Chile z Arturo Vidalem w składzie zremisowało z Kolumbią 0:0

Julia Cicha

12 października 2019, 20:38

AS

1 komentarz

Fot. Getty Images

Reprezentacja Chile po nie najciekawszym meczu bezbramkowo zremisowała z Kolumbią. Arturo Vidal spędził na boisku 92 minuty i został zmieniony tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. 

Kolumbia cierpiała w pierwszym kwadransie pod pressingiem Chile, ale później udało jej się wyrównać grę i dzięki Cuadrado oraz Yairo tworzyć akcje w ataku. Z kolei Chile było groźne dzięki Parotowi, który grał po stronie Cuadrado i Mediny. W 16. minucie uderzenie Cuadrado sparował na rzut rożny Claudio Bravo. Niedługo później Kolumbijczyk ponownie sprawdził byłego bramkarza Barcelony. Złą wiadomością dla gospodarzy była jednak kontuzja Duvana Zapaty, który musiał opuścić plac gry, a w jego miejsce pojawił się Alfredo Morelos. W 32. minucie pierwszą dobrą okazję mieli goście, których powstrzymał jednak David Ospina. Do końca pierwszej połowy swobodniej na boisku prezentowali się Kolumbijczycy.

W drugich 45 minutach gracze Queiroza próbowali przejść na połowę rywali i wykorzystać swoich szybkich zawodników na skrzydłach. W 60. minucie po zmianie przeszli jednak na ustawienie 4-4-2, co przeniosło grę do środka i zamknęło Chilijczyków na ich połowie. W tym wypadku najlepszą opcją okazała się gra powietrzna. Ostatecznie trener Kolumbii zmienił wszystkich trzech napastników, ponieważ boisko opuścił też Muriel, za którego wszedł Luis Díaz. Pod koniec meczu strzał Lermy wpadł w ręce Claudio Bravo. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieję, że nasza pomoc przez większość sezonu będzie wyglądać tak: deJong, Vidal, Arthur. Busquets, Alena na zmiany. Rakitica raczej niedługo pożegnamy a Busi pewnie skończy w Japonii. No chyba, że jakimś cudem znów zacznie biegać