Ernesto Valverde: Griezmann zawsze jest groźny, wiele od niego oczekujemy

Julia Cicha

23 lipca 2019, 15:42

Marca

21 komentarzy

Ernesto Valverde przeanalizował spotkanie z Chelsea na pomeczowej konferencji prasowej.

Mecz: Momentami był intensywny, dobrze zaczęliśmy obie połowy, ale potem widać było zmęczenie. Najlepsze jest to, jak rozwijają się młodzi i nowi zawodnicy. To był dobry test.

Griezmann: Musi przyzwyczaić się do naszego stylu, ale widać, że kiedy ma piłkę, jest bardzo groźny. Zawsze myśli o tym, jak skrzywdzić rywali. Wiele od niego oczekujemy, to dopiero pierwsze spotkanie. Do tej pory przeprowadziliśmy świetne transfery.

Sytuacja osobista: Czuję się bardzo dobrze. Rozpoczynam nowy sezon, wakacje służą naładowaniu baterii, a teraz już tu jestem.

Sergi Roberto: Rozważam możliwość przesunięcia go do linii pomocy. Mamy Nélsona oraz możliwość wykorzystania Wagué, który jest na wakacjach. Dziś z prawej strony grał Oriol, ale to nie jest jego pozycja.

Neymar: To gracz innego zespołu, nie wypowiadam się na ich temat.

Rakitić: To ważny piłkarz, był taki w poprzednich sezonach, a teraz nie wiem, jak będzie. Przychodzą nowi i jak co roku będzie musiał wywalczyć sobie miejsce. Czas mija, a on dalej może być ważny.

Semedo: Ma duże umiejętności, jest bardzo szybki, a w tę stronę zmierza piłka nożna. Jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem.

Młodzi: Przeprowadziłem kilka zmian, jak np. Oriol albo Guillem, który grał z przeciwnej strony niż zwykle. Riqui ma dużo energii i dobrze się porusza, zawsze zaburza grę przeciwników. Chcemy, żeby zrobił krok do przodu i stwarzał większe niebezpieczeństwo pod bramką, ale to piłkarz, który zawsze jest widoczny. Collado spisywał się coraz lepiej, a Carles Pérez zawsze może wykończyć zagranie.

De Jong: Grał na środku pomocy, ale może występować na jakiejkolwiek pozycji w środku pola.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Valverde chodzi o Guillema ze to on zaczal po przeciwnej stronie? W sensie to kolejny z prawych obroncow ktory nie gral na swojej pozycji?

Cios dla Semedo, ze w podstawie na PO zaczal defensywny pomocnik... No coz, chyba EV na niego kompletnie nie liczy...

Ja będę dalej kontynuował zachwyty nad Puigiem.Chłopak bardzo dużo widzi,zawsze głowa w górze,szuka gry,umie grać bez przyjęcia,nie boi się starć z większymi od siebie,przyjęcie ze zwodem.Szkoda,że Ernest wymienił komplet bo chciałem go zobaczyć z De Jongiem,który ma bardzo podobną charakterystykę i do tego jest bardziej ograny w poważnej piłce.Ernest jednak ewidentnie chciał zobaczyć jak najwięcej graczy stąd te zmiany.Miło zaskoczony jestem natomiast formą Rafinii.Widać,że chłopak dużo pracy włożył w to by dojść do formy.Zdrowy Rafa to jest wartość dodana dla drużyny,naprawdę jest mi go szkoda przez te kontuzje.Przede wszystkim to fajnie było znów zobaczyć drużynę na boisku .

Jedna jaskółka wiosny nie czyni - pamiętajcie o zachwytach nad Coutinho

Faktycznie Oriol Busquets Na prawej obronie to porażka...
Zresztą dzisiaj dwa Busquetsy wypadły blado a najwięcej chęci do gry miał przeznaczony na odstrzał Rafinha.

Oby się nie przyzwyczaił Griezmann grać twoim stylem bo usniemy

Fajnie nowi zawodnicy, Dembele na spory minus.
konto usunięte

A na zdjęciu:
EEJ, Griezmann jak Cie pierd***ne to zobaczysz!

To taki Groźmann

Na Roberto zwyczajnie nie ma w środku miejsca.

"Griezmann: Musi przyzwyczaić się do naszego stylu"
Tłumacząc na język Valverde, graj wolniej i nie wydziwiaj podań :D