Frenkie de Jong: Nadal mogę spacerować po mieście z założoną czapką

Radek Koc

11 października 2019, 09:47

Algemeen Dagblad

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong wywalczył sobie pewne miejsce w składzie Barcelony i jego adaptacja do życia w Hiszpanii przebiega bez większych problemów. Pomocnik opowiedział o kilku szczegółach w rozmowie z Algemeen Dagblad.

- Wiele rzeczy zostało zrobionych jeszcze przed przyjazdem do Barcelony. Nauczyłem się trochę mówić po hiszpańsku. Oczywiście, kiedy przyjeżdżasz do miasta, odkrywasz dużo więcej nowości. 

- W Barcelonie wszystko jest dużo większe i przyciągasz uwagę wszystkich ludzi. Zdajesz sobie z tego sprawę, kiedy przybywasz na lotnisko w innym mieście i spotykasz tysiące kibiców, którzy czekają na ciebie. Nadal jednak mogę spacerować po mieście z założoną czapką. Czasami zatrzymują mnie do zrobienia zdjęcia, ale to jest normalne. 

- Nie chcę mówić o procesie nauki. To nie jest tak, że teraz w Barcelonie wszystko robię inaczej. Gram z innymi piłkarzami, pewne sytuacje zdarzają się częściej i oczywiście wszystko idzie lepiej. Oczywiście wyciągnąłem z tego naukę, ale to jest logiczne. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni wszystko szło znacznie lepiej. Na początku zacząłem trochę płasko, grałem nieco wyżej.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

On nakrywa czapką Artka.

Bardzo sie cieszę, ze chłopak trafił do nas. Ma wszystko, technikę, przegląd pola, młodość, dobrze poukładane w głowie. Będziemy z niego mieli pożytek.

Patrzac na to jak chlopak sobie radzi, jaki jest mlody, ile serca z siebie daje. Transfer Do Jonga jest doslownie jedynym pozytywnym transferem tego zarzadu. Cala reszta to klapa, albo przeplaconi, albo totalny niewypal, albo kontuzje.
Trzymam kciuki mlody! Obybs sie rozwijal jak najlepiej!

Pomijając wiele problemów z jakimi FCB musi sobie obecnie poradzić, to de Jong i Arthur dają żelazne powody do patrzenia z optymizmem na naszą przyszłość. Pomoc musi być filarem w naszej drużynie. A jak forma, zdrowie, i brak kontuzji dopiszą to możemy cieszyć się ich grą przez najbliższe 10 lat. VeB!

W przeciwieństwie do innych nie patrzę tylko na grę danego zawodnika, ale także na jego cenę, potencjał, wiek [...] Wielu uważa go za najlepszy transfer kilku ostatnich lat. Wg mnie jeszcze lepszym transferem był Arthur, który kosztował znacznie mniej, a zachowując proporcje (ta sama pozycja ale inne zadania na boisku) trzyma poziom de Jong'a.

Fajnie wyglada ta linia pomocy z nim, niby on ofensywny pomocnik a mi się wydaje ze na pozycji Busiego gra lepiej ;) Fajnir byłoby kiedyś zobaczyć Arthur-Frenkie-Puig

De Jong to najlepszy transfer od kilku lat