Philippe Coutinho: Nie mogę się doczekać, aby zagrać w koszulce Bayernu

Radek Koc

19 sierpnia 2019, 13:45

Bayern TV

70 komentarzy

Philippe Coutinho został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Bayernu. Brazylijski piłkarz podzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami na antenie klubowej stacji telewizyjnej. 

- Ten transfer to dla mnie nowe wyzwanie w nowym kraju i w jednym z najlepszych klubów w Europie. Jestem bardzo zmotywowany.

- Kiedy Bayern wyraża zainteresowanie twoimi usługami, to jest to coś naprawdę wielkiego. To wielki i cudowny klub. Ma bogatą historię. Dlatego jestem tutaj i nie mogę się doczekać, aby zagrać w koszulce Bayernu. 

- Niezbyt lubię rozmawiać o sobie samym. Mogę jedynie powiedzieć, że lubię grać w pomocy i staram się stwarzać innym okazje do strzelenia gola. Pomagam również w defensywie. 

- Jeszcze nie poznałem miasta, ale pierwsze wrażenia były bardzo dobre. Osoby, z którymi nawiązałem kontakt, odnosiły się do mnie z dużym szacunkiem i dobrym wychowaniem. Mogłem też zobaczyć ośrodek treningowy klubu. Zrobił na mnie duże wrażenie. Jestem naprawdę szczęśliwy. Zawsze kiedy będę wychodził na boisko w koszulce Bayernu, będę dawać z siebie wszystko. Będę bronić tych barw z dużym honorem. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla zwolenników rychłego powrotu - zdanie Kloppa o Coutinho
„Coutinho to wyśmienity atakujący, ale nigdy nie czuł się dobrze jako jeden z trójki pomocników; tym bardziej gdyby miał grać w miejsce Iniesty w ustawieniu 4-4-2, jakie często praktykuje Valverde, gdzie skrzydłowi muszą pokonywać większe odległości. Iniesta to długodystansowiec, Coutinho – nie”.

I analiza gry w Liv
Choć potrafiący stworzyć coś z niczego i kreatywny na małych przestrzeniach, Coutinho nie miał serca i płuc, by regularnie dawać popisy, uganiając się przy tym za piłką w środku pola. W testach fizycznych, które miały odzwierciedlać sytuacje meczowe, po dwóch 60-metrowych sprintach Coutinho nie był w stanie dojść do siebie bez półminutowego postoju. To zbyt wiele, biorąc pod uwagę wymagania taktyczne. Mając w głowie nieustanną dynamikę, jaka miała cechować grę zespołu, Klopp przekreślił Coutinho w roli istotnego środkowego pomocnika. Nawet grając jako skrzydłowy, niekiedy nie nadążał z powrotami do obrony. Klopp w kilku meczach próbował ustawiać go na pozycji numer 10 w systemie 4-2-3-1. Dzięki temu Coutinho był odpowiedzialny za mniejszą przestrzeń. Grając jako ofensywny pomocnik mógł pozwolić sobie na pozostanie z przodu, nie tworząc poważnych wyrw w linii pomocy, podczas gdy pozostali zawodnicy musieli cofnąć się o 20 metrów. Tu jednak pojawiał się kolejny problem – w ocenie Kloppa nie było to najlepsze ustawienie dla samej drużyny, która w ten sposób traciła możliwości skutecznego wykorzystywania powstających w czasie meczu wolnych korytarzy.

Podaję za www.lfc.pl/Artykuly/1249

@sbp13 niby racja ale w lidze angielskiej biega się od pola karnego do pola karnego a w Barcelonie gramy praktycznie na stojąco i mamy pełną kontrolę nad meczem i posiadanie piłki w okolicach 70%.

@moronw Przyznam trochę racji, jednak w grze Barcelony podczas posiadania piłki niesamowicie ważne jest wychodzenia na pozycje i pokazywanie się do podania i prostopadłych piłek. Też spore kilometry się wtedy robi. Coutinho tak samo jak wielu innych zawodników ma ostatnio z tym problemy.

@KaroLOCO racja dlatego nasz obecna gra wygląda tak kiepsko bo nie ma wymienności pozycji, Busquets i Rakitic tego nie dają. De Jong, Alenia, Puig i może Arthur stara się grać w ten sposób ale dałbym Coutinho w pomocy ze względu na jego kreatywność której też brakuje, myślę że z rozgrywaniem by sobie poradził. Zobaczymy gdzie będzie grać w Bayernie, rzadko oglądam Bundeslige ale chyba będę w tym sezonie oglądał większość ich meczów.

@moronw ale co to znaczy że jest kreatywny ,trzyma piłkę robiąc to w ładny efektowny sposób.Niestety jest koszt tego bo powinien grać piłą i wyjść na pozycję. To co pokazał w Barcelonie to był brak kreatywności podanie do Messiego pójscie wzdłuż lini i strzał w długi róg.Każdy obrońca i bramkarz wiedział co zrobi.Kreatywność to pokazywał Neymar.Na środku nie można tracić piłek trzymanie pìłki odpada.

@Borneo Coutinho był przewidywalny do bólu, to prawda.
Jest też coś co mnie osobiście denerwuje zawodnicy Barcelony podają i stoją w miejscu. Po grze De Jong-a w okresie przygotowawczym było widać że coś jest "nie tak". De Jong podawał piłkę będąc w ruchu, rozpędzając się i liczył na odegranie a piłka lądowała np. u obrońcy, no i akcja zablokowana przez kolegę z zespołu. Tak więc wszystkie akcje trafiały na muł i wymiana piłki przebiegała bardzo powoli. Ale to jest problem u podstaw.

@KaroLOCO to prawda De jong zagrywa piłkę do kolegi i przesówa się do przodu .Zamiast odegrania do przodu nastepuje wycofanie do obrony i przegranie po obwodzie.To też trzeba zmienić a jest to abc Barcy.Trochę lipa że przychodzi młody gracz z Ajaxu i pokazuje im jak powinni grać i na czym polega dna Barcy.

@Borneo To trzeba trenować i wyrobić odpowiednie nawyki...

@KaroLOCO tak pytanie czy tak zagrał wychowanek czy zawodnik kupiony.
« Powrót do wszystkich komentarzy