1:2

• Czwartek, 8 sierpnia 01:30
  • Hard Rock Stadium
  • Polsat Sport Extra

Barcelona pokonała 2:1 Napoli na Hard Rock Stadium. W pierwszej połowie najpierw bramkę zdobył Sergio Busquets, a gola, który pozwolił Napoli na wyrównanie wyniku, zapisano na koncie Samuela Umtitiego. Po przerwie decydujące o zwycięstwie Barcelony trafienie padło łupem Ivana Rakiticia.

Ernesto Valverde już od pierwszej minuty dał szansę trzem nowym zawodnikom Barcelony: Neto, Griezmannowi i Juniorowi, który zadebiutował w barwach Dumy Katalonii. Poza tym na boisku pojawili się również dwaj piłkarze drużyny rezerw – Riqui Puig i Carles Pérez.

Zgromadzeni na Hard Rock Stadium kibice nie narzekali na brak emocji. Po rzucie rożnym w 7. minucie okazje zmarnowali Luis Suárez i Antoine Griezmann. Obaj napastnicy oddawali również bez powodzenia strzały w kolejnych minutach spotkania. Napoli również stworzyło kilka niebezpiecznych sytuacji, m.in. w 19. minucie, kiedy Neto popisał się świetną obroną strzału Insigne. Kolejne dwie bardzo dobre okazje zmarnował Mertens. W 38. minucie wynik otworzył Sergio Busquets, który strzałem z dwudziestu metrów pokonał Mereta. Duma Katalonii długo nie cieszyła się jednak prowadzeniem – już dwie minuty później samobójcze trafienie zapisano na koncie Samuela Umtitiego.

W drugiej połowie na boisku pojawili się Rafinha i Abel Ruiz, którzy zastąpili Griezmanna i Suáreza. Ruiz już dwie minuty po wejściu był bliski zdobycia bramki po podaniu Péreza. Chwilę później z boiska zszedł Mertens, w którego miejsce wszedł Milik, któremu również niewiele brakowało do zapisania na swoim koncie bramki. Kolejne minuty przyniosły więcej zmian. W Barcelonie z boiska zeszli Riqui Puig, Carles Pérez, Wagué i Todibo, a w ich miejsce pojawili się de Jong, Dembélé, Semedo oaraz Piqué. W 78. minucie prowadzenie Barcelonie dała bramka Ivana Rakiticia. Kibice byli jeszcze świadkami kolejnych wspaniałych interwencji Neto, który obronił dwa strzały Milika, w 69. i 86. minucie. W 89. minucie blisko wpisania się na listę strzelców był jeszcze Ousmane Dembélé, piłka przeleciała jednak koło słupka.

Na tego Suareza to patrzeć nie można...

Z przebiegu spotkania najlepiej oceniłbym Todibo,Neto,Dembele wszedł i zaczął walczyć o skład czego oczekuje po nim chyba każdy,De Jong wszedł na boisko i Barca przejęła kontrolę w środku pola.Puig również zasługuje na pochwałę odważne decyzje kilka świetnych podań dryblingów nic tylko cieszyć się że jest właśnie ktoś taki jak on.

Wg mnie Rakitic powinien ponownie zapuscic włosy gdyż robiły one z niego piłkarza bardziej ofensywnego, a w ataku idzie mu lepiej ostatnio niż w obronie czy rozgrywaniu

2 najbardziej znienawidzonych piłkarzy na LR daje nam jedyne gole, ciekawych czasów dożyłem

Także kochani radzę wam od samego początku już podejść z dystansem do tego JAK Barcelona będzie grała w tym sezonie.
Tutaj możemy jedynie przeczekać pewne osoby biorące udział w projekcie tej drużyny. I tak prawdę mówiąc to nie mówię tylko o trenerze czy jakiś zawodnikach.
Tam wyżej zrobiło się źle skoro pozwalają żeby działo się to co się dzieje.

Gra się nie zmieniła bo treneiro ten sam

Gdyby zamazać przeciwnika i zwykły widz by oglądał taki mecz, to nie będzie on w stanie odróżnić czy to jest pre-sezon, listopad czy maj. Na każdym etapie gra wygląda niemal identycznie. Nie zmienią tego kolejne transfery za grube miliony. Mimo zmian personalnych, gra się nie zmienia. To jest w tym wszystkim najgorsze.

Zastanawia mnie jak w całym meczu grał Perez bo po obejrzeniu dłuższego skrótu naprawdę prezentuje się świetnie.

Niestety ten mecz potwierdza z jakim polotem bedziemy grać kolejny rok z Valverde. Napoli grało bardziej kreatywnie a przedewszystkim szybciej niż my. Przy takiej pace jaką mamy powinniśmy oglądać magię ,szczególnie na tym etapie sezonu gdzie nie musimy skupiać się na taktyce obronie itp. To jest straszne co ten trener zrobił z Barcelona wydając setki mln

Z Valverde na ławce trenerskiej będziemy znowu oglądać nudny i toporny futbol, mimo posiadania w kadrze Barcelony Messiego i innych wybitnych piłkarzy. Jest to bardziej pewne niż śmierć.

Smutne jest to, ze Napoli gra bardziej jak Barcelona, niż ona sama

co prawda ogladalem tylko 10min skrot ale dwie rzeczy rzucily mi sie w oczy:

1. w nasza obrone to wchodzili jak w maslo. Mozna to zrzucic na to ze tylko Umtiti byl podstawowym stoperem a reszta niezgrane rezerwy

2. strzaly Suarez to jest smiech na sali, kilometry obok bramki. Ja wiem ze zaraz ktos powie ze jak strzelal z Arsenalem to pewnie pierwszy bylem do klaskania no ale 1 strzal dobry na 10 nie zmienia faktu ze jest to problem

Mecz moim zdanie powinien wreszcie przekonać Valverde, że warto dawać minuty młodym "wilczkom".
Co raz lepiej radzą sobie De Jong, Puig, Perez, Ruiz i nie grający wczoraj Arthur, S.Roberto.
Mecz pozwolił również zauważyć, że czas takich gwiazd jak Busqets czy Rakitić jednak powoli mija i nie zmienia tego fakt, że oboje wczoraj strzelili po golu.
Ich podstawową przywarą jest słaba waleczność i powolność, a dodatkowo, zwłaszcza w przypadku Chorwata niewłaściwe decyzje.
Nie oglądałem meczu z Chelsea( ale czytałem o jego przebiegu) niemniej ten mecz oraz dwa ostatnie (z Arsenalem i Napoli) coraz bardziej mnie przekonują o tym, że trener najlepiej by zrobił stawiając w drugiej linii na zestawienie: Arthur - De Jong - Puig, mających w obwodzie S.Roberto, Alenię, Messiego i ewentualnie Busqetsa, Vidala, Rakiticia i Rafinię ( o ile część z tych piłkarzy jednak nie odejdzie w tym okienku transferowym; ja stawiałbym zwłaszcza na dwóch ostatnich).
Czy takie zestawienie pomocy, przy tym trenerze jest realne. Boję się , że nie. Zwłaszcza jeżeli chodzi o młodziutkiego Puiga, który moim zdaniem również wczoraj zagrał bardzo dobre spotkanie. Puig ma dwie podstawowe zalety, a mianowicie nie boi się trudnych zagrań oraz ma duży przegląd pola. Czy zatem rośnie nam nowy Xavi lub Inesta?
Rafinia wczoraj walczył ale również podejmował często niewłaściwe decyzje, zbędnie wchodził w dryblingi. W jego przypadku, jak się wydaje wyłącznie chodzi o to by przekonać trenera by jednak go nie skreślał. Piłkarz ten , podobnie jak Vidal ma jeden bezsporny atut, a mianowicie waleczne serce. I tak sobie myślę, że skoro Chilijczyk ma już swoje lata może faktycznie można by Rafinię zostawić w klubie, ale z drugiej strony klub potrzebuje kasy na inne transfery zwłaszcza w linii napadu.
Dwa słowa o linii obrony. Mecz pokazał,że zmiennikom jeszcze brakuje do "starych", lecz potencjał mają bardzo duży.
Trudno coś dobrego powiedzieć o Juniorze Firpo ale zważywszy, że to były jego pierwsze minuty w nowym otoczeniu to należny jedynie mieć nadzieję, że z każdą minutą będzie lepiej, zwłaszcza, że tak po prawdzie Alba w defensywie nie jest jakąś gwiazdą, a nadrabia jedynie współpracą z Messim.

Do tych co oglądali- jak zagrali Junior, Todibo, De Jong i Griezman?

Strzelili "dziadki", którzy dla wielu z Was powinni odejść...

Ten mecz był tragiczny, gdyby lepsza skuteczność Napoli, byłoby jakieś 2-8, sam Milik miał cztery setki.

Nie pierwszy skład rozumiem, ale te bramki i akcje to bardziej dzieło przypadku niż akcji i klepania w stylu Barcy, taki mecz przeciętniakow z naszej strony.

Mam nadzieję że to będzie ostatni sezon Puiga w rezerwach, widać że chłopak bardzo chce się przebić

Oceniając ten mecz na uwagę zasługuje świetny mecz Neto i słaby debiut Firpo. Przyznam się szczerze że mocno zaniepokoil mnie jego występ , mam nadzieję że kolejne mecze będzie miał lepsze w przeciwnym razie będzie nici ze zmiennika dla Alby bo tylko w tej kategorii go rozpatruje . Oceniając Polaków bardzo dobry mecz Zielińskiego, Milik natomiast musi się ogarnąć z tymi niewykorzystywanymi sytuacjami , jeśli nie zacznie wykorzystywać większości swoich okazji może zapomnieć o wygryzieniu Piątka ze składu reprezentacji a i w Napoli nie jest powiedziane że będzie grał wszystko od dechy do dechy.

Dembele i De Jong bardzo ładnie

Rakitic tymi dwoma bramkami zapewnił sobie 38 meczy w lidze po 90 minut ;) niestety