Ernesto Valverde: Nie sądzę, aby Leo Messi mógł zagrać w Bilbao

Radek Koc

11 sierpnia 2019, 02:23

Marca

20 komentarzy

Ernesto Valverde wziął udział w konferencji prasowej po zakończonym meczu z Napoli. Poniżej zapis poruszonych tematów i odpowiedzi szkoleniowca. 

Pomeczowe wnioski: Szczerze mówiąc, mamy ogromną ochotę wrócić już do domu. Ten mecz był ostatnim przez rozpoczęciem sezonu i musieliśmy w jakimś stopniu pokazać obraz drużyny, jakiego możemy się spodziewać na starcie ligi. Wypadliśmy dobrze. Zagraliśmy intensywnie i stworzyliśmy więcej niebezpiecznych okazji. To był dobry mecz, strzeliliśmy sporo goli. Napastnicy zdobyli bramki i to jest pozytywna rzecz. Równowaga między defensywą i ofensywą była dobra. 

Griezmann: Napastnicy żyją z okazji bramkowych i goli. Jesteśmy zadowoleni z Antoine'a. Kiedy uwalnia się spod krycia, drużyna bardzo nam tym korzysta. Pracuje również dobrze w defensywie. 

Zmiana obrazu gry: W pierwszej połowie zdominowaliśmy spotkanie. Nie zdobyliśmy gola, ale mecz należał do nas. W drugiej części gry wykazaliśmy się lepszą skutecznością. Pierwszy gol sprawił, że gra się otworzyła i mogliśmy strzelić kolejne bramki. 

Problem z tridente: Większym problemem byłby brak takich napastników. Gdybym ich nie miał w swojej kadrze, dopiero wtedy miałbym problem. Ponieważ mogę na nich liczyć, pozostaje kwestia matematyki i wyboru jedenastu piłkarzy.

Atmosfera na Michigan Stadium: Atmosfera była genialna. Boisko było trochę dziwne. Można było wyczuć, że nawierzchnia jest sztuczna. To było trochę niebezpieczne, ponieważ nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiej murawy. Wymiary boiska też były inne, węższe. Poza tym należy powiedzieć, że to było wspaniałe doświadczenie. 

Frenkie de Jong: Mam dla niego taki sam plan jak dla wszystkich pozostałych. Dysponujemy wieloma zawodnikami w środku pola. Dzisiaj Frenkie pokazał, że jest wielkim piłkarzem. Może występować na dwóch pozycjach. Zobaczymy, jak będzie. O wszystkim zadecyduje jego dyspozycja. Oczywiście uważam, że dokonaliśmy znakomitego transferu. 

Obecność Griezmanna w polu karnym rywala: Zobaczymy, co się wydarzy, kiedy do składu wróci Leo. Oczywiście możliwość wystawienia Griezmanna na skrzydle i w środku ataku jest wielką zaletą. Zawsze stara się wejść w pole karne rywala, ponieważ ma łatwość zdobywania bramek. To inny profil zawodnika. Dembélé jest bardziej skrzydłowym, a Coutinho pomocnikiem. 

Wizyta w Stanach Zjednoczonych: To była krótka wizyta. W innych latach przyjeżdżaliśmy na dłużej i rozgrywaliśmy więcej spotkań. Byłoby dobrze zostać jeszcze trochę i zagrać jakiś mecz. W każdym razie jesteśmy zachwyceni pobytem.

Stan zdrowia Messiego: Nie wiem, jak się czuje. Kontynuuje proces rekonwalescencji. Nie jestem przekonany, czy będzie w stanie zagrać w piątek w Bilbao. Wolałbym, żeby teraz był na wakacjach. Skoro nie przyjechał do Ameryki, oznacza to, że jest kontuzjowany.

Aleñá: W czasie sezonu przygotowawczego zyskiwał coraz lepszą formę wraz z upływem czasu. Zaczął dość średnio i potem było coraz lepiej. On musi nam dać wiele rzeczy, ponieważ naprawdę potrafi grać. Dobrze się uwalnia spod krycia, dobrze strzela i dobrze wchodzi w pole karne. Zdobył wiele bramek w drugiej lidze i z każdym rokiem staje się coraz dojrzalszy. Jest mocny i musi nam pomóc. Zaliczył dobry występ z Napoli. 

Piłkarze z Ameryki Południowej: Postrzegam ich w taki sam sposób jak wszystkich innych. Muszą odzyskać dobrą formę, ponieważ przez Copa América dołączyli do drużyny później. Muszą walczyć o miejsce w składzie. W zeszłym sezonie byli ważnymi graczami, ale rywalizacja jest coraz większa i wszyscy muszą się bardziej starać o swoje miejsce.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

,,cou jest pomocnikiem,, czy w końcu po dwóch blamazach zaczyna coś docierać do tej lepetyny ?szok

Zastanawia mnie co wszyscy hejterszy powiedzą jak zdobędzie tryplet?!

Szkoda, że trener nie ma kontaktu z Leo I nie wie jak się czuje. Myślę, że kontakt z zawodnikami jest ważny, ale każdy trener ma do tego inne podejście

O Cou gada jedno, wystawia gdzie indziej, niby wie, a nie wie. De Jong jeszcze musi coś udowadniać..... Pokazać w jakiej formie jest, człowieku skład od niego zaczynaj ustalać, spokój, pewność widać jak piłkarze go szukają, podaja mu i wiedzą, że nie straci,wszyscy go chwała, po meczach zawsze z każdej strony wychwalany, ale jemu on musi jeszcze coś udowadniać. Idź Pan chrzan trzec.

Tutaj gada że coutinho to pomocnik a ustawia go na skrzydle. Wczoraj było widać jak coutinho schodzi do środka. Pilka zostaje wybita i z powrotem truchta na skrzydło czyli to nie wymysł cou tylko genialnego EV

Jak Frankie jeszcze musi się jeszcze wykazać żeby grać to ja nie wiem gdzie Waldek ma łeb.
I skoro Coutinho to pomocnik to dlaczego non stop grał na ataku??

Szczerze mówiąc, mamy ogromną ochotę wrócić już do domu...

Byłoby dobrze zostać jeszcze trochę i zagrać jakiś mecz- Ernesto Valverde xd

"Równowaga między defensywą i ofensywą była dobra. " - mam nadzieję, że tak jak grali w drugiej połowie to będą grać częściej

co on ma do gadania? jak Leo będzie chciał to zagra. Niech kolega wygina

Coooo?????
On powiedział ze Cou jest pomocnikiem
Nie mg z niego xDDDD
Haahhahah
Waldek ty chyba pijany xDD

Bardzo bym chciał żeby to był ostatni sezon tego pana w Barcelonie jako trener.

Sam Valverde mówi, że Coutinho jest pomocnikiem... To niech go do jasnej ciasnej nie wystawia na skrzydle!

„Dembele jest bardziej skrzydłowym, a Coutinho pomocnikiem.”
Dlatego cały poprzedni sezon Coutinho grał na lewym skrzydle :D
... Ernesto ufam tobie