Ernesto Valverde po porażce z Granadą: Nie zasługiwaliśmy na zwycięstwo, martwi mnie to

Łukasz Lewtak

21 września 2019, 23:44

Marca

176 komentarzy

Po wyjazdowej porażce z Granadą (0:2) Ernesto Valverde nie ukrywał, że Barcelona jest obecnie daleka od swojej najlepszej wersji.

Wydaje się, że gol na samym początku naznaczył przebieg całego meczu.

Jestem zmartwiony, ponieważ nie osiągamy dobrych wyników w meczach wyjazdowych. Kiedy to ma miejsce w czterech kolejnych spotkaniach poza Camp Nou, oznacza to, że nie jesteśmy w zbyt dobrej dyspozycji. Niektórzy piłkarze dołączyli do nas późno, ale ogólnie nie byliśmy w dobrej formie. Nie gramy dobrze na wyjeździe. Dominujemy, ale nie przekładamy tego na okazje bramkowe. Nie mieliśmy szans na ponowne zaczepienie się w tym meczu.

Wygląda na to, że jesteście bezsilni.

Brakuje trochę zdecydowania na ostatnich 30 metrach. Rywale próbowali na nas naciskać, dobrze wychodziliśmy spod pressingu, a później to była kwestia dobrego wykończenia akcji. Tutaj nie byliśmy skuteczni. Postaramy się poprawić.

Co cię najbardziej zdenerwowało ze wszystkiego, co zobaczyłeś?

Zawsze człowiek jest odpowiedzialny za to, co się dzieje. Aktorami są piłkarze, ale na końcu odpowiedzialny jest trener. Zawsze można wygrać lub przegrać, jednak kiedy się przegrywa, później trzeba zasłużyć na zwycięstwo. Dziś nie zasługiwaliśmy na wygraną.

Barcelona straciła najwięcej goli w całej lidze.

Oczywiście nie jest to dla nas dobra statystyka i to nie współgra z naszymi osiągnięciami z poprzednich sezonów. To wiąże się z tym, o czym już rozmawialiśmy. Nie jesteśmy w dobrej dyspozycji w meczach wyjazdowych.

Fot. Bogdan Zajac, football.ua / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myśle, ze sam Valverde chce, żeby to się już skończyło. Sam nie złoży rezygnacji, bo straci kilka milionów.

W klubie panuje chaos, jest piłkarz, który stoi nie tylko nad trenerem, ale również nad prezydentem.

Po tak grubych, bardzo grubych latach, musiały nadejść te chude. Sadze, ze za 3-4 lata klub zacznie się odbudowywać.
konto usunięte

@Evilenko Tu nic nie trzeba odbudowywać oprócz zasadzenia mentalnego kopa. Jakby przyszedł trener dowolny inny trener, który nie bałby się przekazać swojej ofensywnej i radosnej wizji to znowu z przyjemnością oglądało by się Barcelonę.

@xBarteZx Nie ma szans by Messi, Pique, Busqets czy Alba poczuli głód zwycięstw podobny do tego, który jest w Manchesterze, Liverpoolu czy Turynie. Są nasyceni do maksimum, a to przekłada się na innych. Pewne rozdziału trzeba zamknąć by zacząć od nowa, tak jest w każdej dziedzinie życia, każdej.

« Powrót do wszystkich komentarzy