Gerard Piqué: Znamy klub i wiemy, które dzienniki z nim współpracują

Łukasz Lewtak

28 września 2019, 19:46

AS/Mundo Deportivo/Radioestadio

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Po meczu z Getafe Gerard Piqué udzielił wypowiedzi dla mediów, w której mówił nie tylko o samym spotkaniu, ale również o potrzebie zjednoczenia się wszystkich w klubie.

Potrzebowaliście tych trzech punktów?

Zwycięstwo tutaj wywalczone w taki sposób dodaje pewności siebie. Według mnie to była wypracowana i pozytywna wygrana. Na takich stadionach trudno o to, aby mecz był piękny. Potrzebna jest praktyczna gra.

Będziesz oglądał derby?

Oglądałbym je zawsze w taki sam sposób. My musimy skupić się na nas. Będziemy utrzymywać się w górze tabeli, jeśli będziemy wygrywać mecze.

Dembélé nie mógł dziś zagrać. Czy jako kapitana martwią cię jego częste przerwy w grze?

Nigdy nie chcemy kontuzji. Dembélé najbardziej nie chce być kontuzjowany. Teraz najważniejsze jest to, aby jak najszybciej wrócił do pełni zdrowia.

Dziś musieliście wygrać za wszelką cenę?

Myślę, że dziś nie dało się grać lepiej. Uważam, że graliśmy dość dobrze, pewnie wygraliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. To daje nam dużo pewności. Odczucia w szatni są takie, że do końca będziemy na czele, walcząc o puchary.

Trzeba będzie organizować więcej kolacji takich jak ta w środę.

Kolację zorganizował zespół. Takie spotkania są dobre, ale musimy być wszyscy razem. I kiedy mówię "razem", kieruję te słowa również do kibiców i zarządu. Kiedy ktoś nie chce się gniewać, nie ma walki. Znamy klub i wiemy, które dzienniki z nim współpracują oraz kto pisze artykuły, nawet jeśli podpisuje je ktoś inny. Nie chcemy się gniewać. Chcemy wychodzić na boisko i wygrywać. Mamy nadzieję, że nikt nie będzie chciał prowokować walk, które nie istnieją i których my nie chcemy. Potrzebna jest jedność klubu. Jeśli jej nie będzie, zrobimy sobie krzywdę.

Odnośnie do ostatniej wypowiedzi, warto dodać, że po meczu z Villarrealem Gerard Piqué skrytykował zarząd FC Barcelony za letnie tournée. Zarząd niejako "odpowiedział" artykułem w Mundo Deportivo, w którym krytykowano piłkarzy i ich przywileje. Pod artykułem podpisał się dziennikarz Xavier Bosch.

Po dzisiejszej wypowiedzi Gerarda Piqué głos od razu zabrał redaktor naczelny Mundo Deportivo Santi Nolla. - Nie rozumiem odniesienia Gerarda Piqué do dziennikarzy. Nie wiem, do kogo się odnosił, ale niezależnie od tego, to kłamstwo. Uważam, że artykuł, o którym mówił, jest znakomity.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ci,co jeszcze nie pojęli,że czasem z madryckich gazet człowiek dowie się prędzej prawdy,po przeczytaniu wypowiedzi Powie może w końcu zrozumieja,taka mam nadzieję.

Artykuł, o którym mówi piłkarz zawsze jest świetny panie Nolla :)

Co to za pytanie " Czy potrzebowaliscie tych trzech punktów? "
Pique: Nie, nie potrzebowaliśmy, ale wygraliśmy więc niech już bedą...
Czasami nie rozumiem tych dziennikarzy :)

Z tym turem sprawa nie jest prosta z jednej strony podróże nie pomagają w zrobieniu formy.Z drugiej strony.Cześć ważnych zawodników w nim nie bierze w nim udziału w ubiegłym sezonie przez mistrzostwa w tym przez Copa.Z drugiej strony chcemy swietnych piłkarzy, zbudowano stadion kolejny ma być budowany.Szejki raczej nas nie sponsorują.Myślę że przez kilka lat zanim zbudujemy stadion zmieni sie zespół czyli skończy się era piłkarzy Guardioli.Wtedy może ograniczą się do 1 wyjazdu a nie 2.Na razie bym na to nie liczył.Będą szukać kady gdzie się da.

"Trzeba grać praktycznie."
Błąd w tłumaczeniu, Pique chodziło że "trzeba grać pragmatycznie" ;)

To ja ostatnią wypowiedź Pique dedykuję tym forumowiczom FCBarca.com, którym się wydaje że są "mundralami"

Tak, jasne Panie wakacyjna forma trzeba się klepać po plecach, przecież to nie Wasza wina.