Julen Lopetegui: Moją jedyną motywacją jest rozegranie wspaniałego meczu przez Sevillę

Dariusz Maruszczak

5 października 2019, 16:00

AS

4 komentarze

Fot. Getty Images

Podczas konferencji prasowej przed meczem z Barceloną trener Sevilli Julen Lopetegui przyznał, że nie odczuwa żądzy rewanżu w związku z tym, że po swoim ostatnim spotkaniu na Camp Nou został zwolniony ze stanowiska trenera Realu. Szkoleniowca motywuje tylko chęć rozegrania jak najlepszego pojedynku przez jego zespół, choć wie, że nie będzie łatwo zdobyć punkty na stadionie Blaugrany.

Podejście Sevilli: Podejdziemy do tej rywalizacji z nadzieją i chęcią zagrania tego niezwykle wymagającego meczu w starciu ze spektakularną drużyną na wspaniałej scenie. To prawda, że rozegraliśmy dużo pojedynków, ale to efekt tego, że mamy szczęście rywalizować w różnych rozgrywkach. Podejdziemy przygotowani do tej konfrontacji.

Oczekiwania: Oczekuję najlepszej Barcelony. Podejdzie do tego meczu po rozegraniu świetnych spotkań, jest na bardzo wysokim poziomie i z pewnością zobaczymy wspaniały zespół oraz znakomitych, bardzo dobrze prowadzonych piłkarzy. Nie mam co do tego wątpliwości.

Szanse: Nikt nie zabierze nam nadziei i ambicji na rozegranie dobrego meczu w Barcelonie. Musimy robić wszystko doskonale, żeby uzyskać coś pozytywnego, a i to nie daje gwarancji powodzenia. Rywal jest bardzo dobry, ale podejdziemy do spotkania z nadziejami i ambicją.

Obecność Messiego: Zagrają ci, którzy mają zagrać, i nie chcę dodawać nic więcej na temat Messiego, ponieważ nie byłoby to oryginalne. Skupiamy się na naszych zawodnikach. Barcelona jest wspaniałą drużyną i to logiczne, że jeśli zagra Messi, to tym lepiej dla naszych rywali, ponieważ Argentyńczyk może jedynie poprawić poziom zespołu, w którym jest. Skupiamy się na sobie i zaprezentowaniu naszej najlepszej wersji.

Powołanie dla Reguilóna: To owoc jego pracy w Sevilli. Cieszymy się z tego powodu, ale wciąż musi skupiać się na dalszej pracy i rozwoju. Uznanie dla każdego piłkarza Sevilli jest dobre dla klubu, dla zawodników i sztabu szkoleniowego.

Ansu Fati: Ten chłopak był zaskoczeniem ze względu na swój wiek i wydajność. Nie jest łatwo osiągnąć ten poziom, mając tyle lat, ale Barça ma wspaniałych piłkarzy w każdym wieku.

Zestawienie ataku: Zobaczymy, na jaki skład się zdecydujemy. Mamy do dyspozycji wielu zawodników i wybierzemy tych, którzy naszym zdaniem mogą najbardziej nam pomóc.

Rewanż za porażkę Realu z Barceloną na Camp Nou: Motywuje mnie jedynie rozegranie wspaniałego spotkania przez Sevillę.

Owacja dla Dabboura w Lidze Europy: Wszystkie owacje są dobre i cieszę się, że nasi zawodnicy je otrzymują. Wszyscy piłkarze w mojej drużynie mają możliwość otrzymania szansy w dowolnym momencie.

Zła passa Sevilli na Camp Nou: Nie patrzę w przeszłość, ani na lepsze serie, ani na gorsze. Każdy mecz jest inny i musimy spróbować rywalizować w jak najlepszy sposób. W spotkaniach pojawia się wiele różnych momentów i trzeba wiedzieć, jak się do nich dostosować, aby rywalizować na odpowiednim poziomie. Na tym musimy się skupić. Musimy być skoncentrowani i zrównoważeni oraz mieć jasny pomysł na grę w tym wymagającym meczu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Julen Lopetegui - największy upadek trenerski za mojego kibicowania. Miał wszystko a ma Sevillę. Demony reprezentacyjne i te z Madrytu będą go nawiedzać całe życie.

Mam nadzieje, że Sevilla rozegra świetny mecz, a Barcelona zagra jeszcze lepszy i wygra 3-0. Wtedy kibice dostaliby wreszcie świetny mecz i wreszcie świetny poziom Barcelony.

P.S. chyba muszę się otrząsnąć, bo marzenia mi się włączyły.

No nie byłbym taki pewien z tą najlepszą wersją Barcelony.. to, że wygraliśmy zrobiło w pewnym sensie zasłonę dymną przed tym jak wyglądała nieporadność piłkarzy w ataku