Ernesto Valverde: Riqui Puig będzie graczem Barçy B, dzięki czemu będzie mógł grać w obu zespołach

Julia Cicha

4 sierpnia 2019, 23:18

Marca

28 komentarzy

Ernesto Valverde ocenił mecz o Puchar Gampera z Arsenalem na pomeczowej konferencji prasowej.

Spotkanie: Znów spotkaliśmy się z naszymi kibicami. W drugiej połowie przeprowadziłem wiele zmian, w pierwszej brakowało nam rytmu. Pojawiły się pozytywy, Luis Suárez od początku był podłączony do gry. Widać, że de Jong chce mieć piłkę… Pojawiły się również szczegóły dotyczące młodych graczy. Chodziło o to, żeby kibice zobaczyli piłkarzy, a ci dostali minuty na boisku.

Griezmann: Może grać na każdej pozycji w ataku. Teraz wystąpił bardziej w środku, ale jego wszechstronność jest zaletą.

Riqui Puig: Będzie graczem Barçy B, to dobrze, ponieważ będzie mógł grać w obu zespołach. Może występować w rezerwach i dołączać również do pierwszej drużyny.

De Jong: Ma się dobrze, jest bardzo dociekliwy, zwraca uwagę na szczegóły. Zawsze chce się poprawiać, jest wymagający. Zawsze chce mieć piłkę, nie parzy go ona w trudnych sytuacjach. Może pracować i bardziej napędzać grę. Frenkie może grać jako ofensywny lub defensywny środkowy pomocnik. Dobrze podchodzi też pod pole karne.

Wagué: Ma bardzo ofensywne usposobienie, jest silny i może poprawić się jeszcze w obronie. Ma jasną koncepcję gry, podchodzi do przodu… Może być dobrym kontrastem dla Nélson Semedo, istnieje również możliwość gry Sergiego Roberto.

Roberto: Jest pomocnikiem, który po raz pierwszy zagrał na prawej obronie na San Mamés, żeby zastąpić Daniego Alvesa. Dobrze się zaadaptował, ale lepiej zna jednak linię pomocy, może grać na bardziej defensywnej lub bardziej ofensywnej pozycji. Dodaje nam energii w środku boiska.

Przemowa Messiego: Presja tytułów istnieje, trzeba walczyć o wygraną w każdym meczu. Messi powiedział to tak, jak mówimy to wszyscy. Chciałbym mieć zapewnione mistrzostwo Hiszpanii już w kwietniu, tak jak w poprzednich sezonach.

Przygotowania: Amerykańskie tournée jest ważne z ekonomicznego i społecznego punktu widzenia, ale sprawia, że musimy się zaadaptować ze względu na odległość, sesje treningowe… Nie jest łatwo.

Arturo Vidal: W tym sezonie konkurencja w linii pomocy jest większa.

Plany: W linii pomocy mamy więcej zawodników, zobaczymy, czy coś się wydarzy. Nie wiem, czy ktoś do nas dojdzie albo od nas odejdzie.

Junior Firpo: Jest młody, ma doświadczenie w Primera División, różni się od Jordiego Alby. W poprzednim sezonie mieliśmy Mirandę i prawonożnego gracza. Teraz pomyśleliśmy, że potrzebowaliśmy kogoś, by odciążyć Albę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Miranda nie jest na odpowiednim poziomie.On nie nadaje się nawet na rezerwę do nas. Wypożyczyć lub jeśli jest okazja to sprzedać i coś zarobić.

Najważniejsze aby wprowadzał nowych graczy z pomysłem tzn. w "łatwiejszych" meczach po jednym, dwóch młodych piłkarzy do "once de gala", a nie od razu nowe pół składu które nigdy ze sobą nie gra i później zdziwienie, że słabo to wygląda.

O ile 'konserwatysta" Valverde dostał prikaz by za danym meczu na boisku grali najlepsi w danym momencie, a nie ci o najgłośniejszych nazwiskach to jest szansa, że chociaż część młodzików dostanie sporo minut.
Moim zdaniem bezwględnie w CdR winien grać drugi garnitur, zwłaszcza, że w napadzie mamy opcję znacznie lepszą niż Boateng, a mianowicie Abel Ruiz, Carles Perez, a jest jeszcze któryś z dwójki Coutinho/ Grizmann.
Uważam, że nasz rezerwowy skład jest na tyle silny, że winien sobie, o ile tylko losowanie będzie pomyślne spokojnie dać sobie radę awansować przynajmniej do 1/8 finału, a może i wyżej, no bo skład:
Neto
Wague - Todibo - Lenglet- Firpo
S.Roberto/Alenia - Vidal - Puig/Coutinho
Dembele - Ruiz/Rafinia - Grizmann/Perez.
To pozwoliłoby nie tylko na ogrywanie tych piłkarzy ale również odciążenie podstawowego składu

Nie wiem czy ktoś dojdzie? Tu pilnie trzeba się pozbyć przynajmniej 4 zawodników. W innym wypadku będziemy mieli grupę niezadowolonych grajkow, a dodatkowo zablokujemy rozwój takich zawodników jak Alena, Puig czy Waque. Dramat

Czyli: prawa obrona Roberto, a lewa jeśli trzeba będzie zmienić Albę to zmieni go Roberto. Wszyscy się podniecają jakimś Firpo, a chłopak pogra tyle samo co każdy inny zmiennik Alby.

Nie bulwersowałbym się tak tymi słowami - kwestia tylko przełożenia ich na praktykę... Jeśli Puig będzie grał głównie w meczach Barcy B, a trenował z pierwszym zespołem i dostanie szanse w pierwszych meczach PK i załóżmy w ok. 4-ch ligowych jako podstawowy gracz, a w ok.10-ciu ligowych jako zmiennik to ja bym nie narzekał... To są realne szanse na grę Puiga w pierwszym sezonie i lepiej dla niego jeśli miałby grać tyle i dodatkowo grać z Barcą B, by utrzymać rytm meczowy niż zagrać tylko te mecze a resztę przesiedzieć na ławie...

Ja bym go wolał w 1 zespole nawet kosztem minut. Dawać go do pełnej rywalizacji bo po tym co prezentuje jestem niemal pewien że by się przebil do 1 skladu

Chryste, co on robi z tą drużyną...
Przecież Riki to jest grajek na teraz. On jest nawet na ławkę za dobry, a co dopiero na Barcę B...

czyli Roberto dalej PO

Jeżeli nie zostaje nigdzie wypożyczony to jest najlepsza opcja, w pierwszym składzie by dostawał pewnie dosyć mało minut

Te jego wypowiedzi są o wszystkim i o niczym xD

To co pokazuje Riquim Piqui, zasługuje na to żeby Go oglądać w pierwszym zespole, nie dość że ma dużo jakości, lekkości w grze to się to jeszcze fajnie ogląda. Jak on ma grać w b to gdzie ma grać Dembele po tym co pokazuje od 2 lat, a z meczu na mecz jest gorzej, dziś to nie przypominam se jakiegoś dobrego zagrania z jego strony, drybling który nie skończył się strata o podaniach niecelnych nie wspomnę.

A znając życie będzie występował tylko w Barcy B. Cud jeśli w pierwszej drużynie dostanie więcej niż 400-500 minut w sezonie.

Nie no zbieramy ekipę i lecimy z krucjatą na jego dom. Small price for salvation. Oby wyleciał jak najszybciej a z taką grą jak dzisiaj możliwe że za kilka miesięcy będzie już po sprawie.

Ryży Pług to będzie kiedyś klasa piłkarz. Sporo młodych czymś się wyróżniało ale on ma tą jakąś "lekkość" w grze.

Cóż za wspaniałomyślność. Naprawdę pomyśleliście aby odciążyć Albe?Jestem pełen podziwu. Tylko szkoda że Alba nie będzie już mógł zagrać ok. 45 meczów od 1 minuty.