Ernesto Valverde: Uważałem, że takie zestawienie środka pola będzie najlepsze, ale przegraliśmy

16 sierpnia 2019, 23:52

AS/Marca

83 komentarze

Po porażce Barçy z Athletikiem na San Mamés 0:1 Ernesto Valverde był pytany m.in. o zestawienie środka pola, pozycję Griezmanna, kontuzję Suáreza i absencję Messiego.

Wnioski: Tu nie chodzi o presezon, ale o konkretną kolejkę. Nie zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie, ponieważ byliśmy zbyt daleko od rywali. Nie mieliśmy gry i nie kontrolowaliśmy meczu, mimo że najbardziej klarowne okazje były po naszej stronie. Musimy być bardziej agresywni na połowie przeciwnika. W drugiej połowie dominowaliśmy, ale rywale mocno się cofnęli i trudno było stwarzać zagrożenie. Brakowało nam błysku z przodu i okazji. Kiedy na boisku jest Aduriz, każda zawieszona piłka jest niebezpieczna. Aduriz strzelił pięknego gola. Kiedy widziałem, jak składa się do strzału... Miałem nadzieję, że uderzy wyżej.

Pozycja Griezmanna: Dla lewonożnych gra na lewej stronie nie jest taka zła, prawda? Jeśli gra blisko pola karnego, jest pewnym punktem, ponieważ dobrze się porusza. Jednak aby to wykorzystać, trzeba dominować w meczu. Musi uczestniczyć w grze i starać się wchodzić w akcje.

Kontuzja Suáreza: Ma problem z łydką i trzeba poczekać na badania. W drugiej połowie byliśmy w polu karnym Athleticu i brakowało nam Suáreza.

Absencja Messiego: Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że Leo odblokowuje trudne sytuacje, ale trzeba sobie radzić, kiedy go nie ma. Rozgrywaliśmy już dobre mecze pod jego nieobecność. Kiedy jest się w polu karnym, a na boisku nie ma Messiego, trudno za nim nie tęsknić.

Rafinha: Zagrał dobrze, zawsze daje z siebie wszystko.

Wypożyczenie Coutinho do Bayernu: Po tym, jak zakończyła się liga, zawodnik myślał o tym, pojawiła się okazja i mamy to, co mamy.

Środek pola z ostatniego meczu z Napoli: Wtedy zagraliśmy bardzo dobrze, chciałem to kontynuować, wiedząc, że zarówno Ivan, jak i Busi są ważni. Uważałem, że takie zestawienie środka pola będzie najlepsze, ale przegraliśmy.

Alenia i Roberto na takiego przeciwnika? Chyba się LR za dużo naczytał. A Ci chcą jeszcze sprzedać Rakietę Hahaha No i w końcu widać mamy zamiennika dla Suareza, ale oh wait... Najlepszy lewy obrońca też trzyma formę. No chociaż to pierwszy mecz to czas na wnioski, no ale zaraz co było robione przez 2 lata? Eksperty śmiali się z Pogby, a na takie mecze chłop idealny. Czyli znowu wystarczy na nas agresywna fizyczna gra i wyłączenie Messiego. Chyba że chłopy grali na przyjście Moneya .

@Wajper Messi dzisiaj grał?

@normasubiektywna A czytać ze zrozumieniem potrafisz?

@Wajper Tak. W kontekście tego meczu mówienie o wyłączeniu Messiego z gry nie ma sensu (i tak nie grał). Zresztą, taktyka na wyłączenie Messiego z gry jest znana od paru lat i póki zespół jest od niego zależny (a tak będzie do końca jego kariery), przeciwnicy w ten sposób mają największe szanse na skrzywdzenie Dumy Katalonii. Póki jest Messi nic się w tej kwestii nie zmieni.