Trwają prace nad filmem dokumentalnym o Tito Vilanovie

Łukasz Lewtak

12 października 2019, 11:00

Mundo Deportivo

4 komentarze

Fot. Getty Images

Trwają prace nad filmem dokumentalnym "100x100 Tito", opowiadającym o Tito Vilanovie. Wczoraj w L'Escali nagrywano jedne z najważniejszych scen.

W L'Escali, gdzie mieszkają rodzice Tito Vilanovy, pojawili się Josep Maria Bartomeu i Sandro Rosell. Nagrywano kilka scen, m.in. scenę wspólnego posiłku. Przypomnijmy, że Rosell i Bartomeu byli odpowiednio prezydentem i wiceprezydentem ds. sportowych FC Barcelony pod koniec sezonu 2011/12, kiedy to zapadła decyzja o zatrudnieniu Tito Vilanovy na stanowisku trenera pierwszego zespołu.

Film dokumentalny, który oficjalnie zapowiedziano na ostatnim zgromadzeniu socios compromisarios, opowie przede wszystkim o "lidze stu punktów", czyli sezonie 2012/2013, kiedy to FC Barcelona pod wodzą Tito Vilanovy zdobyła mistrzostwo Hiszpanii w imponującym stylu, osiągając rekordowy w historii klubu wynik punktowy.

W filmie Josep Maria Bartomeu i Sandro Rosell razem z rodziną Vilanovy będą opowiadać o pasji Tito do futbolu oraz roli, jaką odegrał na stanowisku pierwszego trenera FC Barcelony oraz wcześniej, pełniąc funkcję asystenta Pepa Guardioli.

Przypomnijmy, że Tito Vilanova zmarł na raka 25 kwietnia 2014 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Prawdziwe czasy Więcej Niż Klubu. Ludzie z znikąd na ścieżce kariery trenerskiej zaprowadzili ten Klub na szczyt.

Aż przypomina mi się scena, gdy Puyi odbiera puchar i daje go Tito oraz Abiemu piękna chwila to była.