Ernesto Valverde: Mam nadzieję, że polemika będzie pojawiała się na zewnątrz, nie wewnątrz klubu

Julia Cicha

1 października 2019, 19:18

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Ernesto Valverde odpowiedział na pytania dziennikarzy przed spotkaniem z Interem Mediolan.

[Pol Martínez, Barça TV] Rok temu graliście już z Interem, ale teraz wasi rywale mają nowego trenera i nowych graczy takich jak Godín, Sánchez czy Lukaku. Jakiego meczu oczekujesz? Ten z poprzedniego sezonu jest dla ciebie punktem odniesienia?

To prawda, że w Interze wiele się zmieniło, stosuje też inną taktykę, ale niektóre rzeczy, takie jak gra z własnej połowy i naciskanie na połowie przeciwnika, są niezmienione. Inter spektakularnie zaczął sezon, w lidze wygrywa wszystkie mecze. Oczekujemy trudnego starcia, możemy nieco wziąć pod uwagę spotkanie z poprzedniego sezonu. To jednak inny Inter, naznaczony przez swojego trenera i ustawienie. To nieco podobna drużyna do Chelsea sprzed dwóch lat, gra trzema stoperami i dwoma wahadłowymi. Na pewno trudno będzie strzelić gola, to dla nas ważny pojedynek.

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Czy możesz jutro liczyć na Messiego i Dembélé?

Musimy poczekać do treningu, wczoraj Ousmane wziął udział tylko w pierwszej części zajęć, zobaczymy, czy dziś uda mu się nieco więcej. Leo odbył ponad pół treningu, okaże się, czy dziś da radę cały. Nie wiem, czy będziemy mogli na nich liczyć. Reszta, czyli Ansu, Jordi i Samu, na pewno nie zagra.

[Marta Ramon, RAC1] Piqué powiedział ostatnio, że zarząd wykorzystuje niektóre media, by przekazywać coś piłkarzom. Domagał się również jedności w klubie. Uważasz, że rzeczywiście brakuje tej jedności?

Myślę, że wszyscy musimy skupić się na tym, co przed nami, wymagania są bardzo duże. Wiemy, że wokół naszego klubu, czasem z niczego, często tworzy się polemika. Musimy wspólnie iść w jednym kierunku, taka jest rzeczywistość. Niezależnie od osobistych opinii właśnie to jest wg mnie najważniejsze. Ważne, by polemika pojawiała się z zewnątrz, nie wewnątrz.

[Adrià Albets, Cadena SER] Wolisz, by piłkarze wypowiadali się na każdy temat, na jaki chcą? Czy może preferujesz, by uważali, gdy ma to wpływ na klub?

Mogę powtórzyć tą samą odpowiedź. Musimy iść jedną drogą i skupić się na jutrzejszym meczu. Jest na tyle ważny, że nie ma co się rozpraszać.

[Josep Capel, Radio Nacional] Martwi cię duża liczba kontuzji, szczególnie w linii ataku, na początku sezonu?

Nigdy nie jest się zadowolonym, gdy pojawia się tyle kontuzji. W przypadku Dembélé kontuzja nieco się odnawia, trochę jak w poprzednim sezonie. Zobaczymy, czy od teraz będziemy mogli kontrolować to trochę lepiej. Uważam, że to pojedyncza sytuacja, kiedy poszczególni gracze będą wracać, wszystko będzie lepiej.

[Helena Condis, Cadena COPE] Griezmann powiedział, że potrzebuje czasu, by zaadaptować się w stu procentach. Antoine grał do tej pory z lewej strony lub na środku ataku, tylko czasem pojawiał się z prawej. Dlaczego? To miejsce jest zarezerwowane dla Messiego?

Czyli statystyki mówią, że gra częściej z lewej niż w środku? W trakcie jego kariery wiele razy widziałem go z lewej i uważam, że tam może dobrze się spisywać. Do tego obaj nasi lewi obrońcy mogą grać głęboko. Wystawianie go na tej pozycji nie wydaje mi się złym pomysłem, ale przemyślę również prawe skrzydło. [ironicznie]

[Carles Escolán, Radio Marca] Na ostatniej konferencji powiedziałeś, że przygotowanie fizyczne nie jest ważne, co odbiło się szerokim echem. Czy chciałbyś to jakoś sprostować? Dziennikarze często wyciągają takie rzeczy albo źle coś interpretują.

Przygotowanie fizyczne jest bardzo ważne. [ironicznie]

[Alfredo Martínez, Onda Cero] To twój trzeci sezon w Barcelonie. Czy atmosfera w szatni jest taka sama jak w poprzednich latach?

Według mnie jest podobnie. W trakcie sezonu zawsze jedni grają więcej, a inni mniej, w związku z czym jedni są bardziej zadowoleni, a inni mniej. To nic dziwnego, każdy chce grać. Przez dwa lata wiele zrobiliśmy, by iść wspólnie w tym samym kierunku. Teraz spróbujemy, by było tak samo. Ostatnio rozgrywaliśmy ważny mecz, bo mierzyliśmy się z trudnym rywalem, a do tego nie wygrywaliśmy na wyjeździe. Byliśmy jednak solidni, to może nam pomóc. Jeśli się wygrywa, zawsze jest lepiej.

[BeIN Sports] Jeśli Messi zostanie powołany, będzie mógł rozegrać 90 minut?

Za wiele w tym zdaniu jest przypuszczeń. Nie wiem. W zależności od tego, jak przebiegnie trening, podejmiemy decyzję. Na pewno nie będziemy ryzykować.

[Jordi Grau, TV3] Uważasz, że w tym sezonie różnica w nastrojach może wynikać z tego, że rok temu Leo Messi na początku kampanii wyznaczył jako cel zdobycie Ligi Mistrzów? Czy teraz brak takiej presji może okazać się korzystny?

Kiedy zaczyna się sezon, zawsze mamy obowiązek wygrywać. Jeśli tego nie robimy, są problemy. Mamy zespół, który pozwala na aspirowanie do wygrania wszystkiego. To jest jednak piłka nożna, może się zdarzyć, że się nie uda z jakiegokolwiek powodu. Chęć wygrania wszystkiego nam nie szkodzi.

Czy Inter będzie jutro faworytem ze względu na początek sezonu w jego wykonaniu?

Każdy ma swój punkt widzenia. Gramy u siebie, dość dobrze radzimy tam sobie w lidze i w Lidze Mistrzów. Nie wiem, kto jest faworytem, każdy może myśleć, co chce. Niczego to nie zmienia. Mamy obowiązek wygrać.

[Alex Pintanel, Gol i BeIN Sports] W spotkaniu z Getafe widać było poprawę. Czy w starciu z Interem będziecie chcieli to potwierdzić?

Nie jest to jedyny powód. To nasz pierwszy mecz w Lidze Mistrzów u siebie, a wszystkie zespoły w grupie mają na razie po jednym punkcie. Ten, kto wygra, zrobi ważny krok do przodu. Spotkań nie jest wiele i trzy punkty w każdym z nich są bardzo ważne.

[Jordi Blanco, ESPN] Czujesz, że musisz czasem równoważyć napięcie między szatnią, zarządem, klubem...?

Nie, czuję, że jestem na swoim miejscu. Trenerzy muszą działać z wieloma zmiennymi – piłkarze, presja, media, obowiązki wobec pracodawcy. Tak było zawsze. Dobrze się to znosi, kiedy się wygrywa. Ja czuję się dobrze.

[Ivan San Antonio, Sport] Jednym z zadań trenera jest wyciągnięcie wszystkiego, co najlepsze, z piłkarzy. Na której z pozycji Griezmann gra wg ciebie najlepiej?

W linii ataku, blisko pola karnego.

[Joan Poquí, Mundo Deportivo] Twoim celem jest pierwsze miejsce w grupie czy, patrząc na to, jak jest trudno, wystarczy ci sam awans?

Celem jest zawsze pierwsze miejsce, myślę, że tak samo jest w przypadku innych drużyn. Jeśli przed ostatnim meczem sytuacja będzie skomplikowana, można celować w sam awans, ale na początku chcemy zawsze pierwszego miejsca i wygrania wszystkich spotkań.

[Spaziointer.it] Który z zespołów jest obecnie w lepszym momencie?

Liga Mistrzów zawsze przychodzi w dobrym momencie dla wszystkich. Cieszymy się, mamy szczęście, że możemy grać w tych rozgrywkach. Inter jest w świetnej formie, wygrał wszystko w lidze, ale za to zremisował ze Slavią u siebie. My wygraliśmy dwa ostatnie mecze i chcemy to potwierdzić przed naszymi kibicami.

Drużyny prowadzone przez Conte często grają lepiej przeciwko trudnym rywalom. Oczekujesz, że rywale jutro zaatakują, czy może będą czekać, by zobaczyć, co się wydarzy?

Nie wiem, ale zespoły zazwyczaj robią to co zawsze. To prawda, że ze Slavią Inter nie zagrał tak dobrze, ale po kilku dniach świetnie spisał się w starciu z Milanem, grał pressingiem. Solidne ekipy zawsze pokazują się z najlepszej strony w takich meczach, oczekujemy najlepszej wersji Interu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie mogę się doczekać tego meczu.. Inter ma nowego trenera paru nowych zawodników hmm będzie ciekawie To że jest liderem w Seri A to niczego nie świadczy jeszcze, grał z przeciętnymi Real jest liderem w La Liga a ledwo wczoraj zremisował . Będę się przyglądał Griezmannowi

Valverde: mam nadzieję że chłopaki pobiegali wczoraj kilka okrążeń wokół boiska i są przygotowani fizycznie :D

Zgadnijcie ile asyst Coutinho zaliczył mecz Tottenham - Bayern wynik 2-7 xD liga angielska jest dla.niego stworzona

Griezmann owszem grał na lewym skrzydle w Sociedad ale najlepsze statystyki ma od kiedy gra za napastnikiem albo z prawej tak grał w Atletico czy gra we reprezentacji . Gadanie że pół swojej kariery spędził na lewej stronie to tylko bronienie swojej chorej wizji bo świat o nim uslyszał dopiero jak grał w Atletico i zmienił pozycję !

Coutinho znowu gra kapitalny mecz Tottenham -bayern 2-4 ale to dobrze może kupią go za te 120 mln. Przy Messim i tak nie pogra na swojej nominalnej pozycji.
konto usunięte

Masakra. To znaczy, że wewnątrz drużyny nie ma miejsca na rozmowę? Bo wszyscy mają się podporządkować dyktatowi Grupy Trzymającej Władzę, bo ta ma w CV więcej sukcesów niż nowi członkowie? Oj, źle się dzieje w państwie katalońskim.

A Real strzelił gola ze spalonego i to w dodatku po Varze heh nawet na ich stronie każdy mówi że Perez chyba w tym maczał palce . Ciekawe czy już przelew doszedł :D

EV: „Ja czuję się dobrze”.
To nie ucz się polskiego i nie wchodź na tą stronę, bo poczujesz się znacznie gorzej.

ziomek, weź już ić stont

Valverde o gizm~"W trakcie jego kariery wiele razy widziałem go z lewej i uważam, że tam może dobrze się spisywać" na skrzydle traci on wszystko zwlaszcza ze nie ma dryblinku ani szybkosci.

Oficjalnie: Messi i Dembélé powołani na mecz z Interem

Moim zdaniem Inter się zabunkruje we własnym polu karnym, co innego mogą na Camp Nou zrobić?
Trio Arthur - Busquets - de Jong zapewnią nam kontrolę w środku pola ^^

Mam nadzieję, że pan będzie się pojawiał już jedynie poza klubem