Ernesto Valverde: Uważałem, że takie zestawienie środka pola będzie najlepsze, ale przegraliśmy

Łukasz Lewtak

16 sierpnia 2019, 23:52

AS/Marca

83 komentarze

Po porażce Barçy z Athletikiem na San Mamés 0:1 Ernesto Valverde był pytany m.in. o zestawienie środka pola, pozycję Griezmanna, kontuzję Suáreza i absencję Messiego.

Wnioski: Tu nie chodzi o presezon, ale o konkretną kolejkę. Nie zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie, ponieważ byliśmy zbyt daleko od rywali. Nie mieliśmy gry i nie kontrolowaliśmy meczu, mimo że najbardziej klarowne okazje były po naszej stronie. Musimy być bardziej agresywni na połowie przeciwnika. W drugiej połowie dominowaliśmy, ale rywale mocno się cofnęli i trudno było stwarzać zagrożenie. Brakowało nam błysku z przodu i okazji. Kiedy na boisku jest Aduriz, każda zawieszona piłka jest niebezpieczna. Aduriz strzelił pięknego gola. Kiedy widziałem, jak składa się do strzału... Miałem nadzieję, że uderzy wyżej.

Pozycja Griezmanna: Dla lewonożnych gra na lewej stronie nie jest taka zła, prawda? Jeśli gra blisko pola karnego, jest pewnym punktem, ponieważ dobrze się porusza. Jednak aby to wykorzystać, trzeba dominować w meczu. Musi uczestniczyć w grze i starać się wchodzić w akcje.

Kontuzja Suáreza: Ma problem z łydką i trzeba poczekać na badania. W drugiej połowie byliśmy w polu karnym Athleticu i brakowało nam Suáreza.

Absencja Messiego: Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że Leo odblokowuje trudne sytuacje, ale trzeba sobie radzić, kiedy go nie ma. Rozgrywaliśmy już dobre mecze pod jego nieobecność. Kiedy jest się w polu karnym, a na boisku nie ma Messiego, trudno za nim nie tęsknić.

Rafinha: Zagrał dobrze, zawsze daje z siebie wszystko.

Wypożyczenie Coutinho do Bayernu: Po tym, jak zakończyła się liga, zawodnik myślał o tym, pojawiła się okazja i mamy to, co mamy.

Środek pola z ostatniego meczu z Napoli: Wtedy zagraliśmy bardzo dobrze, chciałem to kontynuować, wiedząc, że zarówno Ivan, jak i Busi są ważni. Uważałem, że takie zestawienie środka pola będzie najlepsze, ale przegraliśmy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wiedziałem, że będzie tu taki ściek. Jak nie potraficie panować nad emocjami to wsadzcie głowę pod kran, a nie wylewacie tu swoje brudy.

Przed meczem każdy zadowolony ze składu, a teraz Hur Dur i się gawiedz nakręca

@MarioVeB! Skoro wiedziałeś to po co tu zaglądasz? To nie jest strona, którą odwiedza dziesięciu ludzi... Setka może być zachwycona składem, a tysiąc może być niezadowolona z meczu i dać temu upust właśnie w komentarzach. To że się kibicuje drużynie nie znaczy, że trzeba udawać, że nie ma problemu i wmawiać sobie, że to był dobry mecz.

@KrecikOwsikNaucz@KrecikOwsikNaucz się czytać ze zrozumieniem. Nic nie daje prawa obrażać piłkarzy trenera czy pracowników klubu. Dobrze, że moderacja już trochę porządek tu zrobiła po zgloszeniach.
O to chodzi jak ktoś nie potrafi panować nad emocjami to niech idzie pobiegać

@MarioVeB! Piszesz takie bzdury pod każdym newsem. Naucz się myśleć człowieku. Dla Ciebie każdy to gimbus albo sezonowiec. Tylko, że wszystko wskazuje na to, że mentalnie (o ile nie w rzeczywistości) nie opuściłeś jeszcze szkoły podstawowej. Ta strona, jak zresztą cała piłka nożna, jest mocno związana z emocjami i dzięki temu jest tak popularna. A to, że każdy kto skrytykuje Barcę po beznadziejnym meczu i trenera, który dawno powinien polecieć z tego stanowiska jest dla Ciebie gimbusem/sezonowcem to już właśnie Twój problem i brak umiejętności dyskusji.

@KrecikOwsik Nikt nie daje prawa obrażac trenera czy pracowników klubu.
Poczytaj regulamin ,bo sie pultasz ,a jak widze nie wiesz o co .
Chodzi tylko o szacunk do piłkarzy tenerów czy pracowników klubu .Tyle
To chyba nie trudne?
« Powrót do wszystkich komentarzy