• 64' Arthur Melo
  • Sobota, 31 sierpnia 17:00
  • El Sadar
  • nSport+

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Czekamy również na wasze merytoryczne argumenty, które mogą przyczynić się do zmiany ocen zawodników - pod warunkami zawartymi w regulaminie. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: ViscaBarca123

90

• 5
  • 6

Gospodarze oddali pięć celnych strzałów na bramkę Niemca i dwa z nich skończyły się bramką. Przy pierwszym golu teoretycznie mógł zrobić więcej. Rzutu karnego także nie udało się mu obronić. Można go pochwalić za sparowanie strzałów z dystansu, np. w 78. minucie. W grze nogami bez zastrzeżeń.

0 0 0 0 0 1
31 94% 0 5 0 3

46

• 3
  • 3

Słabe zawody w wykonaniu Portugalczyka. Przy pierwszej bramce wprawdzie nie pokrył Torresa, ale nie można bezpośrednio obwiniać go o stratę tego gola. Później notował straty i niecelne zagrania, a w ofensywie kolejny raz nie było z niego zbyt dużego pożytku. Słusznie zmieniony w przerwie meczu.

0 0 0 0 2 7
32 78% 0 6 0 2

90

• 5
  • 4

Pierwsza połowa w wykonaniu Gerarda pozytywna. Warto pochwalić za grę w powietrzu i kilka prób długich zagrań, jak np. ta do Carlesa Pereza lub Alby. W tym aspekcie ponownie bardzo dobry. Na największy minus sprokurowany rzut karny i kilka niecelnych podań (jedno z drugiej połowy, kiedy Osasuna ruszyła po tym ze swoją akcją).

0 0 1 0 0 12
85 86% 1 4 2 7

90

• 6
  • 5

Najlepszy z czwórki obrońców. Można doczepić się do sytuacji z 7. minuty, kiedy Francuz dał się ograć na skrzydle, a Brandon dośrodkował w pole karne. Po tym dośrodkowaniu padła bramka na 0:1. Jednak w 16. minucie nie popełnił podobnego błędu i zablokował dośrodkowanie. W końcówce pierwszej połowy ważna interwencja. Możemy także pochwalić go za dobrą grę w powietrzu. Kilka razy długim zagraniem szukał Alby, jednak niecelnie.

0 0 0 0 2 11
99 88% 0 2 1 10

90

• 4
  • 4

Przeciętne zawody w wykonaniu Hiszpana. Jego dośrodkowania w pole karne nie stworzyły zbyt wiele problemów pod bramką. W 34. minucie oddał piłkę rywalowi niecelnym zagraniem. Do gry w obronie nie można mieć większych zastrzeżeń. Wciąż nie wszedł na swój najwyższy poziom. Mecz bez historii.

1 0 0 0 0 13
87 90% 0 2 0 2

90

• 3
  • 4

Tym razem Sergi w linii pomocy nie spisał się zbyt dobrze. Potrafił zagrać prosto na wrzut z autu (39. minuta) i notował też wiele innych strat. To głównie on jest winny straty pierwszego gola. Widząc, że Torres jest bez krycia w polu karnym, nie zareagował na to. Na prawej obronie także nie pokazał niczego szczególnego. Tam na minus słabe dośrodkowanie, które minęło wszystkich zawodników Barcelony. Można go jednak pochwalić za odebranie piłki Ibanezowi w 70. minucie.

1 0 0 0 3 10
64 86% 0 1 0 3

90

• 7
  • 5

Najlepszy z pomocników Barcelony i jest to kolejne dobre spotkanie Hiszpana. To Sergio w środku pola zanotował najwięcej kontaktów z piłką i najwięcej celnych podań. Kilkukrotnie rozciągał grę długimi zagraniami. Warto też zaznaczyć, że to pressing i odbiór Busquetsa doprowadził do drugiego gola dla Barcelony. W końcówce spotkania słabo dogrywał w pole karne (piłka wyleciała na aut).

0 0 1 0 1 11
84 87% 0 7 1 5

Frenkie de Jong

82

• 5
  • 5

Pierwsza połowa przeciętna, w drugiej już lepiej. Aktywny, kilkukrotnie dobrze wychodzący spod pressingu, ale to wciąż nie to. Można go pochwalić za odbiór z 4., czy 63. minuty. Po wejściu Arthura wyglądał lepiej i razem z Brazylijczykiem dobrze pracował w pressingu. Czekamy na więcej.

0 0 1 0 0 7
76 93% 2 5 2 4

Carles Pérez

90

• 7
  • 5

Ciężki mecz do oceny. Jednakże myślę, że dobrze wykorzystał kolejną szansę od Valverde. Zanotował dwie asysty, za co duże brawa (szczególnie za pierwszą). Jednak Perez także nieudanie dośrodkowywał, zwlekał z niektórymi decyzjami i notował straty. Do tego nie wykorzystał 100% okazji z 88. minuty po świetnym podaniu Arthura. Szkoda, choć kolejny raz możemy być zadowoleni z postawy Hiszpana.

3 1 3 0 1 15
46 76% 2 1 1 2

Antoine Griezmann

90

• 3
  • 3

To był naprawdę słaby mecz Francuza. Przez całe spotkanie zanotował zaledwie 30 kontaktów z  piłką i 21 celnych podań. Niewidoczny i poza grą. Nie oddał żadnego strzału na bramkę, a w 68. minucie nie zdążył opanować futbolówki w polu karnym. Na plus dogranie do Ansu z pierwszej piłki.

0 0 1 1 0 5
26 81% 1 3 0 2

Rafinha

53

• 3
  • 3

Także słabo. Dużo strat, nie wychodziły mu dryblingi, a jego dośrodkowania były bardzo słabe (34. czy 46. minuta). Słusznie zmieniony na początku drugiej połowy.

0 0 1 0 4 11
41 85% 0 1 0 1

Anssumane Fati

44

• 6
  • 6

Szesnastolatek wszedł od razu po przerwie i pięć minut później strzelił bramkę wyrównującą. Niesamowita sprawa. Odnalezienie się w polu karnym i uderzenie głową – klasa. Później mniej widoczny i nerwowy z piłką przy nodze, przez co zdarzały się mu proste błędy. Można wspomnieć o płaskim strzale, który nie sprawił problemów bramkarzowi, i o wejściu w pole karne, gdzie próbował wywalczyć jedenastkę. Dwukrotnie dobrze popracował też w pressingu.

2 2 0 0 0 4
21 90% 0 1 1 0

Arthur Melo

37

• 8
  • 7

Zawodnik meczu. Świetna zmiana, która odmieniła grę Barcelony. Wypracował sobie pozycję do uderzenia w polu karnym i strzelił ładną bramkę. Do tego doszła praca w pressingu. Brazylijczyk kilkukrotnie dobrze ruszył z piłką i powinien także zanotować piękną asystę w 88. minucie, jednak jego podania nie wykorzystał Perez. W następnym spotkaniu obowiązkowo od pierwszych minut.

14 79% 0 0 0 1

Perez "nie wykorzystał 100% okazji"? Przy tym kącie i bramkarzu przed nim? To ile wynosiła pamiętna akcja D.?

I Co do Arthura. Już uciekająć od tematu. Ale jak ktoś ogladal Lucyfera to nie wydaje sie wam ze nasz Arthur to klon Dana? :D

Arthur w tym meczu fenomanalny! Caly czas był pod grą , podawal dryblowal ba strzelil nawet bramke! Widać ze te brak minut z poczatku sezonu rozloscily Melo. Razem z De Jongiem powinni tworzyc duet pomocnikow co mecz a za nimi Sergio Busquets. Oby dalej gral tak jak dziś , a jak wszysycy wroca po kontuzjach mozna zaczac masowo zdobywac punkty! Vamos

Dawac Arthura i Pereza do podstawki, poki sa w formie. No i Fati zawsze moze wejsc, jesli nie w polowie to chociaz w 60 min.

Czy nie zastanawia was dlaczego tak ciężko się gra dobrym zawodnikom (Griezmann, de Jong, itd) w naszym zespole? Przecież ludzie którzy błyszczeli w swoich starych zespołach dzisiaj u nas maja kłopot żeby być pod grą. Najlepiej wypadają walczący żołnierze w stylu Paulinhio i Vidal. Gdzie tkwi szczegół???

Kolejny słabiutki mecz Semedo... Nie zgodzę się, że nie można to winić za pierwszą bramkę... otóż można jego strona była bez żadnego krycia....

Pomijacie Panowie stratę Alby przy pierwszej bramce. 4 to dla mnie ocena mocno na wyrost.

Jeżeli średnia ocen Pereza wg użytkowników wynosi5, a jestem przekonany, że dużo osób słusznie oceniło jego grę na 7(nie widzę opcji niższej oceny za asysty przy obu bramkach które zdobyliśmy), to musi być naprawdę spora ilość ludzi, którzy dali mu 3-4. Pytanie do was - czy żeby dostać np. 8 wymagacie od młodego jeszcze nieogranego chłopaka czego?4 bramek w meczu?

W kwestii de Jonga, o samej ocenie na koniec.

Młody Holender to typowa szóstka. Żadna nowość...
Martwi mnie ustawianie Frenkiego z przodu na lewej lub prawej pomocy. Prawdopodobnie w przyszłym sezonie będziemy potrzebować tego chłopaka w roli Busquetsa. Jeżeli w obecnym sezonie odejdzie od gry na 'swojej' pozycji, możemy nie zobaczyć już tego samego piłkarza, który zachwycał w zeszłym sezonie.

Mam nadzieję, że się mylę, a Valverde wie co robi wystawiając de Jonga bardziej z przodu.

Niestety mecz z Osasuna był najgorszy jaki widziałem w wykonaniu Holendra. Niedokładne podania, straty na własnej połowie - tego de Jongowi nie można robić.
Frenkie uwielbia mieć kontakt z piłką, potrzebuje tego jak tlenu. Biega mnóstwo, ale niestety nie zawsze otrzymuje piłkę od partnerów. Przez to jego gra nie jest naturalna i jak dla mnie nie wygląda dobrze, zwłaszcza w pierwszej połowie sobotniego spotkania.

Nota 5, jak na najlepszego pomocnika minionej edycji LM, a także najbardziej wyróżniającego się w szeregach Barcy podczas presezonu, za wysoka.

Nota 3 byłaby za niska, ale 3,5-4 jak najbardziej sprawiedliwa.
Niestety, aby Redakcja obniżyła notę o 1 pkt, powinienem zaproponować 3, co właśnie czynię. Przepraszam Frenkie...
...będziesz u nas najlepszy, ale ten mecz Ci nie wyszedł.

VeB!

Zastanawiające jest jedno. W tym sezonie tracimy masę! bramek, a oceny i bramkarza i środkowych obrońców powyżej przeciętnej drużyny. Jakim cudem? Rozumiem, że bramkarz wszystkiego nie wybroni, ale obrońców to już bym tak nie głaskał. Żeby nie było rozumiem zasadę, że nawet najlepszy obrońca nie da rady sam w pojedynkę, ale oceny powyżej 5 dla obrońców to leciutka przesada.

Arthur super, z takim pazurem, ciągiem na bramkę, nie bawił się w zachowawczą grę. Oby prezentował taką postawę przez cały sezon.

Nie chcę nic mówić, ale jak Roberto może być odpowiedzialny za krycie na skrzydle jak jest środkowym pomocnikiem i odpowiada za strefę przed 16? Bez przesady, jeśli brakowało ludzi do krycia to Semedo powinien zawołać Pereza, ale na pewno nie powinien Roberto wchodzić w linie z obrońcami zostawiając hektar pola przed 16

Redakcja zapomniala, ze Pique zostal latwo ogrny w drugiej polowie na skrzydle oraz byla jeszcze jedna sytuacja gdzie przegral przebitke pod polem karnym i Torres oddal strzal. Zdecydowanie ocena w dol.
Busi 7? Za to, ze nagminnie wychodzil za pilka w pressingu na rowni z pozostalymi dwoma naszymi sr pom i zostawial wielka dziure, ktora tradycyjnie nie mogl zalatac bo lepszy sprint ma nawet Valverde? Zobaczcie ile pilek prostopadlych przechodzilo przez srodkowa strefe do napastnikow Osy i tam Busiego nie bylo. Rozegranie byc moze na 7 ale kompletnie nie panowal nad srodkiem boiska, szczegolnie w koncowce gdzie Osa przycisnela.
Lenglet byc moze najlepszy z bloku defensywnego ale robi to samo, przy centrach przeciwnika, w polu karnym co Pique, czyli kryje MaTSa. Alba musial skakac do glowki podczas gdy Lenget stal w miejscu zaskoczony, ze ktos wbiegl w pole karne. Gdyby centra poszal jeszcze dalek za Albe to mielibysmy podobna sytuacje do pierwszego gola. Nie moze byc tak, ze srodkowi obroncy nie kryja nikogo a boczni musza przejmowac tych najblizej bramki w srodkowej czesci pola karnego. Rowniez ocena w dol.
Perez zdecydowanie na plus ale raz mogl podac do Arthura, gdzie ten mialby czysty strzal z okolo 16 metrow i drugi raz zaplatal sie a wsytarczylo podac w pierwsze tempo do Antka, juz nie mowiac o strzrale. Rowniez ocena w dol.

Griezmann, Suarez, Messi
Arthur,Busi,DeJong
Alba,Lenglet,Pique,Roberto / Semedo
Mats

Dlaczego nie ma połówek?

MATS nie miał żadnych szans na interwencje przy pierwszej bramce, Semedo grał fatalnie ale nie miał winy przy pierwszej bramce, Pique przy zagraniu ręką zachował się normalnie w przypadku gdy wyskakujesz w górę. Miał pecha i to wszystko. Alba, pierwsza bramka wpadła po jego stracie przy linii bocznej. Nota 7 dla Busiego i Pereza to zdecydowana przesada zwłaszcza jeżeli porównany do not za mecz z Betisem.

Nie bawię się w ocenianie zawodników, ale nadal użytkownik powinien mieć możliwość "brak oceny" tak jak redakcja. Chyba, że na podsumowaniu ocen z całego sezonu te oceny od redakcji z "brakiem oceny" nie są brane pod uwagę.

haha ocena 5 za dwie asysty dla stawiającego pierwsze kroki w dorosłym futbolu zawodnika.