Philippe Coutinho: Nie mogę się doczekać, aby zagrać w koszulce Bayernu

Radek Koc

19 sierpnia 2019, 13:45

Bayern TV

70 komentarzy

Philippe Coutinho został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Bayernu. Brazylijski piłkarz podzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami na antenie klubowej stacji telewizyjnej. 

- Ten transfer to dla mnie nowe wyzwanie w nowym kraju i w jednym z najlepszych klubów w Europie. Jestem bardzo zmotywowany.

- Kiedy Bayern wyraża zainteresowanie twoimi usługami, to jest to coś naprawdę wielkiego. To wielki i cudowny klub. Ma bogatą historię. Dlatego jestem tutaj i nie mogę się doczekać, aby zagrać w koszulce Bayernu. 

- Niezbyt lubię rozmawiać o sobie samym. Mogę jedynie powiedzieć, że lubię grać w pomocy i staram się stwarzać innym okazje do strzelenia gola. Pomagam również w defensywie. 

- Jeszcze nie poznałem miasta, ale pierwsze wrażenia były bardzo dobre. Osoby, z którymi nawiązałem kontakt, odnosiły się do mnie z dużym szacunkiem i dobrym wychowaniem. Mogłem też zobaczyć ośrodek treningowy klubu. Zrobił na mnie duże wrażenie. Jestem naprawdę szczęśliwy. Zawsze kiedy będę wychodził na boisko w koszulce Bayernu, będę dawać z siebie wszystko. Będę bronić tych barw z dużym honorem. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

A teraz do wszystkich hejterów Coutinho. Nawet sam zawodnik przyznał, że jego pozycja to pomoc. Jak miał w związku z tym zaprezentować swoje możliwości, grając na nie swojej pozycji? Dla mnie to wielki zawodnik, który został zmarnowany przez trenera. Zamiast zastępować Inieste w środku, kazano mu udawać Neymara na ataku.
Jestem przekonany, że z innym trenerem na swojej pozycji wypali.

@xBarteZx To czemu pan który ostatnio wygrał LM też w większości ustawiał Brazylijczyka na skrzydle. Też jest jego Hejterem?
Tu zawaliła głowa a nie pozycja bo jedno z najlepszych spotkań w Barcelonie Cou rozegrał na PS.
konto usunięte

@Gall najlepsze swoje możliwości pokazywał właśnie na środku pomocy, głowa była ok, tylko nie grał na swojej pozycji

@xBarteZx Mam nadzieję że wiesz że pierwsza połówka sezonu w której Cou wyglądał najlepiej ot była Barcelona w 442 on tam raptem kilkanaście minut rozegrał w pomocy 433.
W tym sezonie w pomocy już 433 wyglądał równie blado jak na skrzydle tylko że w pomocy musisz pracować tym bardziej jak masz w drużynie Messiego.
konto usunięte

@Gall proszę Cię, nie oceniają Cou po kilkunastu minutach na swojej pozycji. On potrzebuje dostać Kilka pełnych meczów, żeby poczuć się pewniej i dać z siebie to co najlepsze, tak jak w Brazylii pokazuje dobra gre

@Gall nie wiem co wy za głupoty piszecie na skrzydłach grał zawsze salah i mane, cou był w pomocy co za bzdury trzeba by oglądać wszystkie mecze Liverpoolu

@czarnatom Mistrzu głupoty to ty piszesz Salah od 2017 Sane od 16, Coutinho w Liverpoolu był przed nimi i to nie krótko.
A tu masz skład już z nimi, zawsze należy się wystrzegać słowa zawsze bo nie zawsze wychodzi
https://www.whoscored.com/Matches/1080661/Preview/England-Premier-League-2016-2017-Liverpool-Chelsea
https://www.transfermarkt.pl/spielbericht/index/spielbericht/2872238

@xBarteZx Ale to nie było kilkanaście minut tylko kilka spotkań, i postawa Cou nie pozwoliła EV na dalsze ryzyko wystawiania go w pomocy i to nie tylko z jego winy, skąd wy bierzecie tą "jego pozycję" zarówno historycznie jak i w Live czy Barcelonie większość spotkań grał jako skrzydłowy.
Sam Klopp czyli trener który zrobił z niego bestię mówił że to nie materiał na pomocnika dla Barcelony, Brazylijczyk to udowodnił a wy uparcie swoje.
W Brazylii może sobie grać jako pseudo pomocnik bo drużyna jest inaczej ustawiona i przede wszystkim nie ma tam gościa który spaceruje i nie bierze udziału w pressingu i bronieniu nawet w większym stopniu od Brazylijczyka.

@Gall no rzeczywiście na papierze, a w rzeczywistości grali 4-4-2 w tym meczu
« Powrót do wszystkich komentarzy