany Luisa Suáreza, który urodził się w Salto.

Pierwsze piłkarskie kroki

Araujo spędził dziesięć lat w Huracanie Rivera, a następnie przeniósł się do Rentistas. W drużynie z Montevideo zaczął swoją przygodę w profesjonalnym futbolu w drugiej lidze urugwajskiej. Następnie występował w Boston River z najwyższej klasy rozgrywkowej, po czym przeniósł się do rezerw Barcelony.

Piqué i Godín wzorami do naśladowania

Obaj środkowi obrońcy są punktem odniesienia dla Araujo. Z jednej strony obserwuje, jak Piqué ustawia się na boisku, a z drugiej podziwia Godína, który jest kapitanem Urugwaju.

Próbował jako napastnik

Etap gry w klubie z Rivery był przerwany tylko na krótki pobyt w Peñarolu. W tym zespole próbował szczęścia jako środkowy napastnik. Jego niewielki wzrost nie przekonał jednak wówczas klubu z Montevideo.

Od wirtualnego do realnego świata

Jak wszystkie dzieci, Araujo lubił grać na Playstation. Z kontrolerem w rękach, decydował o poruszaniu się Griezmanna, Suáreza, Messiego czy Jordiego Alby. Teraz pracuje wraz z nimi.

Najlepsza jedenastka

Araujo do najlepszej jego zdaniem jedenastki w historii Urugwaju wybrał Luisa Suáreza, ale także byłego piłkarza Barcelony Martína Caceresa. Ponadto znaleźli się w niej Muslera, Pereira, Lugano, Godín, Arevalo, Schaffino, Recoba, Forlan i Cavani.

Mate

Jak przystało na prawdziwego Urugwajczyka, naczynie do picia mate jest przedłużeniem ręki Araujo. Obrońca od trzech lat pije gorzkie mate. Ten napój zaczął pić ze swoją babcią.

Podobieństwo do Todibo

W szatni Barcelony żartuje się z podobieństwa fizycznego Araujo do Jean-Claira Todibo. Urugwajczyka czasem nazywa się nawet imieniem Francuza. Podobieństwo jest tym bardziej wytykane, że Todibo również urodził się w 1999 roku i gra na środku obrony.

Reprezentant

Araujo był w reprezentacjach Urugwaju U-18 i U-20, a w tej drugiej strzelił nawet dwa gole. Uczestniczył z nią w ostatnim mundialu, gdzie jego drużyna dotarła do 1/8 finału.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To można ich zamieniać z Todibo,jeśli któryś wyłapie czerwień,albo będzie kontuzjowany,bo faktycznie jest ich trudno odróżnić.

Kurde jakby nasi młodzi nadal się rozwijali i nie przepadli jak Bojan i wiele innych naszych młodych gwiazd, to pake mielibyśmy mocną nawet bez transferów.

"Jego niewielki wzrost nie przekonał jednak wówczas klubu z Montevideo"
Musial niedawno wystrzelic bo ma przeciez 191cm

Zrobi karierę u nas tak czuję.