Junior Firpo: Wiem, że nawiązanie rywalizacji z Jordim Albą będzie trudne, ale spróbuję to zrobić

Dariusz Maruszczak

7 sierpnia 2019, 02:58

Marca, AS

5 komentarzy

Nowy nabytek Barcelony Junior Firpo po raz pierwszy uczestniczył jako zawodnik Blaugrany w konferencji prasowej. Lewy obrońca przed meczem z Napoli opowiedział m.in. o swoich pierwszych dniach w klubie i rywalizacji z Jordim Albą.

Tweety na temat Messiego: Myślę, że takie rzeczy się zdarzają, kiedy jest się młodym. Odpowiadałem już na te pytania w swoim czasie i nie sądzę, żeby trzeba było do tego wracać.  To już przeszłość. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zostałem przyjęty w szatni.

Pierwsze godziny w klubie: Pierwsze godziny były szalone. Miałem niewiele czasu na odpoczynek. Jutro jest mecz i mam wielkie chęci, by zagrać u boku moich kolegów, tych wspaniałych piłkarzy, którzy z pewnością ułatwią mi wszystko.

Oferta Barcelony: To prawda, że miałem różne opcje. Przedstawiono mi te możliwości, ale kiedy taki klub jak Barça przychodzi po piłkarza, jest jak pociąg, który przyjeżdża tylko raz w życiu. Kiedy powiadomiono mnie o transferze, mogłem świętować ze swoją rodziną. Jestem szczęśliwy i bardzo podekscytowany z powodu tego, co nadchodzi.

Rywalizacja z Jordim Albą: Bardzo chcę pokazać, że jestem w stanie tutaj grać. Wiem, skąd przychodzę i kogo mam przed sobą. Jordi jest w futbolu punktem odniesienia na poziomie światowym i jednym z najlepszych lewych obrońców globu. Wiem, że nawiązanie rywalizacji będzie trudne, ale spróbuję to zrobić. Mam nadzieję, że to pomoże nam obu się rozwinąć. Postaram się od niego uczyć i utrudnić Valverde podjęcie decyzji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ten pociąg do niektórych wpada częściej :)

No i oby wygryzł Go ze składu ...