Ernesto Valverde: Możliwe, że pozyskamy lewego obrońcę

Julia Cicha

26 lipca 2019, 13:30

Marca

10 komentarzy

Ernesto Valverde wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Vissel Kobe, który zakończy azjatyckie tournée Barcelony.

Spotkanie: Dziękuję za możliwość bycia tutaj, za zaproszenie nas do rozegrania meczu i do przyjechania do tego miasta. Wiele rzeczy łączy nas z Vissel Kobe, a obecność trzech naszych byłych piłkarzy sprawia, że relacje są jeszcze bliższe.

Kontuzja Abe: Trudno będzie, żeby zagrał. Wczoraj trochę trenował, ale ponownie poczuł ból.

Griezmann i de Jong: Mamy nadzieję, że dalej będą się adaptować i przyzwyczajać do gry z kolegami. Dobrze sobie radzili, jutro dostaną kolejną szansę. Gerard Piqué nie zagra z powodu ostrożności.

Zmiany w porównaniu do poprzedniego sezonu: Zawsze musimy się poprawiać i zawsze możemy to robić. Myślę, że mieliśmy wiele świetnych chwil w poprzedniej kampanii. Prawie cały sezon taki był, nie licząc końcówki. Musimy być bardziej efektywni pod bramką rywali i nie tracić bramek. Najważniejsze jest skupienie się na grze w ataku.

Forma fizyczna: To oczywiste, że nasze presezony nie są typowe. Jesteśmy uzależnieni od takich wyjazdów z wielu powodów – przez strukturę klubu i konieczność szerzenia marki Barcelony i zwiększenia dochodów klubu. Trenujemy dopiero od tygodnia, postaramy się wykorzystać kolejny tydzień. To nietypowy presezon, musimy się do niego dostosować.

Lewy obrońca: To prawda, że w minionym sezonie mieliśmy problemy na tej pozycji. Możliwe, że pozyskamy lewego obrońcę. Do zamknięcia okienka transferowego jesteśmy otwarci na możliwości.

Procent przygotowania zespołu: Dopiero rozpoczęliśmy presezon, brakuje nam przygotowania fizycznego i taktycznego. Musimy włączyć do gry nowych. Jutro postaramy się dobrze zagrać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda że nie pozbędziemy się jego

Nie chce mi się czytać ale śmiesznie wygląda taki sportowy Erneścik :D

Możliwe też że nie pozyskamy lewego obrońcy i wówczas Jordi Alba będzie grał od deski do deski, a w razie kontuzji lub zawieszenia jego miejsce zajmie Sergi Roberto.

Wy trollujecie z tymi zdjęciami xd

To powinno byc pewne a nie mozliwe

Ernest stawia na atak.... Chyba od gorąca mi walło na dekiel

"To oczywiste, że nasze presezony nie są typowe. Jesteśmy uzależnieni od takich wyjazdów z wielu powodów – przez strukturę klubu i konieczność szerzenia marki Barcelony i zwiększenia dochodów klubu." - nie podoba mi się to, jedno takie tournee w okresie przygotowawczym to powinno być maksimum (a i tak lepiej dla drużyny byłoby go uniknąć), w tym roku mamy dwa i obawiam się, że negatywnie to wpłynie na przygotowanie do sezonu.