Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Łukasz Lewtak

1 września 2019, 10:30

L'Equipe//Le Parisien/Le10Sport/Mundo Deportivo/RAC1/Radio France/Sport

116 komentarzy

W niedzielny poranek zdecydowana większość mediów sportowych zgodnie informuje, że transfer Neymara do Barcelony ostatecznie nie dojdzie do skutku.

Neymar

L'Equipe: Brazylijczyk podjął już decyzję, że zostanie w Paryżu. Neymr uznał, że niemożliwe jest to, aby Barcelona i PSG doszły do porozumienia w sprawie jego transferu. Napastnik poinformował już o tej decyzji swoją rodzinę.

Mundo Deportivo: Dziś Neymar wyjeżdża z reprezentacją Brazylii do Stanów Zjednoczonych i zdecydował już, że zostaje w PSG. Zawodnik przekazał taką informację paryskiemu klubowi. Napastnik zdał sobie sprawę, że negocjacje Barcelony z PSG zakończyły się. W piątek Katalończycy przekazali Neymarowi, że przeprowadzenie operacji nie będzie możliwe. Osoby z otoczenia Brazylijczyka również przyznają, że sprawa transferu zakończyła się.

Radio France, le10Sport, Le Parisien: W przyszłym roku Neymar ponownie będzie starał się odejść z PSG.

Sport: Neymar zaproponował dołożenie 20 mln euro z własnej kieszeni, aby spełnić wysokie oczekiwania finansowe PSG. Barcelona nadal nie wyklucza przeprowadzenia operacji. Dziś jutro jeszcze wiele może się wydarzyć.

Rafinha

Gerard Romero, RAC1: W ostatnich godzinach okienka transferowego Celta Vigo ma przeprowadzić ofensywę po Rafinhę. Aby móc pozwolić sobie na taką operację, klub z Balaídos musi jednak zrezygnować z jednego ze swoich zawodników. Natomiast Rafinha będzie musiał zgodzić się na obniżkę swojej pensji. Koszt transferu Brazylijczyka do Vigo ma wynieść około 10 milionów euro (płatność w dwóch ratach).

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

10mln za rafinhe to jakiś mało śmieszny żart. Za takie pieniądze wolę żeby został. Bardzo dobry zmiennik. Kolejnym plusem jeśli zostanie jest to że nasz głupi zarzad nie kupi kogos na jego miejsce za grube siano

Ja wam mówię że Bartomeu od początku to planował , nakręcał , nakręcał a potem zostawił Neymara na lodzie :-)

My oddamy Rafinhe za dyszkę w ratach na dodatek a Real za swoją pseudogwiazdkę Mariano wola na dzien dobry 30 mln...

Przy obecnym rynku wolałbym mieć na ławce takiego zawodnika niż sprzedawać za 10mln, nawet ze świadomością końca kontraktu i częstych kontuzji.

Zostawmy tego Rafinhe. Gość może się jeszcze przydac. Ma niesamowity luz z piłką przy nodzę. Musi tylko złapać rytm bo pamiętajmy że ostatni sezon to walka z kontuzją. Może jestem dziwny ale cieszę się że w tej chwili nasza gra wygląda jak wygląda. Szczyt formy przyjdzie później. Mamy naprawdę fajny skład który musi złapać zgranie. W końcu do składu wchodzi cantera i nieważne że to efekt kontuzji. Młodzi pokazują się i są wiodącymi postaciami.

@dafik85 tak samo jak Leo i spółka .
Dopóki będzie ten drań na ławce rezerwowych to będziemy kopać się po czole

Rafinha za 10 baniek to jakiś kiepski żart :)

No I PIĘKNIE, dzięki zachlannosci szejkow oni zostali z problemem, a my z kompletna (choć kontuzjowaną) kadra.

Pierwsza Telenowela która nie zakończyła się I Żyli długo i szczęśliwe hahahahahahahaha :D

@seba444 Tak samo jak 3 szansa dla Valverde. To chyba bardziej kiepski żart.

idealnie - nie trafi do Realu ani do nas :)

@dunn15 sport jest kontuzjogenny, piłkarz - podatny na kontuzję. Mamy 2019 a dalej pojawiają się te błędy.

Neymar jak typowa laska poleciał na kasę a po dwóch latach związku pieniądze szczęścia nie dały :D

W tym roku to nie ale w następnym mam nadzieję że częściej będziemy widywać pomoc w postaci Riqui Puig , De Jong , Arthur.

Jeśli faktycznie okaże się, że Rafinha zostanie sprzedany za 10mln, będzie to kolejna kompromitacja naszego zarządu. Przecież to kpina normalnie, żeby gracz takiego pokroju został sprzedany za tak śmieszne pieniądze. Może i nie jest to gracz na pierwszy skład, jednak jakby został sprzedany w Anglii, Francji czy Włoszech, założę się że kwota była by w granicach 40mln. Jednak czego można się spodziewać po tym śmiesznym zarządzie.. Brak słów.

Rafinha za 10mln w ratach no nie wywale sie na plecy zaraz

Jeśli faktycznie Ney zostanie w Paryżu to mam nadzieję że zrobi im tam taki syf że w przyszłym roku sami będą prosić żeby go kupić

Oby to był koniec sagi "cyrk Neymara". I nigdy więcej!

Co do Rafy - transfer jest mega nieprawdopodobny. Obniżenie pensji? Po co skoro za pół roku podpisze wysoki kontrakt z kim będzie chciał?

Co do Neymara to nie on zdecydował, bo on akurat miał tu niewiele do gadania. P$G chciało nie wiadomo ile, a Barca nie chciała tyle dać i koniec. Rafihnę oddajmy z dopłatą jeszcze i może Albę w rozliczeniu. Polityka Bartka.

W tym sezonie nie wygramy żadnego trofeum.i za rok trenera wywalą i przyjdzie Ney .

Jeżeli potwierdzą się informacje o fiasku transferu Neymara to ja jestem zadowolony. Atak mamy obsadzony najlepiej w Europie i Neymar na tą chwilę nam niepotrzebny. Ci, którzy psioczą na Dembele zapomnieli jak w zeszłym sezonie nie raz i nie dwa ratował nam wynik. Też miał chwilowe problemy z zachowaniem ale koledzy go utemperowali. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie i chłopak pokaże swój nieprzeciętny talent.

Kpina oddać Rafe za 10 mln, conajmniej 25 powinnismy chciec

@dudek89 co ma w głowie to ma xd ale ja też bym Barcy na psg nie zamienił :) w obecnej sytuacji w Europie przynajmniej

A Barca miała tyle do gadania co jak odchodził. Nie mogła zaproponować Bóg wie ile bo nie mamy tyle hajsu co szejkowie...

@Kuczek więc nie masz pojecia o piłce nożnej

Czyli kolejny sezon stracony a Leo zajechany... Dembele uparł się że zostaje... ten człowiek ma totalne gówno w głowie a wy mówicie że Ney ma nierówno pod sufitem.
Za rok pewnie odejdzie (Dembele) za Max 70mln bo coś mi się wydaje że cały sezon przesiedzi w gabinetach A swoim zachowaniem (profesjonalnym) udowadnia że poważny klub nie będzie chciał takiego rozkapryszonego bachora.

Barça dała dupy z Neymarem i tyle. On już miał grać u nas a nie... za rok będzie trzeba myśleć o ŚO z Topu A i 9 by się przydała... porażka....

Pierwszego powitania w parku książąt nie widziałem teraz nie mogę się doczekać kibice PSG na pewno ciepło go przyjmą :D za ten profesjonalizm

Mamy taką renomę na rynku transferowym że kluby bez wstydu oferują śmieszne pieniądze tak jak w przypadku Rafinhi.

@oZinho Wiesz, detale xD

@MarioVeB! nie dociera, że 10 mln w obecnej piłce to jest tyle co nic? Może z 5 mln brutto zarabia w rok, więc 15 mln za roczną grę jego w Barcelonie to nie jest żaden koszt biorąc pod uwagę, że mogą się zdarzyć takie sytuacje jak ta obecnie. Plaga kontuzji.

@xavi890 No właśnie o to mi chodzi, wiedząc jakie mamy stosunki z PSG, nasz zarząd postawił całą pulę na transfer Neymara. Gdzie tu logika?

Rzadko jadę po zarządzie ale teraz już muszę. Sprzedaż Malcoma i wypożyczenie Cou miało wielki sens, ale tylko w przypadku kupna Neymara. Kiedy przeczytałem o Coutinho, czekałem już tylko na szybkie „fichado”. A teraz zostaliśmy tak naprawdę z 3 napastnikami i szklanką. Co oni sobie myśleli? Rafinha zaraz się połamie albo odejdzie, a Perez a tym bardziej Fati mogą jedynie wejść na „przebłyski” a nie na stałe do drużyny. O czym myślał zarząd - nie wiem, ale niech już odejdzie i koniecznie weźmie ze sobą trenera.

@maroon Nie chce u nich grać. Ma gigantyczna pensje. Kibice go nienawidzą. Takie rzeczy.

@dzonyFCB No i? Sport jest kontuzjogenny bo grając w piłkę obciążasz się wynikającym ze sportu ryzykiem "uzyskania" kontuzji (jako piłkarz tak jakby obciążasz się tym co tworzy DNA piłkarza). Zawodnik jest podatny na kontuzję= ma pewne cechy, które przyczyniają się do jego wyższej częstotliwości łapania kontuzji. To, że przez większość kariery jest w szpitalu nie oznacza, że jest on kontuzjogenny. Warto poczytać i rozróżniać znaczenie tych dwóch terminów ;)

@normasubiektywna tylko ze on jest w przychodni przez większość swojej kariery...

@dafik85 A skąd wiesz?? Jesteś jasnowidzem czy co??

Rafinha jest więcej wart jak 10 mln euro w dwóch ratach. Gra w jednym z najlepszych klubów na świecie i nawet jako rezerwowy, jest więcej wart. Jeśli kontuzje mają obniżać jego wartość, wartość Neymara również powinna być mniejsza... a nie większa.

@Leek1698 ma rok kontraktu.

@beneq ty tak poważnie o tym najlepszym ataku z Dembele i Suarezem?

@dudek89 Messi nie będzie zajechany zaczyna sezon o miesiąc później.Wiadomo było że przy wyjazdach i kontuzjach podstawy z przodu i Copa America formę będziemy szlifować przez pierwszy miesiąc sezonu.Griezman Messi Suarez nie rozegrali meczu razem.Arthur dopiero pierwszy raz zagrał i to nie cały mecz.Najbliższy miesiąc to będzie układanie składu.Jest jeszcze reprezentacja.Trzeba poprawić pressing z przodu.Raz gramy dobrze raz go brakuje.Trzeba to poukładać.W zeszlym roku defensywa na poczatku była słaba potem było lepiej.Pewnie w tym roku też w przeciągu miesiąca się poprawią.Valdek też zrobił postęp w swoich decyzjach zobaczymy co się wydaży.

A sport dalej swoje :D

@Shoxxu Wczoraj pokazał ile jest wart. A tu jeszcze go bronią. Osobiście bym go spakował

Dobrze ze ta opera mydlana się kończy przydał by się wcześniej pisałem że mamy Dembele a teraz już sam nie wiem co o nim sądzić.

Za rok możemy się przygotować sprzedać niewypały transferowe.

@fenix1983 widzę, że nie masz pojęcia dlaczego Icardi nie gra w reprezentacji Argentyny i dlaczego w związku z tym nie ma prawa zagrać w Barcelonie

Za rok Barca skupi się na neyu i będziemy go mieli, zapewne będzie chciał odejść do nas

no to teraz Neya kibice PSG przywitają

@martin86 za rok sie konczy kontrakt a w CV ma czerwonym dlugopisem "wieczny szpital"

@ogor4000 Klopp też nie chciał prowadzić wielkiego klubu z wielką presją. O dziwo jednak, wybrał Liverpool i temu projektowi się poświęcił. W paru wywiadach mówił, że klub z Anfield może być jego jednym z ostatnich w trenerskiej karierze... Przypuszczam, iż po Liverpoolu weźmie mniejszy klub, lub zakończy karierę. Raczej nie zapowiada się na trenowanie Realu czy Barcelony :/ Klub w trakcie sezonu Valverde nie zwolni ( wbrew pozorom wydaje się być to decyzja bezpieczna i nie [oby] nie najgorsza), więc pozostaje dopingować team i wspierać trenera aby ten sezon nie zakończył się gorzej od poprzedniego.

@seba444 A mogli go sprzedać rok temu za 30 mln do Interu...

@normasubiektywna Od dawna zyczylem sobie Kloppa w Barcelonie, jednak zarząd patrzył na to DNA. Mają priorytety, wiadomo, ale jednak efektywność i efektowność trzeba na dzień dzisiejszy ratować.

@oZinho Nie przesadzaj - juz spokorniał i jak zobaczył że nie ma wyjścia to inaczej śpiewa Co do pensji to chyba się nie zmieniła więc skoro wcześniej nie była problemem to nadal nim nie będzie Jedyny problem to może być nastawienie kibiców i na tym tle mogą wynikać kolejne konflikty

@dunn15NNeymar.okazem zdrowia od dawna nie jest i to.tykajaca bomba a jakos nikt nie mysli w psg, zeby go oddac za np 30mln

@kejdzi troszkę nas PSG i Neymarek załatwił nie powiem że nie

@jeykey1543 Nie dociera ,że Rafa ma tylko rok kontraktu?

@dudek89 no jak był presing Griezman wzioł odpowiedzialność i strzelał bramki które pociągnęly drużynę.Wczoraj tego nie było i odrazu miał mniej piłek.A jak mówi o sobie nie jest typową 9.Jak wróci Suarez i Messi będzie grał na innej pozycji,która powinna być dla niego lepsza.Wtedy zobaczymy jak to bedzie wygladało.Perez Dembele ,Fati będą z ławki wchodzić.Zobaczymy jak to będzie wyglądało po miesiącu jak tamci wrócą bo też muszą się ułożyć.

@kkbarca Jeśli to Twoje zdjęcie... to ależ Ty jesteś ładna :D

@polo508
podpowiesz jak to zrobic?

@jnr007 Na konsole nie , ale po co ci płytka jak kupujesz na steam i pobierasz na dysk?

Panowie czy Football Managera dostane na ps4? Albo co wykombinować by pograć na lapku lecz nie mam nośnika CD więc plyta odpada :)

@PePeMasta chyba na początku lipca na Fortunie był kurs koło 2.5 że Neymar nie zmieni klubu, chciałem wjechać za tysiaczka bo byłem o tym przekonany ale niestety gdy wpłaciłem pieniądze to już oferta zniknęła :(