Rivaldo: Barcelona powinna ukarać Dembélé za jego wybryki

Radek Koc

11 października 2019, 14:30

Betfair

24 komentarze

Fot. Getty Images

Były piłkarz Blaugrany Rivaldo skomentował aktualne tematy dotyczące Barcelony w swoim stałym cyklu tworzonym na zlecenie Betfair. Brazylijczyk zdecydowanie potępił ostatni incydent z udziałem Dembélé. 

Ousmane Dembélé: Ważne jest, aby klub posiadał wewnętrzne mechanizmy, które pozwolą karać zawodników za głupie sytuacje. Mam tutaj na myśli np. złe wyrażanie się w stronę sędziego bądź trenera. Nie odnoszę się jednak tylko do przypadku Dembélé. Chodzi mi o każdego zawodnika, który popełni podobny błąd. Piłkarz musi być inteligentny i pamiętać, że do rozegrania jest więcej meczów. Nie można zostawiać kolegów i trenera w tak skomplikowanym położeniu. 

Legendy pracujące w klubie: Ważne jest, aby w klubowych strukturach znalazło się miejsce dla takich byłych zawodników jak Valdés, Puyol czy Xavi. Oni tam wzrastali i praktycznie przez całą swoją karierę występowali w tym miejscu. Mogą przekazywać dalej wartości i kulturę Barcelony. Na szczęście Barça wciąż może liczyć na obecność takich postaci jak Kluivert czy Abidal. Wcześniej widzieliśmy tam również Gabriego, Gerarda Lópeza, Pepa Guardiolę, Luisa Enrique i wielu innych. W Barcelonie zawsze jest miejsce dla klubowych legend. To ważne dla piłkarzy i dla samego klubu. To dziedzictwo takiej instytucji. 

Ivan Rakitić: Kiedy drużyna dobrze funkcjonuje i jej gra przynosi efekty, ciężko się spodziewać, że trener zacznie zmieniać zawodników. Raczej stara się utrzymać zwycięski skład. To z kolei powoduje, że inny zawodnik spędza więcej czasu niż zwykle na ławce rezerwowych i nie jest temu winny. W przypadku Rakiticia jest to jedyny powód mniejszej ilości czasu gry, jaki otrzymuje od Valverde. Jestem jednak przekonany, że Ivan szybko wróci do gry i jego doświadczenie będzie bardzo przydatne na boisku. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wujek dobra rada Rivaldo

Problem w tym, że Dembele nie zrobił nic złego, nawet nikogo tym słowem nie obraził, chyba, że dumę P. sędziego, co nie powinno rzutować na otrzymanie kartki. Bynajmniej w przepisach nie ma informacji na ten temat.

Gość prawi morały a sam nie pamięta jak mu prawie urwało głowę choć dostał piłką po nogach. Wtedy wywalczył niesłuszne czerwo dla przeciwnika.

Z całym szacunkiem Panie Rivaldo, uwielbiałam jak grałeś ale teraz za dużo komentujesz. Piłka nożna jest sportem naładowanym emocjami a jeśli na boisku dodatkowo sędzia pobudza te emocje to nie ma co się dziwić ze jest reakcja. Dembele popełnił już dużo błędów w Barcelonie ale akurat ta czerwona kartka jest bledem sędziego

Czuję tu swąd, operacji wybielania neymara. Dembele może nie błyszczy profesjonalizmem ale póki co Barcy nie oblał takim szambem jak neymar, więc wbijanie mu szpilki przez byłego brazylijskiego gwiazdora jest żenujące!

Heh jakby Dembele byl Brazylijczykiem to by mowil milo o nim.

Nic dodać, nic ująć. To Ansu Fati powinien być w tej chwili naszym czwartym napastnikiem(pierwszym z ławki) a nie Francuz, który co chwila pokazuje swoje nieprofesjonalne podejście i nic z tym się nie robi. Poza tym potencjał Fatiego nie jest wcale mniejszy niż Dembele.

Dlaczego Barca ma karać Dembele za to, że pokazał jaja i postawił się w obronie kolegi? Jak Messi pojechał 100x bardziej grubo o Copa America (słusznie!) to jakoś tej dyskusji nie było. Ja Dembele bardzo szanuję za to co zrobił.

Lol,pierwsze słowa Dembelé po hiszpańsku to było jesteś bardzo zły do Lahoza.
Aż się wzruszyłem,tak po ludzku.

Moja pierwsza koszulka Barcelony (jeszcze z "ruskiego rynku",) byla z Rivaldo 10 z tylu, eehhh nostalgia :D

Rivaldo to był kapitalny grajek

Rivaldo to nasz nieoficjalny rzecznik prasowy, Guillermo Amor powinien się zacząć martwić.