Ernesto Valverde: To dobrze, że wychowankowie idą naprzód

Łukasz Lewtak

27 lipca 2019, 13:59

Marca/Sport

31 komentarzy

Na konferencji prasowej po wygranym 2:0 meczu towarzyskim z Vissel Kobe Ernesto Valverde odniósł się do formy i szans wychowanków, a także podsumował japońskie tournée.

Spotkania z byłymi piłkarzami Barçy: Dla nas to było bardzo emocjonujące. Pobyt w Japonii wiązał się z pozytywnymi uczuciami, wiele rzeczy będziemy mogli wykorzystać. 

Mecz: Dziś był niewiarygodny upał i niesamowita wilgotność. Jestem zadowolony, ponieważ osiągnęliśmy to, co było przewidywane, bez nadmiernych przeszkód. Jedynie Piqué nie mógł wystąpić z powodu ostrożności.

Frenkie de Jong: Dziś zagrał na innej pozycji. Sergi Roberto był środkowym, a on - bocznym pomocnikiem. Mamy okazję, aby cały czas próbować różnych rozwiązań. Myślę, że de Jong pomoże nam na obu tych pozycjach. Jest jeszcze za wcześnie, aby przypisać mu miejsce na boisku. Oczywiście to, że może grać na obu wspomnianych pozycjach, jest dla nas wspaniałym rozwiązaniem.

Vissel Kobe: Próbują grać od tyłu. Uwielbiam sposób, w jaki ich bramkarz gra nogami. Taka gra jest bardzo trudna, a pomyłka dużo kosztuje. Ma swój własny styl. Myślę, że transfer Vermaelena będzie korzystny dla ich zespołu.

Riqui Puig: To dobrze, że tacy piłkarze wychodzą i strzelają gole. Pokazują, że są alternatywą. Jesteśmy z nich zadowoleni. Kiedy rozpocznie się LaLiga i będą rozgrywane prawdziwe mecze, zobaczymy, na kogo można liczyć. To dobrze, że wychowankowie idą naprzód.

Podsumowanie japońskiego tournée: W obu meczach stworzyliśmy więcej okazji w drugiej połowie. To prawda, że nie mieliśmy napastników. Carles Pérez strzelił dziś dwa gole i to dobra wiadomość. Mamy nadzieję, że młodzi będą szli naprzód. Chodzi też o to, aby nowi zawodnicy, jak Griezmann, Neto i de Jong, poznali swoich kolegów z boiska. Można to osiągnąć w kolejnych meczach, wraz z upływem czasu.

Ousmane Dembélé: Był bardzo aktywny w grze. Jego postawa jest wspaniała. Mamy nadzieję, że przełoży się to na gole, pracę, defensywę.

Antoine Griezmann: Oczywiście dobrzy piłkarze z łatwością się rozumieją. Zobaczymy, jak będą współpracowali na boisku z Messim, ale mamy nadzieję, że to będzie działać. Griezmann szybko się przemieszcza, a tego nam potrzeba. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze że wychowankowie idą na przód szkoda że i tak nie pograją

Będzie cud jak jakiś chłopak ze szkółki się rozwinie przy tym betonowym trenerze
konto usunięte

Valverde to zwykly muł bagienny i tyle w temacie jego styl mi sie nie podoba i jest do d..y

Sam chciałem jego zwolnienia, ale powoli wasze komentarze pod każdym postem są żałosne. Rozkapryszona społeczność, która gdyby Alba strzelił swoją setkę czy Cocu przymierzył w bramkę zamiast podawać do Messiego to nosilibyście Valverde na rękach. Nowy sezon, nowe rozdanie. Narzekanie nic wam nie da, a swojemu klubowi trzeba kibicować, a nie ciągle pisać Valverde out.
Ten sezon będzie nasz.

Ernesto Valverde: To dobrze, że wychowankowie idą naprzód - dobrze ze chociaż przed sezonem dostają szanse

Nie wiem w zasadzie o co każdemu chodzi z tym Dembele, moim zdaniem pokazał się dzisiaj na plus, zanotował parę bardzo dobrych dryblingów i prawie miał asystę, owszem też coś tam zepsuł jak amator ale on taki jest

Szkoda że Ty stoisz w miejscu...

To dobrze że wychowankowie idą naprzód, ale ja mam Rakietę i Busiego zapomniał dodać. A chyba próbując de Jonga na boku, robi miejsce właśnie dla rakiety, czy Busiego, ale to może mi się wydaje.

W tym co powiedział o Dembele nie ma ani słowa prawdy...
Komar jest wciąż na wakacjach.

Ernest ma swoje wady, ale nie boi się stawiać na młodych, o ile jego wrodzona bojaźliwość mu pozwala. Oby w tym sezonie poczynił kolejny krok i znacznie lepiej zarządzał kadrą.

Bawi mnie sytuacja gdzie Umtiti odbił się jak od ściany od jednego z japońców, ciekawe czy wróci do formy

jedyna rzecz w której dembele dobrze grał to gra.. ale na nerwach

"Riqui Puig: To dobrze, że tacy piłkarze wychodzą i strzelają gole."

Puig strzelił gola?