Ernesto Valverde: Graliśmy fatalnie, nie możemy pozwolić na to, żeby mecze uciekały nam w taki sposób

Ela Rudnicka

31 sierpnia 2019, 19:51

Marca

74 komentarze

Pomeczowe deklaracje Ernesto Valverde po dzisiejszym remisie z Osasuną.

Mecz: Nie graliśmy dobrze, graliśmy fatalnie. Rywale byli z przodu, nie mogliśmy dojść do ich pola karnego. Mieliśmy pojedyncze okazje, ale oni się wzmocnili, nie byliśmy w stanie stworzyć zagrożenia na ostatnich metrach. W drugiej połowie dominowaliśmy, odrobiliśmy straty. Później było lepiej, ale nadeszła ta absurdalna akcja, po której rywalom przyznano rzut karny. Nie możemy pozwolić na to, żeby mecz uciekał nam w taki sposób, musimy lepiej odnajdywać się na boisku i atakować. Rywale zostali nagrodzeni remisem, a nam się nie udało.

Pierwszy gol: Bramkę rywal może zdobyć po konkretnej sytuacji, na tym polega piłka. Możesz źle rozegrać akcję, to się zdarza. Nie mieliśmy odpowiedniego posiadania piłki, które pozwoliłoby nam grać wystarczająco dobrze. Bardziej boli mnie to, co wydarzyło się w drugiej połowie. Potrzebowaliśmy większej ciągłości w ataku.

Gra Osasuny: Wyglądało to tak, jak przewidziałem. Wiemy, jak gra Osasuna oraz co może się tutaj wydarzyć. Trzeba zdecydowanie wychodzić spod pressingu.

Sytuacja Rakiticia: Co mam ci powiedzieć? Ostatnio zagraliśmy dobry mecz, zdecydowałem się na takie samo ustawienie. Mam wielu zawodników do wyboru. Nie brakuje mi ich.

Transfer Rakiticia: Moja decyzja nie miała z tym związku, w żadnym wypadku.

Rzut karny: Nie wiedziałem tej akcji. Zawodnik nie może zrobić nic w takiej sytuacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie przejmuj się Ernest.. Po przerwie wróci Leo i będzie ratował twoja posadę..

Barca od dluzszego czasu na wyjazdach grac nie umie. W większości przypadkow jesli juz na wyjazadach wygrywali to nie mialo zwiazku z dobrą grą.
Na Camp Nou z Betisem klepali az milo sie patrzylo. Teraz Griezmman prawie W ogole z klepy nie gral, nie napedzal akcji tak jak tydzien temu... tak jakby dostal wytyczne od Valverde zeby nie gral tyle pilek z pierwszej i nie cofal sie do rozgrywania tak często...

Trzeba było trenować a nie popier..ać po całym świecie za kasą w okresie przygotowawczym to forma byłaby lepsza a tak to bardzo przeciętnie. Griezman też mógłby się zastanowić po co jest na boisku

Murem za Drwalverde

On tak powiedział? Dobrze to przetłumaczyliście?

Czy tego klubu nie stac na trenera z osiagnieciami i marką albo.chociaz jakiegos bylego wielkiego pilkarza zaczynajacego trenerke, ktory swoim nazwiskiem budzi szacunek? Za co trn bartek tak katuje kibicow

Jedyny plus tych straconych punktów, że może Valdka zwolnią, niech idzie udawać Greka skąd przyszedł. Tylko kto na jego miejsce, hmm ?

Jak z Osasuną tracimy punkty to co będzie z mocniejszymi rywalami na wyjeździe czy nawet u siebie. LM się zaczyna. Sezon się zaczął kijowo jeśli tak będziemy grać nie regularnie to nie wiem czy się załapiemy do Ligi Europy w następnym sezonie

to sie dzieje notorycznie na wyjazdach odkąd valverde rządzi i tak cud że wywieźliśmy ten remis nasze wyjazdy są fajne do oglądania dla postronnego kibica , ale nie dla kibica barcelony , ciągle nerwy i nie pewność , nie lubie takiej barcelony

Valverde żeby wygrać z Osasuna potrzebuje Suareza i Messiego. Taki to wielki trener.

Czuje, ze wygramy lm.w tym.sezonie.Wyglada to.poki co.slabo niczym.real w ostatnich sezonach poprzez kontuzje i.oszczedzanie.ronaldo ale.w koncunie ma juz sielanki.w lidze jak.ostatnio. Real.potraffil odpuszczac lige kosztem lm i mozzew koncu w barcelonie pojda tym tropem jesli podobno jest obsesja na pkt LM.
konto usunięte

Trzeci rok leci. Dalej gramy fatalnie. To to jest trener max na seville, ale to już na prawdę sufit

Valverde...błagam ..idż i nie wracaj ... Proszę ,zostaw Barcę

Moim zdaniem gramy fatalnie na wyjeździe w tym sezonie. Pierwsza połowa była pod dyktando osasuny która zasłużyła na pierwszą bramkę w drugiej połowie mieliśmy dużo szczęścia że fati trafil idealnie głową. Po bramce Arthura myślałem iż wygramy to spotkanie z minimalna przewagę z drugiej połowy natomiastkarny został podyktowany chyba słusznie bo jednak piqe zmienił tor lotu piłki ewidentnie przez to ta wyleciał poza boisko niż w pole karne. We wszystkich 3meczach w la liga fatalnie przyjmujemy piłkę czy nawet podajemy fatalnie co w poprzednim sezonie nam się nie przydżało wydaje mi się że to wina tej nowej piłki.. Coś jest z nią nie tak lecz to ich nie tłumaczy przecież to są najlepsi na świecie a przyjmują piła w niektórych sytuacjach gorzej niż u14 rezerw... Trzeba to natychmiast zmienić

Czyli według niego on wszystko wiedział i przewidział, tylko piłkarze nie wykonywali jego poleceń...

Fatalny to ty jesteś, następne pytanie

Żałosny jest ton wypowiedzi "kibiców" Barcelony.
W meczu z Betisem wszyscy się spuszczali jak to Barcelona świetnie grała, dawaliście potrójną koronę. Zrozumcie, że to nie trener wini wszystkim dolegliwościom Barcelony.
Oprócz jakości na boisku kontuzje obniżają morale drużyny. Nie ma Messiego i Suareza, bez wątpienia dwóch najlepszych i najbardziej decyzyjnych piłkarzy.
Nie ma także Dembele, Neto i Firpo.

Kolejną sprawą była naprawdę dobra dyspozycja gospodarzy. Wiele meczów u siebie nie przegrali, zdobyli 4 punkty przed meczem z Barcą.
Zrozumcie, że każdy klub czasami musi przegrać, upaść, żęby potem wejść na wyższy poziom. Tak było z Barcą Guardioli i z Barcą Lucho.

Obwiniacie trenera za to, że:
- Perez podjął kilka razy fatalne decyzje i strzelał na pałę i dryblował zamiast wyłożyć piłkę kolegom.
- Griezmann nie uczestniczył w kreowaniu akcji jak w meczu z Betisem, nie ruszył się do podania chyba ani razu. Nie chciało mu się biegać, jakby zlekceważył rywala
- Rafinha popełniał masę błędów technicznych i grał niecelnie
- Semedo potykał się o własne nogi
- De Jong w pewnym momencie wykonał 4 dobre podania na 11 prób, potem zaliczał stratę za stratą. I to jeszcze grając na ulubionej pozycji a nie na pivocie.
- Alba znowu beznadziejnie z tyłu i w ataku nie wie komu zagrać.

Valverde przeprowadził dobre zmiany, które dały Barcelonie prowadzenie. Pech i niefortunne zagranie Pique (ktróy grał cały mecz jak profesor) dało rzut karny Osasunie, niewykluczone, że by wynik utrzymali a nawet podwyższyli.
Do klubu (i pierwszej drużyny) weszło wielu nowych/mało ogranych piłkarzy:
Perez (wcześniej bardzo mało grał)
Wague (wcześniej także mało)
Fati
Griezmann
Rafinha (którego forma i stabilność to niewiadoma, spędził ostatni rok w szpitalu)
De Jong
Firpo

Rozumiem, że często popełniał błędy (EV) ale nie w tym meczu. Wystawił niemal najmocniejszy obecnie skład, zrobił dobre zmiany (szybko bo w przerwie i kilka minut po niej).
Spójrzcie czasami obiektywnie na mecz, a nie z okularami z napisem "Valverde out".

A ja tam czekam aż go wyzwalą na zbity pysk była już taka okazja ale oczywiście Messi i spółka musieli się za niego wstawić to teraz mogą żałować tej decyzji.
Mam nadziej że jak znadzie się dobry następca to nie będą czekać nie wiadomo ile i go wywalą ewidentnie sam odejdzie.

Jaki z niego "artysta" widać po grze De Jonga (odebrał nagrodę dla najlepszego pomocnika CL), kolejny z którego zrobi przeciętniaka.
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.

Tak bd wyglądał caly sezon spokojnie po co te nerwy... Zobaczymy pierwszy mecz na wyjezdzie z Interem xD jak sie nie ogarna bd zle..

„Transfer Rakiticia: Moja decyzja nie miała z tym związku, w żadnym wypadku” hmmmmm ciekawe ciekawe
Komentarz usunięty

Ernesto Valverde mówi jak jest. Pampeluna.

Dlatego neymar
Zapraszam
Bo te wszystkie wynalazki to są dobre na betis
Valverde byby
Komentarz usunięty przez użytkownika

O Lidze Mistrzów i Mistrzostwie Hiszpanii można chyba zapomnieć przy takiej grze. Chyba, że Messi wróci i podgoni.

Przestańcie płakać! Mamy początek sezonu i trzech napastników konruzjowanych wtym Messiego który robi grę.. A wy jak te stare baby będziecie płakać i płakać. Za dwa, trzy miesiące zobaczymy jak to będzie wyglądało.
Komentarz usunięty

Mocna wypowiedź jak na Valverde :)
Komentarz usunięty

w popezednim sezonie ratowaly go tylko wyniki- chociaz tez nie do konca. miec takich pilkarzy i nie potrafic tego wykorzystac to jest sztuka. Za jego kadencji chyba tylko Alba i Ter Stegen sie rozwineli to mowi o nim duzo

"Gra Osasuny: Wyglądało to tak, jak przewidziałem."

XD
strach pomyśleć co się stanie, jak ktoś go zaskoczy

Nie jestem zdziwiony ze jest tak "W........, nie moge napisac jak zdenerwowany ", nasi grali FATALNIE.

Mówi, że "Absurdalna akcja po której przyznano rzut karny", a później piszę, że tego nie widział ???

Jak mnie to wkur.. Wiemy jak gra osasuna a i tak gubimy punkty, weź pakuj się i wyjazd rób do Bilbao

Zacytuje pewnego wielkiego piłkarza "Fatalny to ty jesteś..."

Rzut karny: "Nie wiedziałem tej akcji".
https://www.youtube.com/watch?v=h6UL04WnPp8

O kurde, nawet ostra ta wypowiedź

Daj sobie spokój bo nikt Ci nie wierzy. Ani zarząd ani piłkarze tym bardziej kibice odejdź miej resztki honoru.
konto usunięte

To zrezygnuj. Wtedy się poprawi.

Czyżby w końcu zauważył :o