Ernesto Valverde: Uważałem, że takie zestawienie środka pola będzie najlepsze, ale przegraliśmy

Łukasz Lewtak

16 sierpnia 2019, 23:52

AS/Marca

83 komentarze

Po porażce Barçy z Athletikiem na San Mamés 0:1 Ernesto Valverde był pytany m.in. o zestawienie środka pola, pozycję Griezmanna, kontuzję Suáreza i absencję Messiego.

Wnioski: Tu nie chodzi o presezon, ale o konkretną kolejkę. Nie zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie, ponieważ byliśmy zbyt daleko od rywali. Nie mieliśmy gry i nie kontrolowaliśmy meczu, mimo że najbardziej klarowne okazje były po naszej stronie. Musimy być bardziej agresywni na połowie przeciwnika. W drugiej połowie dominowaliśmy, ale rywale mocno się cofnęli i trudno było stwarzać zagrożenie. Brakowało nam błysku z przodu i okazji. Kiedy na boisku jest Aduriz, każda zawieszona piłka jest niebezpieczna. Aduriz strzelił pięknego gola. Kiedy widziałem, jak składa się do strzału... Miałem nadzieję, że uderzy wyżej.

Pozycja Griezmanna: Dla lewonożnych gra na lewej stronie nie jest taka zła, prawda? Jeśli gra blisko pola karnego, jest pewnym punktem, ponieważ dobrze się porusza. Jednak aby to wykorzystać, trzeba dominować w meczu. Musi uczestniczyć w grze i starać się wchodzić w akcje.

Kontuzja Suáreza: Ma problem z łydką i trzeba poczekać na badania. W drugiej połowie byliśmy w polu karnym Athleticu i brakowało nam Suáreza.

Absencja Messiego: Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że Leo odblokowuje trudne sytuacje, ale trzeba sobie radzić, kiedy go nie ma. Rozgrywaliśmy już dobre mecze pod jego nieobecność. Kiedy jest się w polu karnym, a na boisku nie ma Messiego, trudno za nim nie tęsknić.

Rafinha: Zagrał dobrze, zawsze daje z siebie wszystko.

Wypożyczenie Coutinho do Bayernu: Po tym, jak zakończyła się liga, zawodnik myślał o tym, pojawiła się okazja i mamy to, co mamy.

Środek pola z ostatniego meczu z Napoli: Wtedy zagraliśmy bardzo dobrze, chciałem to kontynuować, wiedząc, że zarówno Ivan, jak i Busi są ważni. Uważałem, że takie zestawienie środka pola będzie najlepsze, ale przegraliśmy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zmarnował potencjał Cou, marnuje Dembele i Artura, w tej jego patologicznej wizji gry zaczyna gubić się Busi. Zmarnuje też De Jonga i Griezmanna. Za jakie grzechy ten typ tu nadal jest.

Dużo ludzi chciało taką linię pomocy, a teraz narzekają na Valverde bo zły wynik. Hipokryci, przestańcie udawać ekspertów, bo się źle robi czytając takie teksty.

Najlepsze zdanie opisujące umjejetnosci i charyzme tego trenera to jego własne słowa ,, mamy to co mamy,,

Dominować w meczu... Chyba znamy dwa inne pojęcia dominacji, bo klepanie na własnej połowie bez żadnych sytuacji to nie jest dominacja tylko strach... 84% posiadania piłki, Williams w 49 minucie 9.5 km przebiegnięte, z czym do ludzi?

Miej człowieku odrobinę honoru - odejdź, proszę.

Chciałbym przypomnieć, że po ogłoszeniu wyjściowego składu panował na La Ramblii ogromny entuzjazm, natomiast teraz widać wiele niepochlebnych opinii o Valverde, często bez żadnej merytoryki, a już w "najlepszym" wypadku zawierających obrazę w stronę Ernesto. Prawda jest taka, że wystawił skład, jaki La Rambla sugeruje chyba od samego początku jego pracy i nie jego winą jest to, że Aleña i Dembele zagrali poniżej poziomu Barcelony, nie wspominając o Roberto, który już kolejny raz pokazał, że nie jest już w takiej formie, jak dwa lata temu, że Griezmann i Suarez nie mieli z kim grać, bo nie było Messiego, a de Jong nie miał do kogo zagrać, bo inni zawodnicy nie wysuwali się na pozycję, albo nie pracowali, aby odciągnąć krycie. Spokojnie do dopiero pierwszy mecz z kompletnie inną linią pomocy. Rzeczywiście Valverde nie pozostaje w tym meczu bez winy, m.in. mógł przewidzieć, że przy braku Messiego atak będzie wyglądać słabo i wyjść innym składem, albo że Rafihna zagra o wiele lepiej od Aleñy, ale nie zwalałbym na niego całej winy przez słabą formę niektórych piłkarzy oraz tak naprawdę pierwszy mecz o stawkę nowym i bardzo odświeżonym składem, a tym bardziej nie obrażałbym trenera i nie robił z niego wroga publicznego nr 1.

"Uważałem, że takie zestawienie środka pola będzie najlepsze, ale przegraliśmy"
No to lecimy Vidal, Busi, Ivan następne spotkanie a co tam :D

Zniszczył Coutinho na skrzydle ,zniszczy teraz Griezmanna i tak mogą sobie kupować za 150 baniek piłkarzy i walić ich na skrzydło co roku innego.

Może mnie skrytykujecie
Ale uważam, że powinniśmy dostać od Betisu kilka bramek, jak to nie zwolni Valverde to od następnego rywala też kilka bramek. Tego się nie da oglądać, nudna, przewidywalna, farciarska czasem piłka. Wolalbym przegrać ligę ale widzieć że zaczynają grać ładnie i ciekawie, niż cały sezon czekać na kompromitacje

to o czym pisałem , ta sama mentalność , fuera z tego klubu ...

"i mamy to, co mamy" - smuci mnie, ze ten wyrywek dosadnie podsumowuje aspiracje i nastawienie naszego trenera...

Większość była zadowolona z takiego środka pola, ja też więc nie będę hipokrytą. Jechać go za te decyzje ze składem na pewno nie będę. Nie był dziś betonem wystawiającym do znudzenia ten sam skład i pokazał jaja, chyba pierwszy raz odkąd tu jest. Przegraliśmy ale tu zawsze gra się ciężko a z Busquetsem i Rakiticiem w składzie nie wiadomo czy nie byłoby gorzej, można tylko gdybać. Skład był dobry ale coś musiało zawieść, nie chce mi się gdybać.

miałem kiedyś takiego trenera, mamy co mamy, to nie jest dobre moim zdaniem, zbyt cukierkowa atmosfera rozluznia, jest nie zdrowa, ja bym widział tu trenera z stalowymi jajami, jak był Guardiola, albo Klop

No i mamy...
Rakitic i Busquets w pomocy do końca sezonu, aż strach pomyśleć co się będzie działo jeśli któryś z nich wypadnie ;)

Sam skład nie zawinił, ale piłkarze nie wiedzą jak atakować... Wieczna klepka w poprzek, losowa wrzutka bądź strzał i strata.

To jest parodia trenera...

Powinieneś instantowo dostać 100 polubień tego komentarza ale tak się nie stanie bo większości LaRambli będzie głupio się przyznać do tego że się pomylili.
Jedno jest pewne jak LaRambli podoba się skład to jest bardzo duża szansa na stratę punktów.
@Marsmall

Zostałbyś w tym Bilbao zamiast wracać. Przynajmniej ludzie nie będą sobie znów robić nadziei na sezon bez porażki (a nie zdziwię się, jeśli wkrótce dojdzie druga).

@Cariones Wygramy na CN z Messim pewnie i sobie pomyśli Ernesto "Hmmm jednak stare sprawdzone metody są najlepsze więc zostawiam tak do końca sezonu" :'D

"Po tym, jak zakończyła się liga, zawodnik myślał o tym, pojawiła się okazja i mamy to, co mamy."
On poważnie tak powiedział? Tylko tyle? Ciężko mi jest w to uwierzyć, przecież to cyrk.

@El dominatore To nie ma znaczenia kto dokładnie bo facet mówi prawdę. Sam wczoraj napisałem przed meczem, czy będą "zachwyceni" wynikiem tak samo jak podziwiali brak Rakiticia i Busiego w wyjściowej 11. Dużo ludzi tutaj nie ma pojęcia o futbolu, typowi Janusze, bez argumentów

Problem nie leży w pierwotnym zestawieniu linii pomocy, tylko w reakcji na boiskową sytuację!
Kogo zmienił Don Ernest jako pierwszego? Alene, który nie dość, że pokazywał chęć do gry, szukał rozwiązań "do przodu", to jeszcze dysponuje uderzeniem z dystansu! Logiczne to przecież - gdy gra się z cofniętym przeciwnikiem nie ma sensu uderzać z dalszej odległości, warto pchać się na siłę w pole karne, gdzie gąszcz nóg przypomina amazońską dżunglę...
Na placu został arcywidoczny i gigakreatywny Roberto, którego obecność zauważyłem dopiero wtedy gdy na początku drugiej połowy wspomnieli o Nim komentatorzy, rzecz jasna w kontekście Jego absencji na placu gry.
Ręce opadają. Zmiana Rakitica słuszna, tylko niewłaściwy zawodnik zakończył spotkanie!
Dramat.

@kuz z tymi km Williamsa to był błąd. Niemożliwe by tyle przebiegł w tak krótkim czasie.

@MarioVeB! Skoro wiedziałeś to po co tu zaglądasz? To nie jest strona, którą odwiedza dziesięciu ludzi... Setka może być zachwycona składem, a tysiąc może być niezadowolona z meczu i dać temu upust właśnie w komentarzach. To że się kibicuje drużynie nie znaczy, że trzeba udawać, że nie ma problemu i wmawiać sobie, że to był dobry mecz.

Moze przyjść Neymar, Thiago, Isco Aguero z tym trenerem gra to i tak bd padaka. Zeeero presingu i biegania. Jaki najlepszy zespół nie biega i nie stosuje pressingu.

Znów kur&&& bedzie liczenie na Messiego i potem mamy mecze w LM. Zablokują 4 Messiego i nie ma grania. (no i potem mowi się ze Messi nic nie gra, ale jak grac jak 4 Cie trzyma)

Niestety Debele to może ma szybkość strzał i talent, alr to jest jeździec bez głowy, a piłkarz bes głowy to niestety nie do Barcy.

Mam nadzieję, że jak Cou jest w Bayernie to Rafinia zostanie, bo potrafi minąć zawidnika strzelić i jest genialny technicznie

@Bzyczekk Moim zdaniem, jeśli Frenkie nie ma do kogo podać raz drugi trzeci to ja rozumiem, że trener to widzi i udziela wskazówek tak? przecież jest przy linii i widzi co się dzieje. A ja czasami odnoszę wrażenie, że Valdek jak ukucnie to wpada w taki trans, że on nie wie co się dzieje. To nie tylko Dembele i Alena zagrali słabo bo wszyscy tak zagrali to raz. A dwa ja nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Gramy drugi sparing z Napoli i wychodzimy na włochów również w eksperymentalnym składzie jak wygłodniałe psy z agresją i pressingiem takim jak powinniśmy i nagle rozpoczynamy sezon i... wszyscy stoją w miejscu. Zero ruchu klepanie od jednej do drugiej strony. O co tu chodzi? co sił im zabrakło tego nie mogę zrozumieć.

I wy jesteście kibicami Barcelony? Wiecznie niezadowoleni, co by się stało to i tak źle. To dopiero pierwsza kolejka, a wszyscy oczekują nie wiadomo czego. Pique zły, Rakitić zły, Valverde zły. Tylko ja jestem super, bo sobie obrażę kogoś w internecie. Brak słów...

Ernesto Valverde: Uważałem

Uważam ze najlepszym rozwiązaniem będzie jak odejdziesz czemu robisz sobie wstyd i takiemu klubowi jakim jest BARCA ?

Zdaje sobie sprawę, że to jest konferencja prasowa, ale po tych słowach uważam, że Valverde ma problem ze zidentyfikowaniem problemu. Griezmann na lewej stronie to nic złego? Pewnie, że nie pod warunkiem że będzie schodzacym zawodnikiem do środka, który będzie zabierał za sobą obrońcę, robiąc tym samym przestrzeń dla Alby. Natomiast do czasu zejścia Suareza, Griezmann grał zbyt szeroko (Tak szeroko to powinien grać Dembele). W ogóle odnoszę wrażenie, że przez 3 lata Valverde nie wypracował żadnych automatyzmów w tej drużynie.

@Coutinho007 To samo pomyślałem :D

Czytając wypowiedzi Ernesto, wydaje się że byłby znacznie lepszym komentatorem czy też ekspertem piłkarskim w studio niż trenerem, on wspaniale zawsze tłumaczy czego zabrakło i ocenia spotkania pod kątem taktycznym, szkoda tylko że gorzej z działaniem

@MarioVeB! Piszesz takie bzdury pod każdym newsem. Naucz się myśleć człowieku. Dla Ciebie każdy to gimbus albo sezonowiec. Tylko, że wszystko wskazuje na to, że mentalnie (o ile nie w rzeczywistości) nie opuściłeś jeszcze szkoły podstawowej. Ta strona, jak zresztą cała piłka nożna, jest mocno związana z emocjami i dzięki temu jest tak popularna. A to, że każdy kto skrytykuje Barcę po beznadziejnym meczu i trenera, który dawno powinien polecieć z tego stanowiska jest dla Ciebie gimbusem/sezonowcem to już właśnie Twój problem i brak umiejętności dyskusji.

nie mogę go czytać , z Grizmana zrobi to co z Coutinho .

Pana zainteresowanie fotografią: Faktycznie poświęcam jej coraz więcej czasu, tak że już nie mam czasu na futbol. 2 lata temu dostałem niesamowity aparat, zainstalowany w moich oczach. Mrużeniem ustawiam fokus i cyk, jest fota. Dzieki temu mogę spełnic swoje marzenie i kucając niewinnie przy linii bocznej cykam tysiące fotek, i nikt o tym niewie, nawet sam Bóg. Robie to nie tylko dlatego, że kocham focenie, ale też po cześci dlatego iż obiecałem swojemu wnukowi album ze wszystkich meczy fcb. Wprawdzie nie mam nawet syna a co dopiero wnuka, ale obietnice dotrzymałem.

@KrecikOwsikNaucz@KrecikOwsikNaucz się czytać ze zrozumieniem. Nic nie daje prawa obrażać piłkarzy trenera czy pracowników klubu. Dobrze, że moderacja już trochę porządek tu zrobiła po zgloszeniach.
O to chodzi jak ktoś nie potrafi panować nad emocjami to niech idzie pobiegać

@socha Jak zniszczył Antka co Ty.. ręce opadają. Co do Cou na skrzydle grał i w LFC. Skonczcie wreszcie żyć tym mitem, bo g a nie go zniszczył. Cou nie wytrzymał presji i tyle, a szans w pomocy też miał sporo

Wiedziałem, że będzie tu taki ściek. Jak nie potraficie panować nad emocjami to wsadzcie głowę pod kran, a nie wylewacie tu swoje brudy.

Przed meczem każdy zadowolony ze składu, a teraz Hur Dur i się gawiedz nakręca

@Pawel1980 białe chusteczki by się przydały.

On jest nie normalny.
Oczywiscie Busi i Rakieta w formie nie sa.
Jednak S.Roberto nigdy ich nie zastapi tak samo Alenia.
Zmiany sa potrzebne w 2 lini ale nie na tych graczy i to grajacych razem !
ARTUR+DE JONG+BUSI/RAKIETA.
Wczoraj zamiast Artura Alenia lub Puig.
Jak juz sie Coutinho przekresilo.

@Bzyczekk Po ogoloszeniu skladu wiedzialem ze to bedzie katastrofa mozesz sprawdzic bo allenia i roberto sa zwyczajnie za slabi na barcelone. Jak w ogole mozna bronic najgorszego trenera jakiego tylko pamietam w barcelonie? Juz za tato martino barcelona grala ladniej i z pomyslem. Wygrywali lige dlatego ze real byl slaby ten trener jest wszystkiemu winny ma takich pilkarzy a nie potrafi ulozyc gry. Dembele w poprzednim zespole blyszczal cou tak samo giermazn to samo nie nie i jeszcze raz nie dla valverde. Jak mesi zostanie teraz trenerem to bedzie to lepiej wygladalo.

@Marsmall "Duzo ludzi". Np jacy? Podasz mi nicki tych osob, ktore tak wyraznie zmienily zdanie, czy jest to po prostu durne uogolnienie z Twojej strony?

to skoro ma takie zlote mysli to czemu ich nie realizuje w trakcie meczu?

Najgorzej ustawiona pomoc co tam robili alenia i roberto z całym szacunkiem do nich ale nic nie wnieśli do gry.

@ilikewatermelon1 na ten moment każdy jest w stanie nam je urwać.

gosc juz calkiem odlecial @Kakixbarca

@Salwik92 Tak pewnie będzie :D

@Coutinho007 jak to przeczytałem, zaraz Twój komentarz, to pomyślałem sobie tak,
Ernesto: "To teraz zajechać Rakitica do końca sezonu" xD

@Qaz123 i adekwatnie taktyka na mecz: "panowie improwizacja"

„mimo że najbardziej klarowne okazje były po naszej stronie" XDDDDDDD

Chciałem nie komentować bo jak czytam jego wypowiedzi to mnie trzęsie.
Liczę na to, że w tym sezonie lub na koniec, wypieprz* go na zbitą twarz i zatrudnią kogoś, kto będzie wstanie wprowadzić nowość do Barcelony i powiew świeżości.
Wydaje mi się, że najbardziej odpowiednią osobą do objęcia sterów jest : Ronald Koeman

Powiedzcie gdzie jest ten pie......y zarząd ? Czy na prawdę nikt nie widzi tego co się dzieje ? Chyba, że ktoś celowo chce zniszczyć ten klub.

Ale z ciebie fan Valdka :)
Juz staje sie lepszy od Pepa i Enrigue :)

@Pawel1980 z Liverpoolem przecież atakowalismy...No jak wypalenie to spoko, nic się nie dzieje. Graliśmy źle za Pepa-4 sezon, Tito, Martino i 1,5 roku za LE- wyjątek był jak MSN było w mega formie.

@Bagsik88
Gralismy zle za Taty owszem. Jednak to co zrobil Guardiola to bajka ! A 4 sezon to co innego ... wypalenie.
Tutaj co mamy ??? ... 0-3 i 0-4 i upokozenia. Czy wygralismy LM nie ! A w tamtym sezonie powinnismy po 3-0 na Camp nou.
Taktyka dno na rewanz. A teraz pierwszy mecz potwierdza to ze nie mamy zadnego pomyslu ns gre do przodu.

@KrecikOwsik Nikt nie daje prawa obrażac trenera czy pracowników klubu.
Poczytaj regulamin ,bo sie pultasz ,a jak widze nie wiesz o co .
Chodzi tylko o szacunk do piłkarzy tenerów czy pracowników klubu .Tyle
To chyba nie trudne?

@Pawel1980 Graliśmy gorzej...nudno to nawet było w 4 sezonie Pepa. Tekst, że za każdego było by lepiej świadczy, że to najgorszy....a to guzik prawda.

Widziałem jak Cou grał na Copa...lepszy przeciwnik i go nie było.

@Bagsik88
Czy proste nie napisalem.
Jednak patrzac co gra Barca po 2 sezonach Valdka serce boli.
Mecz wczoraj wygladal jakby trener co dopiero zaczynal przygode z Barca. Jakby wogole nie znal przeciwnika :)
Dlatego uwazam ze zmiana trenera moze wyjsc tylko na lepsze. My sie nie poprawiamy tylko spadamy w dol.
Zobaczysz Coutinho jak bedzie gral bez Valdka.

@Pawel1980 Trenował chociaż Barcelonę B:)

proste, po czym to wnosisz?:D

@Bagsik88
A Guardiola mial super doswiadczenie :)

Podkupic to juz bol glowy zarzadu.
Trzeba bylo zwonil Valverde 3 miesiace temu i wtedy rozmawiac.

Obecnie nawet Xavi bez doswiadczenia bedzie lepszy. On przynajmiej ma Jaja