Hiszpania remisuje w Oslo z Norwegią, asysta Sergio Busquetsa

12 października 2019, 23:00

Mundo Deportivo/Mister Chip

5 komentarzy

Hiszpania zremisowała w Oslo z Norwegią 1:1 w meczu siódmej kolejki grupy F eliminacji EURO 2020. 90 minut rozegrał Sergio Busquets, który zanotował asystę, a rekordowy 168. występ w kadrze zaliczył Sergio Ramos.

Po raz pierwszy w historii w wyjściowym składzie reprezentacji Hiszpanii znalazło się 11 piłkarzy z 11 różnych klubów: Kepa (Chelsea), Navas (Sevilla), Albiol (Villarreal), Ramos (Real Madryt), Bernat (PSG), Busquets (Barcelona), Saúl (Atlético), Fabián (Napoli), Oyarzabal (Real Sociedad), Rodrigo (Valencia), Ceballos (Arsenal). Takie zestawienie nie zapewniło jednak kadrze Roberta Moreno zbyt dobrej gry. W pierwszej połowie Norwegia często zaskakiwała Hiszpanów, którzy grali monotonnie. Gospodarze byli solidni w defensywie i odważni w ataku. Brakowało im jednak błysku na ostatnich metrach, dlatego też w pierwszych 45 minutach nie oglądaliśmy zbyt wielu klarownych okazji. W tej części spotkania Hiszpania grała stopniowo coraz gorzej i rzadko gościła w polu karnym przeciwników.

Goście zdołali jednak zaskoczyć rywali na samym początku drugiej połowy. Busquets zagrał na 20. metrze do Saula, a ten uderzył mocno na bramkę przeciwników tuż sprzed linii pola karnego. Piłka, mimo że leciała w środek bramki, wpadła do siatki, ponieważ nie najlepiej interweniował norweski golkiper Jarstein.

W 60. minucie Busquets otrzymał żółtą kartkę za przerwanie kontrataku prowadzonego przez Selnaesa. W 65. i 88. minucie dwukrotnie obramowanie bramki obił Fabian Ruiz i te dwie niewykorzystane okazje zemściły się na Hiszpanach w doliczonym czasie. W 93. minucie Kepa źle wyszedł z bramki i sprokurował rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił King. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Z powodu remisu Hiszpanie nie mogą być jeszcze pewni awansu na EURO 2020. Po siedmiu kolejkach prowadzą jednak w grupie F z dorobkiem 19 punktów. Druga jest Szwecja (14), trzecia - Rumunia (13), a czwarta - Norwegia (10). Malta i Wyspy Owcze nie liczą się już w walce o awans.