Rafinha: Nie wiedzieliśmy, jak przełamać defensywę rywali

Dariusz Maruszczak

17 sierpnia 2019, 10:00

Mundo Deportivo

45 komentarzy

Rafinha był jednym z najlepszych piłkarzy Barcelony we wczorajszym przegranym meczu z Athletikiem. Brazylijczyk udzielił krótkiej wypowiedzi na temat nieudanej inauguracji LaLigi.

– Brakowało nam stworzenia sobie większej liczby okazji. Nie wiedzieliśmy, jak przełamać defensywę rywali. Nie budowaliśmy swojej gry, tak jak moglibyśmy to robić – zauważył Rafinha.

Barcelona jedną z najlepszych okazji do zdobycia gola miała po strzale Rafinhi zza pola karnego. Athletic od straty bramki uratował Unai Simon, który sparował uderzenie na poprzeczkę. – Widziałem już piłkę w siatce, ale bramkarz potrafił uratować na czas swój zespół – skomentował Brazylijczyk

– W drugiej połowie byliśmy lepsi, ale w futbolu gdy nie wykończysz rywala, on to zrobi z tobą, zwłaszcza na tym stadionie i w starciu z tą drużyną – podsumował Rafnha

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli wiecznie połamany Rafa robi najwięcej wiatru w drużynie to wiedz że coś się dzieje. Daje się odczuć że Rafa jest z La Madzi i pewne automatyzmy ma wpojone od dziecka.

Kompletnie nie widać tego po Dembele który zawsze z piłką przy nodze wygląda na zaskoczonego, nigdy jego akcję nie są powtarzalne, nie próbuje wykorzystać kolegów w jakiś schematyczny sposób żeby oddać strzał, jak robi to np. Messi schodząc do środka i grając z Suarezem na sciane, czy Alba któremu najpierw wystawia piłkę, a później czeka na piłkę zwrotna.

Wygląda to tak jak by Valverde nie przepracował nawet pół schematu rozegrania. Dalej ten sam chaos.

@SzahMatt Bo Dembele to gracz, któremu drużyna swoją grą powinna stwarzać miejsce. Tak, żeby zostawał z jednym lub dwoma rywalami. Wtedy jest kapitalny. W tłumie nie czuje się najlepiej i pewnie szybko się to nie zmieni.
Niestety taką taktykę, musi opracować trener - mieć na nią pomysł, wpoić graczom automatyzmy.

@AxelF gość z takimi umiejętnościami i talentem powinien potrafić się odnaleśc w najgorszych warunkach , tak jak napisał kolega wyżej dembele zawsze wygląda na zaskoczonego co jest śmieszne na tym poziomie
« Powrót do wszystkich komentarzy