Ernesto Valverde: Podczas presezonu chcę dać szansę wszystkim zawodnikom

Ela Rudnicka

8 sierpnia 2019, 04:35

Marca

10 komentarzy

Ernesto Valverde wziął udział w konferencji po pierwszym meczu z Napoli. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi szkoleniowca Barcelony.

Mecz: Staram się, żeby grali wszyscy zawodnicy. Niektórzy z nich pojawili się na boisku dzisiaj, inni zagrają w następnym meczu. Chodzi o to, żeby gromadzili minuty. Wyciągamy pozytywne rzeczy z tego spotkania. Stworzyliśmy wiele okazji.

Junior: Trzeba postawić się w jego sytuacji. Dołączył do nas zaledwie trzy dni temu, a dzisiaj musiał wyjść na mecz na takim stadionie, przeciwko świetnej drużynie. Cierpiał na boisku, to prawda, musi się zaadaptować.

Na jakim etapie przygotowań jest drużyna: Został nam jeszcze jeden mecz. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że ten tydzień jest nietypowy, odbyliśmy długą podróż, a mecze odbywają się jeden po drugim. Zobaczymy tutaj, jak spisują się wszyscy piłkarze. To dla mnie jasne. Musimy dostosować wszystko do warunków tego presezonu, postaramy się zrobić wszystko jak najlepiej. Chcemy być w dobrej formie na mecz z Athletikiem, który może być w lepszym rytmie meczowym niż my.

Atmosfera w Miami: Wiedzieliśmy, że jest wyjątkowa i że tutaj kibice nas uwielbiają. Dlatego przyjechaliśmy, chcieliśmy, żeby ci ludzie mogli zobaczyć nas na żywo. Chcielibyśmy, żeby Messi również mógł z nami przyjechać.

Transfer Coutinho: Liczę na Philippe. Nie wiemy, co się wydarzy, na razie jest z nami. Nie wyszedł dziś na boisko, tak samo jak Arthur i Vidal, ponieważ odbyli dopiero dwa treningi. Plan jest taki sam. Stopniowo będą dołączać do gry. Zobaczymy, czy w sobotę rozegrają jakieś minuty. Jest z nami i nie możemy myśleć, że tak nie będzie.

Griezmann: Rozegrał świetne spotkanie. W pierwszej połowie brakowało nam rytmu, ale dokuczała nam wilgotność i upał. Stwarzał dużo niebezpiecznych sytuacji. Założyłem, że zagra tylko połowę meczu, tak samo jak Luis. W sobotę znowu wyjdzie na boisko.

Neymar i Real Madryt: To, o czym mówisz, to wiadomości z wczoraj. Zobaczymy, co wydarzy się jutro. Ostatni raz, kiedy tu byłem, musiałem odpowiadać na wiele pytań na jego temat. Teraz znowu to samo. Ten temat chyba mnie prześladuje. Nie wiem, co się wydarzy.

Busquets: To ważny zawdonik. Było tak przez wiele lat, i cały czas tak jest. Na razie jest jeszcze presezon, to normalne, że wszyscy się jeszcze adaptujemy. Zdobył bramkę, co nie zdarza się często. Teraz możne popełniać błędy, dzięki temu będziemy wiedzieć, co należy poprawić.

Neto: Bardzo ważny jest dla nas fakt, że możemy liczyć na dwóch wspaniałych bramkarzy. Wcześniej było tak z Cillessenem, a teraz z Neto. Może nam bardzo pomóc. To ważne, że zdobywa pewność siebie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Inaki Pena lubi to.

Wynik meczu z napoli to.kolejne piekne oszustwo. Tak samo jak wynik z Realem.w cdr oraz lidze, czy pierwszy mecz z liverpoolem. Jestem pewie , ze nic sie nie zmieni i kolejny rok trzeba przezywac katorge

Ernesto Valverde: Podczas presezonu chcę dać szansę wszystkim zawodnikom, ponieważ podczas sezonu będę korzystał tylko z 16 zawodników...

zrób to człowieku w czasie sezonu

Ciekawe czy Peña zagra chociaż 5 minut w pre sezonie

Ernesto Valverde: Podczas presezonu chcę dać szansę wszystkim zawodnikom...
...ponieważ, część z nich w trakcie sezonu nie powącha murawy :).