Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

25 sierpnia 2019, 12:00

52 komentarze

Dziś ponownie doniesienia medialne zostały zdominowane przez Neymara. Dzienniki podają jednak również informacje na temat Rodrigo Bentancura i Juana Mirandy.

Neymar

Mirror: PSG szuka już następcy Brazylijczyka. W przyszłym tygodniu wyśle swoich przedstawicieli do Londynu, by spróbowali oni pozyskać Wilfrieda Zahę z Crystal Palace. Anglicy chcą za niego 100 milionów funtów, a więc około 109 milionów euro. Piłkarz chętnie odejdzie do Francji, gdzie mógłby grać w Lidze Mistrzów. Zarobki Zahy to jedynie 7,4 miliona euro na sezon, co również działa na jego korzyść. Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, wg ASa PSG ostatecznie odrzuci ofertę Juventusu zawierającą Paulo Dybalę. 

AS: PSG wie, że czas działa na jego korzyść, ponieważ relacje z Neymarem nie są już tak napięte jak wcześniej. Real również jest spokojny i wie, że jeśli pod koniec okienka dojdzie do licytacji, będzie w najlepszej pozycji. Neymar ponagla z kolei Barcelonę, by ta podniosła swoją ofertę. 

Le Parisien: Barcelona planuje użyć Dembélé jako karty przetargowej. Rozważane są dwie opcje. Pierwsza to wymiana wypożyczeń plus dopłacenie 40 milionów euro, a kupno obu piłkarzy po okresie wypożyczenia nie będzie obowiązkowe. Druga opcja to zawarcie jednak obowiązkowego wykupu Neymara po roku za 170 milionów euro. 

Sport: W miarę upływu czasu Real jest gotowy coraz mocniej postawić na Neymara. W Madrycie uważa się, że ten transfer może być korzystny z wielu powodów. Florentino Pérez wie już, że ma potrzebne pieniądze. Dodatkowo klub próbuje wypożyczyć Rodrygo, by zrobić miejsce Neymarowi. 

Mundo Deportivo: W Barcelonie panuje pesymizm. Wiadomo, że PSG nie chce sprzedać Neymara na Camp Nou, a klub nie chce też zbytnio ryzykować finansowo. Sam Neymar również nie pomaga, nie zamykając drzwi przed Realem i Juventusem.

Ousmane Dembélé

AS: Francuz nie chce odchodzić z Barcelony, szczególnie po przyjściu Antoine'a Griezmanna. 

Rodrigo Bentancur

Mundo Deportivo: Źródła z klubu zaprzeczyły, jakoby Barça planowała transfer tego piłkarza.

Juan Miranda

Bild: Schalke przekonało do siebie obrońcę, który odejdzie do tego zespołu na dwuletnie wypożyczenie. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Artykuły o neymarze z dnia na dzień robią się coraz krótsze.. ????????

@German Bo ile można to samo pisać ?
« Powrót do wszystkich komentarzy