Nadzwyczajne statystyki Leo Messiego w meczach z Sevillą

5 października 2019, 09:00

11 komentarzy

Niedzielny rywal FC Barcelony, Sevilla, jest ulubioną ofiarą Leo Messiego, który wraca do swojej najlepszej wersji i chce przerwać serię 134 dni bez gola w klubie.

Leo Messi strzela Sevilli średnio 0,97 gola na mecz. Zdobył aż 36 bramek w 37 oficjalnych spotkaniach (25 w LaLidze, 5 w Pucharze Króla, 5 w Superpucharze Hiszpanii i 2 w Superpucharze Europy). W samej LaLidze średnia Argentyńczyka jest jeszcze bardziej imponująca i wynosi 1,12. Drugą ulubioną ofiarą Leo Messiego jest Atlético Madryt (29 goli), a trzecią - Valencia (28).

Pierwszego gola w meczu przeciwko Sevilli Leo Messi zdobył w wieku 19 lat, 15 października 2006 roku w spotkaniu ligowym na Camp Nou (3:1). Ostatni raz pokonał bramkarza andaluzyjskiego zespołu 23 lutego 2019 roku. Miało to miejsce również w meczu ligowym, tyle że na Ramón Sánchez Pizjuán (4:2 dla gości).

Łącznie w starciach z Sevillą Leo Messi zdobył 28 goli w LaLidze, 4 w Superpucharze Hiszpanii, 2 w Pucharze Króla i 2 w Superpucharze Europy. Ustrzelił trzy hat-tricki i aż siedem dubletów. Bilans Barcelony z Argentyńczykiem w składzie w konfrontacjach przeciwko Sevilli to 28 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki.

W niedzielę Messi będzie jeszcze bardziej zmotywowany niż zwykle, aby po raz kolejny pokonać bramkarza Andaluzyjczyków, ponieważ będzie chciał przerwać nietypową dla siebie serię 134 dni bez gola w klubie. Ostatnia bramka Leo padła w finale Pucharu Króla 25 maja przeciwko Valencii. Później Argentyńczyk strzelił jeszcze gola w barwach reprezentacji na Copa América w starciu z Paragwajem.

54 gole tridente MSG

Warto dodać, że tridente Messi-Suárez-Griezmann łącznie strzeliło Sevilli 54 gole. W meczach z drużyną z Ramón Sánchez Pizjuán Urugwajczyk zdobył 10 bramek (5 w LaLidze, 3 w Pucharze Króla, 1 w Superpucharze Hiszpanii i 1 w Superpucharze Europy), a Francuz - 8 (7 w LaLidze i 1 w Pucharze Króla).

Mam nadzieję, że Luis zacznie mecz na ławcę i wyjdziemy z przodu Ous - Griez - Leo.

@Yoshi94 po dublecie w pierwszym meczu jest to nierealne

@Yoshi94 Ciiii jeszcze nie opadlo konfetti po dublecie Grubego. :)

@Yoshi94 Póki jest w formie strzeleckiej to taktycznie nie było by to dobre.Zwłaszcza że Griezmanowi brakuje zabrania się z piłką w pole karne i potrzebuje czasu aby się zaadoptować.W pierwszej połowie trzeba ich zmęczyć tu robotę powinien robić Griezman.Od 60 min powinien wejść szybki Dembele i agresywny Vidal.No i Suarez podobnie jak i Messi to potrzebują gry bo zaczeli później sezon i byli bez presezonu z zespołem obaj potrzebują gry.Zespół musi się też zgrywać.Zbliżają się mecze z Realem.A będzie przerwa na reprezentacje.