Carlo Ancelotti: W meczu z Barceloną będziemy mogli zobaczyć, na jakim poziomie jesteśmy 

Dariusz Maruszczak

7 sierpnia 2019, 00:43

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Trener Napoli Carlo Ancelotti uczestniczył w konferencji prasowej przed meczem z Barceloną. Włoch żałuje, że nie zagra Leo Messi, ale uważa, że to spotkanie i tak będzie stanowiło dobry sprawdzian dla jego zespołu.

– To będzie bardzo trudny, ale jednocześnie interesujący test, w którym będziemy mogli zobaczyć, na jakim poziomie jesteśmy. Są to mecze przygotowawcze, lecz by stawić czoła takiej drużynie jak Barcelona przede wszystkim musimy mieć wspaniałego ducha walki – powiedział Ancelotti.

Włoch nie miał wątpliwości, że kataloński klub należy do głównych faworytów następnej edycji Champions League. – Myślę, że Barcelona jak zawsze jest jednym z wielkich kandydatów do wygrania Ligi Mistrzów, mając Messiego i innych piłkarzy. W tym sezonie z nowymi nabytkami będzie bardzo konkurencyjna.

Ancelotti żałował, że w barwach Barcelony nie wystąpi Leo Messi. – Wszyscy piłkarze lubią oglądać takiego gracza jak Messi, niezależnie od tego, czy jest w twoim zespole, czy w drużynie rywala. My również chcielibyśmy, żeby tu był, ale ma kontuzję. Barcelona traci bez niego na jakości, jednak ma też innych piłkarzy o wielkich umiejętnościach. To dobra okazja dla Valverde na wypróbowanie innych zawodników.

Fot. Doha Stadium Plus QatarCC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chciał bym aby Ancelotti był kiedyś naszym trenerem :)

Pachnie remisem. Fajnie jakby De Jong, Puig i Arthur zagrali chociaż raz razem przez kilka minut