VIL

• Antoine Griezmann 6'
  • Arthur Melo 15'
  • 44' Santiago Cazorla

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Czekamy również na wasze merytoryczne argumenty, które mogą przyczynić się do zmiany ocen zawodników - pod warunkami zawartymi w regulaminie. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: BaroPodertos, blazeq, Gaspar, ściah

90

• 4
  • 6

Ocena winy Niemca przy bramce Cazorli jest dosyć trudna - strzał Hiszpana był mocny i mieścił się idealnie pod poprzeczką, ale mimo to był on w zasięgu ter Stegena, o czym świadczą powtórki. Tak więc portero Barcy przy mniejszej efektowności powinien był wyjąć ten strzał. Poza tym zanotował kilka łatwych interwencji, a raz zachował czujność i swoim wyjściem skasował akcję rywala. Błąd przy bramce obciąża nieco ocenę ter Stegena.

0 0 0 0 0 2
31 90% 0 8 0 5

90

• 6
  • 6

To był naprawdę solidny występ Semedo, w którym jednak zabrakło kropki nad „i”. We wtorkowym meczu obrońca potrafił zrobić przewagę dryblingiem, pociągnąć odważnie akcję czy zastosować udany pressing. W defensywie bez większych błędów - dopuścił raptem do jednego groźnego dośrodkowania, z którego nic na korzyść Żółtej Łodzi Podwodnej nie wynikło. Zabrakło jednak błysku, by móc wystawić Portugalczykowi wyższą ocenę.

0 0 3 0 3 6
59 93% 0 2 0 3

90

• 7
  • 6

Bardzo solidnie, choć w cieniu znakomicie dysponowanego Lengleta. Na pewno największą zasługą Pique jest zapobiegnięcie dobitki w 48’. Poza tym dobrze przeczytał dogranie w polu karnym Barcelony w 65’, kończąc tym samym szturm Villarrealu na bramkę ter Stegena. Jedynym większym błędem wychowanka Barcy było złe wyprowadzenie piłki w 23’. Na koniec należy wspomnieć o jego soczystym strzale z rzutu wolnego - gdyby leciał trochę w bok, to kto wie?

1 1 0 0 0 5
65 92% 0 8 0 8

Zawodnik meczu wg Redakcji FCBarca.com

90

• 8
  • 6

Niemalże bezbłędny, poza jednym pustym przelotem w 67’, z którego jednak nic groźnego nie wynikło. Kapitalnie grał na wyprzedzenie i praktycznie cały ten opis mógłby opierać się tylko na tym elemencie gry defensora Barcy, a należy wspomnieć też o innych rzeczach, takich jak mądra asekuracja ofensywnie grającego Firpo, świetne podanie do Suareza, które mogło Lengletowi dać asystę, i najważniejsze - blok strzału Chukwueze z 63’, który mógł się okazać kluczowy do uzyskania przez Barcelonę 3 punktów. Dzięki Francuzowi możemy jedynie gdybać, czy ter Stegen wyjąłby ten strzał, czy nie, czy Barca zareagowałaby, a może to Villarreal byłby na fali wznoszącej. Nieoczywisty zawodnik meczu według redakcji.

0 0 0 0 0 8
79 90% 0 5 0 8

Junior Firpo

90

• 6
  • 6

W przeciwieństwie do Semedo Firpo potrafi błysnąć w akcjach ofensywnych. Świetnie potrafi wyczuć tempo gry - albo w idealnym momencie oskrzydla akcję, albo umie posłać bardzo groźną piłkę w pole karne na wbiegających kolegów. Tego drugiego brakuje nawet Albie. Jeśli chodzi o grę w defensywie, to tu Firpo ma dużo do poprawy. Oczywiście, grał na wskroś ofensywnie, ale kiedy już się pojawiał w obronie, to miał wyraźne problemy z Chukwueze. Jego największym grzechem jest odpuszczenie Nigeryjczyka w polu karnym w 54’. Poza tym brakuje mu momentami zdecydowania w defensywie. Reasumując - potencjał jest wielki, ale przed nim dużo pracy.

0 0 1 0 0 8
57 86% 0 0 0 5

63

• 4
  • 5

Kompletnie niczym się nie wyróżnił, co sprawia, że opis gry będzie bardzo krótki. Na uwagę zasługują jedynie dwie straty, z czego jedna z nich kosztowała Roberto żółty kartonik. Trudno napisać coś więcej, poza tym, że był to słaby mecz w jego wykonaniu.

0 0 0 0 1 2
40 95% 0 0 0 4

90

• 6
  • 6

Busi nie jest typowym defensywnym pomocnikiem - argumentem za tą tezą może być bramka Cazorli. Barca broniła się całym zespołem, a Busquets zrobił to, co robił przez lata, czyli natarł na rywala, by jak najszybciej odebrać piłkę.  W efekcie zostawił za plecami pustą przestrzeń, w którą wbiegł Cazorla - reszta jest historią. Poza tym błędem zagrał na wysokim, nawet jak na niego, poziomie. Fantastyczne czytanie gry, wymierna pomoc w zakładaniu pressingu przez Barcelonę oraz błyskotliwe podania - to wizytówka Busquetsa z najlepszych lat. Mimo to błąd przy bramce obciąża mu konto.

• 8

Arthur wydaje się gotowy na bycie podstawowym zawodnikiem Blaugrany. Dobrze wygląda pod względem fizycznym, a także widać u niego przebłyski odważniejszej gry, choć golazo na 2:0 należałoby nazwać raczej rozbłyskiem. Do tego niemal celująco prezentuje się w wysokim pressingu. Miewa jednak momenty „zawieszenia”, kiedy traci w dosyć prosty sposób piłkę lub po prostu brakuje mu przebojowości. Mimo tych niedociągnięć z wielką przyjemnością patrzy się na jego grę. Zawodnik meczu według użytkowników.

1 1 3 0 3 10
72 90% 0 3 1 5

46

• 6
  • 6

Może i się nie nagrał, ale asystę zdążył zaliczyć, tak jak i akcję w swoim stylu w 11’. Generalnie jednak widoczny u niego był brak ogrania odzwierciedlający się ospałością w ruchach. Niestety, uraz nie pozwolił mu w odzyskiwaniu rytmu meczowego. Oby przerwa Messiego nie okazała się długa.

1 0 1 0 1 6
14 79% 1 1 0 0

78

• 3
  • 3

W całym meczu udało się odnotować jeden jedyny plus - nie popełnił błędu w rozegraniu w 18’. Cała reszta to pasmo porażek, które w sumie zebrały się na małą katastrofę - kompletnie nic mu nie wychodziło. Jest ociężały, powolny, robi proste błędy techniczne, a, co najgorsze, nie wykazuje pazerności na gole. Suarez w ostatnim czasie zanotował potworny zjazd.

1 1 1 1 1 10
29 79% 1 3 0 1

Antoine Griezmann

90

• 6
  • 6

Dosyć niespodziewany gol na początku spotkania, ale niezwykle ważny, bo układający grę Barcelonie. Na plus można dodatkowo zapisać jego pracowitość. Niestety poza tym dalej widoczny jest momentami brak zrozumienia, ale poprawa tego powinna być kwestią czasu przy graczu tej klasy. Szkoda też nieczystego trafienia w piłkę w 47’ - to mógł być jego drugi gol w spotkaniu.

3 1 1 0 1 13
54 76% 1 1 1 2

44

• 5
  • 6

Zaczął bardzo dobrze od dwóch błyskotliwych akcji - widoczna była duża motywacja u Francuza. Potem wyraźnie się zaciął i jakby stracił zapał z początku drugiej połowy, czego efektem były, typowe dla niego, proste straty. Wynikiem jest nota wyjściowa.

0 0 1 2 1 16
29 65% 2 1 1 1

Frenkie de Jong

27

• 6
  • 6

Zaczął trochę niepewnie, ale potem było już znacznie lepiej. Odznaczył się typową dla siebie nieustępliwością w grze obronnej, ale i tak z tego meczu zostanie zapamiętana jego „ruleta” i udana dwójkowa akcja z Fatim na bardzo małej przestrzeni. Ciekawa zmiana.

0 0 0 0 0 4
31 90% 0 1 0 1

Anssumane Fati

12

• 6
  • 7

Uśmiech sam pojawia się na twarzy, gdy widzi się 16-latka grającego w barwach Barcelony w ten sposób. Tylko wszedł i w ciągu 2 minut zrobił więcej niż Suarez przez 80 minut - groźny strzał po długim roku oraz wywalczenie rzutu wolnego w pobliżu pola karnego Villarrealu. Dodatkowo podczas swojego 10-minutowego pobytu zdążył zaprezentować świetną technikę. W samej końcówce zabrakło mu tylko ostatniego podania. Oby tak dalej.

1 0 2 1 1 3
6 83% 0 0 0 0

Moje oceny i krótki opis :)
Ter stegen-4 bład przy bramce i w sumie tyle :)
Semedo-6 dobry mecz w jego wykonaniu ale brakowało mi konkretów w ofensywie
Pike - 6 bez większych błędów, na plus dobry strzał z wolnego
Lenglet - 7 uważam że redakcja przesadził z oceną :) dobry mecz ale napewno nie wybitny.
Firpo-6 tak samo jak u Nelsona, brak konkretów lecz Hiszpana można usprawiedliwić tym że gra dopiero swój drugi mecz w podstawowym składzie w fc Barcelonie :)
Busi-6 asysta czysto formalna. Ogółem dobry mecz ale bez fajerwerków.
Roberto-3 bardzo słaby mecz. Zero długich piłek, tylko 38 celnych podań i brak jakiejkolwiek kreatywności
Arthur - 8 piękna bramka pieczętuje swój piękny występ.
Messi-6 mecz "rozgrzewkowy" dla argentynczyka. Dobrze wykonany rzut różny. Fajnie ze szukał gry z griezmannem. Szkoda tej kontuzji :/
Suarez-3 próbował, próbował i walczył ale nic mu w tym meczu nie wychodziło. Słusznie zmieniony.
Griezmann-6 po meczu dałem mu 7 ale po przemyśleniu nie był to tak dobry mecz francuza. Napewno ładna bramka i ogólnie dobra gra. Mam wrażenie że trochę brakowało kropki nad i.
Dembele-6 mógł ten mecz zakaczyc z dwoma Asystami. Niestety koledzy się nie podpisali. Potem zgasł
De jong-5,5 wiem że nie wystawiamy not polowkowych ale uważam że holender zagrał tak dobrze jak busi, pike czy semedo. Ogólnie frenkie bardzo ładnie uspokił grę i pokzal się z dobrej strony :)
Ansu-6 aleś luz ma ten chłopak! Uważam że powinien miec na koncie wywalczonego karnego.

Dziękuje za merytoryczne komentarze @VeB92Nov , @pax , @Janiama . Niestety, dopiero teraz obowiązki pozwoliły mi na odniesienie się do wpisów Waszych i pozostałych użytkowników.
Co do oceny Lengleta - te 8 strat były spowodowane albo niecelnymi podaniami, albo właśnie grą na wyprzedzenie, kiedy Francuz skupiał się na kasowaniu akcji rywala, a nie na dokładności. Moim zdaniem był to mecz zbliżony do perfekcji dla środkowego obrońcy Barcelony, chociaż po przemyśleniu zacząłem się zgadzać z tym, że oceny 9-10 są raczej zarezerwowane dla piłkarzy, którzy zrobią coś ekstra. Dlatego ocena redakcji dla Lengleta idzie oczko w dół.
Co do oceny dla Dembele - owszem, jego wejście ożywiło prawą flankę, ale odniosłem wrażenie, że było to chwilowe. Miał dwa dogrania z flanki, które przy lepszym wykończeniu powinny przerodzić się w dwie asysty, ale nie doszło jednak do tego. Oceniamy fakty i faktem jest ten rozruch prawej strony, za który ocena poszła w górę, ale stanął na ocenie "5" nie dlatego, że się na nim uwziąłem czy dlatego, że zbagatelizowałem jego dwie świetne akcje, ale dlatego, że zdjął nogę z gazu i zaczął popełniać te same błędy, które popełnia już 3 rok w Barcelonie. To moja opinia, a przy obecnym formacie ocen ma ona kluczowy wpływ. Nie chodzi mi o to, żeby każdy się zaczął ze sobą zgadzać, tylko o akceptację innego spojrzenia na dany mecz, by też nie doszukiwano się "faworyzowania nazwisk", @Yoshi94 . Jak już napisałem pod innym artykułem ocenowym - ocena dla zawodnika grającego cały mecz nigdy nie będzie równa ocenie piłkarza grającego 20-30 minut, mimo że na pierwszy rzut oka widać taką samą ocenę dla np. Messiego i dla Busquetsa. Kwestia interpretacji.
@VeB92Nov - mimo że nie dostałeś znacznej liczby poleceń za swój komentarz, to jednak doceniam pracę, którą włożyłeś w indywidualną analizę Suareza. Dlatego ocena ulegnie polepszeniu o jedno oczko. Uczucia związane z występem Urugwajczyka w meczu z Villarreal nie pozwalają mi na więcej.
@Skaramuczi - podaj w przybliżeniu, proszę, minutę, w której de Jong popełnił groźną stratę. Nie mam tego w swoich notatkach, więc zwyczajnie musiałem to przeoczyć. Obejrzę sytuację jeszcze raz i wniosę ewentualne poprawki.
Pozdrawiam wszystkich

Czekam na to aż Griezmann zagra na 9 zamiast Suareza

Czekamy na info, że Bembelek doznał urazu i będzie pauzował xxx dni ^^

Odnośnie Luisa pragne przypomnieć jeden fakt. Suarez w poprzednim sezonie SAM poprosił o kupienie napastnika w jego miejsce. On sam sobie zdaje sprawe ze jego czas sie kończy lecz na chwile obecną kto go zastąpi? Przecież Fcb nie kupiła nikogo na jego miejsce.

Ta nagonka na Luisa Suareza jest niemiła. Patrząc na statystyki, wcale nie są gorsze od Griezmanna, Messiego i o niebo lepsze od Dembele. Więc o co chodzi, że ma gorszy dzień w trafieniu do bramki? To nie jest sprawiedliwe

Lenglet 9? Chyba jakieś żarty. Aż tak dobrze nie zagrał, no i 8 strat na środkowego obrońcę to całkiem sporo. Nie zapominajmy, że straciliśmy gola i Villareal miało kilka dobrych prób. Tracimy bramki w każdym meczu, obrona nie gra dobrze.

Mam wrażenie, że oceny w głównej mierze wystawiane za nazwisko i sympatie do danego zawodnika.
Dembele w 5min dał 2 przysłowiowe patelnie kolegom, cały czas był pod grą, starał się rozgrywać, ogólnie prawa strona wyglądała o niebo lepiej po jego wejściu - ocena 5.
Ansu rozegrał dobre zawody, oddał niecelny choć groźny strzał, wywalczył rzut wolny, ale z konkretów to tyle, a chyba za te powinni być oceniani zawodnicy - ocena 6, grał krócej od Dembele, ale też nie dał takich piłek jak Francuz więc ocena nie powinna być wyższa niż u Dembele.
Dla porównania Messi za 30min z BVB, gdzie nie stworzył żadnego zagrożenia, wdawał się w niepotrzebne dryblingi przez co tracił piłkę, żadnych konkretów nie zrobił i zanotował mnóstwo sporo strat jak na 30min- dostał 5, mimo dużo słabszego występu niż Dembele teraz. Nawet za ten mecz dostał 6, a oprócz asysty 0 konkretów.
Griez też za wysoko, nie wiem o ile oczek podnieśliscie mu ocenę za bramkę, ale za takiego kiksa jak na początku 2. połowy ocena powinna iść w dół.
Roberto moim zdaniem to poziom Suareza, może ciut lepiej więc 3 to max.
Pozostałe oceny już lepiej, może Lenglet o punkt za wysoko, bo jednak 8 strat to trochę sporo.

Suarez to jakiś dramat! To, że gość strzela nie znaczy, że jest w formie. Ten mecz dobitnie pokazał formę Suareza.. Od zeszłego sezonu można to zauważyć, ale niektórzy na forum się szczycą, że drugi strzelec drużyny.. I co z tego jak jest drewnem i tylko blokuje miejsce w składzie. Jak dla mnie to powinien być jego ostatni sezon. Uwielbiam typa za to co zrobił po przyjść, ale teraz nie da się na to patrzeć. I to był mecz z przeciętniakiem..

Suarez to juz raczej na ławe a grizmana na szpice

Normalnie czytając większość wpisów to Suarez < Fati. Przecież Suarez to jest Pan piłkarz. Fatalny mecz w jego wykonaniu ale poczekajmy na RM Atletico, tam jakoś Ramos nie da Fatiemu piłki dotknąć a Luis potrafił zdobyć 3 bramki. Nie mam nic przeciwko Ansu, bardzo bym chciał abym się mylił i podoba mi się jego gra, po prostu wstrzymajmy się z ocenami przynajmniej sezon, nie ma co dmuchać balonika, tak jak apelują to wszyscy jego koledzy. Oby szło mu jak najlepiej a i nie zapominajcie jakim kocurem jest Suarez.