Gaizka Garitano: Leo Messi daje Barcelonie kilka rzeczy, ale zabiera inne

Łukasz Lewtak

16 sierpnia 2019, 08:55

AS

17 komentarzy

Na konferencji prasowej przed pierwszym meczem nowego sezonu LaLigi trener Athleticu Gaizka Garitano mówił o przygotowaniu swojej drużyny oraz dyspozycji Barcelony, która zagra bez Leo Messiego.

- Z Barceloną nigdy nie wiadomo. Rozegrała dobry presezon, wzmocniła się kilkoma piłkarzami i jest dzięki temu lepsza. Spodziewamy się dobrej Barcelony. Mamy nadzieję, że staniemy na wysokości zadania i rozegramy dobry mecz. W poprzednim sezonie tak było i liczymy, że pójdziemy o krok dalej i będziemy w stanie wygrać.

- Czy teraz Barça jest lepsza? Nie wiem. W dwóch ostatnich sezonach zdobyła mistrzostwo właściwie bez wysiłku, wyprzedzając Real Madryt o prawie 20 punktów. Barcelona sprawia dobre wrażenie, nowi piłkarze dobrze zaadaptowali się w zespole. Bardziej martwię się o nas. W dwóch ostatnich sezonach minimalnie przegrywaliśmy, takie są wielkie drużyny. Zaczynamy od zera, ja zawsze jestem optymistą.

- Jesteśmy bardzo silni na własnym stadionie i mamy nadzieję, że to utrzymamy. Nasi kibice zawsze nam pomagają. Mieliśmy z nimi wspaniałą więź już w ubiegłym sezonie. Na San Mamés zawsze jesteśmy silniejsi. 

- Messi daje Barcelonie kilka rzeczy, ale zabiera inne. Jest najlepszym pilkarzem, jednak bez niego Barcelona naciska wyżej i wygrywa pod względem organizacji zespołu.

- Wszyscy moi zawodnicy są w dobrej dyspozycji, zawsze bierzemy jednego więcej na wypadek, gdyby coś się wydarzyło. Mamy niewielu piłkarzy na skrzydłach i musimy ustawić wszystko w najlepszy możliwy sposób, tak aby wygrać mecz.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Żadna nowość. Neymar stał się gwiazda najwyższego formatu jak Messi złapał kontuzję. Przez te kilka tygodni zespół grał fantastycznie
Nie mówię że Messi Barcelonę osłabia bo to nie prawda, ale gra z nim wymaga w składzie piłkarzy którzy biegają i pracują za dwóch.

Wpełni zgadzam się z opinią piłkarza Atletic, że Messi daje Barcelonie kilka rzeczy, ale zabiera inne. Jest najlepszym pilkarzem, jednak bez niego Barcelona naciska wyżej i wygrywa pod względem organizacji zespołu.
Potwierdza to ostatni mecz z Napoli oraz mecze rozegrane w minionym sezonie np. z Interem czy też Realem Madryt.

Kiedy podzieliłem się podobnymi przemyśleniami na la rambli, ktoś mi kazał iść do psychiatry ;)

jest w tym duzo prawdy. ciekawe jakby zlapal kontuzje do grudnia. gdzie bylaby barca?

Kto daje i zabiera ten się w piekle poniewiera... Szkoda Leo, niby taki D10S, a jednak nie do końca.

jestem ciekawy czy przez głowę Valverde przechodzi czasem ten temat,czy presja wystawiania Messiego czasem nie bierze góry nad tym że drużyna straci na pressingu.Temat tym bardziej aktualny kiedy jest Griezmann który nie dość że jest graczem światowej klasy to jeszcze ciężko harującym.

pojechał po wszystkich co go ustawiają przed defensywnymi pomocnikami w 4-2-3-1

Bardzo trafna analiza. Prosta, ale trafna.

Przede wszystkim Messi daje poczucie bezpieczeństwa kolegom z drużyny czy kibicom. Nawet jak nie idzie to on jednym magicznym dotknięciem piłki potrafi zmienić przebieg całego meczu, On zawsze daje nadzieje

VeB!!! Czuję dziś dobrą współpracę między suarezem i griezmannem i dembele. Oby to się sprawdziło