Barcelona przegrywa z Chelsea 1:2

Julia Cicha

23 lipca 2019, 11:20

462 komentarze

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

1:2

Herb FC Barcelona

Chelsea FC

CHE

• Wtorek, 23 lipca 12:30
  • Saitama Stadium 2002
  • Polsat Sport Extra

FC Barcelona przegrała z Chelsea 1:2. Bramki strzelali Tammy Abraham, Ross Barkley i Ivan Rakitić.

Ernesto Valverde postanowił dać zadebiutować Antoine'owi Griezmannowi od pierwszej minuty. Niespodziewanie w pierwszym składzie znalazło się również miejsce dla O. Busquetsa i Collado. Pierwszy z nich grał na prawej stronie obrony, dzięki czemu Sergi Roberto został przesunięty do linii pomocy. 

Od początku meczu oba zespoły miały kilka szans, ale bramka padł dopiero w 34. minucie. Sergio Busquets pomylił się przy wyprowadzaniu piłki, a ta trafiła do Abrahama, który pokonał ter Stegena. Do przerwy nie oglądaliśmy więcej goli, choć swoich szans próbowali m.in. Dembélé i Griezmann. 

W drugiej odsłonie na boisku pojawiła się zupełnie nowa jedenastka Barcelony w składzie: Neto; Semedo, Todibo, Lenglet, Guillem Jaime; Rakitić, de Jong, Aleñá; Malcom, Rafinha i Carles Pérez. Szansę na debiut otrzymali więc brazylijski bramkarz i holenderski pomocnik. Już w pierwszym kwadransie Barça dużo atakowała i miała kilka świetnych akcji zakończonych strzałami. Na posterunku dobrze spisywał się jednak Kepa, który obronił uderzenia Rafinhi i Carlesa Péreza. Po godzinie gry interwencją popisał się z kolei Neto, kiedy po strzale Kenedy'ego piłka odbiła się od jednego z graczy Barcelony i zmieniła tor lotu.

Drugiego gola meczu zdobył w 80. minucie Barkley, który uderzył zza pola karnego. W 90. minucie Barça miała okazję z rzutu wolnego, ale Rakitić uderzył ponad bramką. Chorwat zrehabilitował się już minutę później, gdy pokonał bramkarza strzałem niemal w samo okienko, zdobywając jedyną bramkę dla Barçy. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie spodziewajcie się lepszej gry przy Ernesto, choćby ściągnęli 5 neymarów. Pozostaje się tylko cieszyć z dobrego bilansu w La Lidze i na tym koniec.

To się nie dzieje naprawdę!!! Rakieta kapitanem Barcy! Boże dokąd zmierza ten Ernesto i ta Barca? Masakra jakaś. Pierwsza porażka, styl bez zmian.

Gdybyśmy wyszli składem -Griezman Malcom Dembele,Jong,Rakitic,Puig,Semedo,Pique,Leglet,Alba ,Ter stegen.To ten mecz byśmy wygrali.Cieszy postawa Umtiti który nie grał źle choć postawiłbym na lengleta.A gdyby zespół był już po 3 sparingach jak rywal to pewnie byśmy nie przegrali tego meczu.

Nie będę oceniać tego meczu bo to jest presezon , wolę poczekać do superpucharu Hiszpanii i pierwszego meczu ligowego wtedy można wyrokować jak to wygląda bo teraz to takie wróżenie z fusów

Cześć, planuję wyjazd do Barcelony i moim marzeniem jest aby zobaczyć na żywo El Clasico. Czy ktoś wie jak zdobyć dwa bilety na taki mecz? Raczej chciałbym uniknąć sytuacji gdzie kupuję bilet pod stadionem i lecę w ciemno. Pozdrawiam

Oglądałem meczyk i szczerze to wydaje mi się że nasi grali lepiej, podobał mi się Puig, fajnie grał Malcolm, De Jong i jeszcze paru graczy, słabo niestety Roberto, Dembele.. Ehh cóż to tylko mecz towarzyski, dla wszystkich którzy twierdzą że Barca nie istnieje bez Messiego powiem tak.. Istnieje, nawet dziś grała, dobrze sobie radziła, niestety przegrała, zdarza się.

Jak dla mnie ricky p zagrał bardzo dobrze młody a widać pewność jak u xaviego nie boi sie brać na siebie ciężaru rzadko traci piłki , tylko brakuje mu trochę masy . Perez na plus lepszy od malcoma i dembele . De jong daje radę

To jest prezeson . Ci co nie wiedzą co to jest, to już tłumacze, bo co niektórzy już chcą wygrywać każdy sparing . Otóż presezon jest to czas na wprowadzanie kupionych zawodników, testowanie zawodnikow rezerw jak i sprawdzanie możliwości zawodników z poprzedniego sezonu, którzy byli na wakacjach . Jest to czas w którym zarabiamy tez pieniądze z umów z konkretnych państw gdzie mamy wielu fanów . W presezonie zawodnicy odbudowują formę, a trener sprawdza ich możliwości, testuje różne taktyki, rozwiązania w różnych sytuacjach i rozmawia z zawodnikami . Ocenia kto będzie grał w pierwszym składzie, kto na ławce a kto zostanie włączony z rezerw do pierwszego zespołu . Nie ma sensu zwracać szczególnie uwagi na wyniki . Zawodnicy tez nie będą grali na 100% ponieważ sezon tuż tuż a kontuzje złapać to nie sztuka . Tak wiec spokojnie . Wszystko będzie dobrze . Valverde jak Valverde ... Nie mamy wpływu na jego decyzje . Niestety jeszcze będziemy się z nim męczyć, ale jako kibice to czy tego chcemy czy nie to powinnismy go wspierać .

Wrócił stary dobry Busi... :/

Obrona jest srednia jak na lige mistrzow to nawet slaba i znow przyjdzie mecz z kims lepszym i skonczy sie jak zawsze

A co jeśli przegramy wszystkie sparingi na tym turnieju? Chyba będzie trzeba podziękować Panu EV

Moim zdaniem jednym z dużych błędów obecnego zarządu jest pozostawienie na ławie trenerskiej Valverde. Ten facet kompletnie nie umie prowadzić takiej drużyny jak Barca. Myślę, że ta funkcja go przerosła.
Z meczu z Chelsea na lewej obronie stawia defensywnego pomocnika O.Busqetsa Moim zdaniem trener nie ma kompletnie wizji kto mógłby być zmiennikiem Alby . Rok temu podczas presezonu o tę rolę konkurowali Cucurella i Miranda. Ten drugi wypadł lepiej i wydawało się, że trener da mu szansę. Nic z tego. Cucurellę pozwolił oddać na wypożyczenie, a drugiego (przypomnę 18-lata) po jednym nieudanym meczu skreślił na amen. Wobec braku innych w sezonie próbował bez powodzenia na pozycji lewego obrońcę stawiać S.Roberto, a później jeszcze Semedo. W międzyczasie w okienku zimowym nikogo nie sprowadził na tę pozycję.
Obecne okienko trwa już ponad 3 tygodnie i cisza. Nadal nie widomo kogo klub zakontraktuje na zmiennika dla Alby. Był za frico Filipe Luis, który mógłby pograć u nas sezon, dwa lecz cóż trener go nie widział w tej roli. A szkoda gdyż to uznana firma.
Piszę o tym by pokazać, że Valverde nie ma wizji gry zespołu nie tylko w zakresie składu ale co gorsza sposobu gry.
Ten trener liczy jedynie na to, że przy Messim zespół coś osiągnie. Moim zdaniem również winą trenera jest, że do chwili obecnej Barca nie ma konkretnego zmiennika dla Suareza, że nie zdecydowano się postawić na De Ligta (zwłaszcza, że Pique ma już 32 lata) itd, idt.
Powiem tak nasz trener to pomyłka. Podobnier zarząd który przedłużył umowę z Valverde. No ale nie ma się co dziwić widząc jak zarząd funkcjonuje, jakie tam są tarcia i spory skoro 2 viceprezydentów i jeszcze kilku członków zarządu i dyrektorów klubu podaje się do dymisji.
Jak tak dalej pójdzie to przy Bartomeu niedługo do władz klubu będą dobierać z łapanki

Ciężko cokolwiek powiedzieć o Rakiticiu.. w zeszłym sezonie również grał piach, nie angażował się w rozgrywanie i tworzenie akcji, bardziej schodził w cień by nie brać na siebie odpowiedzialności. Jednak Rakitić czasami ma przebłyski geniuszu i potrafi domknąć akcję dobrym podaniem lub golem ( jest to sporadyczne ) i dzięki paru dobrym akcjom siedzi nadal w klubie. Pomimo, że graliśmy dość mocno rezerwami nie pokazał kompletnie nic, nie widzę go grającego w wyjściowej 11, chyba, że ławka ale czy to w tedy jest sens ? wiedząc, że mamy Riqui Puiga, Alenie, Vidala, De Jonga, Arthura ? Coś dużo tego, trzeba się paru pozbyć w tym widzę Rakietę jako kartę przetargową dla PSG z Coutinho + 40 mil.

Opinie o Rakiecie są różne, jednak tej prawej nogi nie można mu odmówić.

Jak pisałem, że De Jong zmiecie Busqetsa na ławę to wszyscy oburzeni. Dzisiaj zmiana zdania o 180 stopni. Bądźcie spójni i szanujcie zdanie innych nawet jak się nie zgadzacie, a głupie komentarze oszczędzajcie na mądre.

i gdzie ta skuteczność Griezmanna ;(

Hejterzy Rakiticia gdzie jestescie. Ja tego nie rozumiem. Gosc przyszedl do Barcy za stosunkowo grosze. Gdyby byl.te 4 lata mlodszy to.dzisiaj kosztował by 100baniek. Zrobil mega duzo bo ciezko zliczyc jego mecze gdy harował, gdy strzelał wazne gole(czesto piekne) a tutaj masa ludzi po nim jezdzi. Jezdzijcie po tym pseudotrenerze, ktory majac wygrana lige od grudnia dalej go.cisnal.a przeciez byli ludzie na zastepstwo.(dodajmy MŚ na ktorych stracił sporo zdrowia) , ktory zna tylko jedna taktyke i nie potrafi ostrzec tego gdzie najlepiej czuje sie dany zawodnik-patrz Coutinho. Pozycja na ktorej gra rakitic wymaga i mega koncentracji i mega wysiłku. Kilka spotkan mniej w lidze a Ivan by pewnie błyszczał w lm do samego konca. Gdyby On, Suarez i paru innych wyszlo na swiezosci przeciwko.LFC to by byla pewna wygrana. Ktos powie, ze przeciez liverpool walczyl wtedy ciagle w lidze do konca jednak o ile młodszy i mniej wyeksplatowany ma skład. U Rakiticia chodzi o stosunek cena w danych czasach do jakosci i.osiagniec a tutaj gosc jest najlepszym.transferem od xxx lat. Ale no coz on nie przyszedl za kadencji Bartka wiec nie ma sie co dziwic. To byly czasy gdy jeszcze ludzie w tym klubie potrafili robic transfery i nie robili ich po to aby sie masa nowych zjebow rzuciła do.kibicowania Barcelonie.

Szkoda, że przegraliśmy z taką słaba Chelsea. Choć wynik jest drugorzędny.

Busquets w formie XD

To nie jest niechęć ani złośliwość. Koleś wygrał w pierwszym sezonie imponująco LL i CdR, odpadł po blamażu z Romą. Ok. Drugi sezon, znów łatwo wygrana LL, ale kolejny blamaż z LFC, ZERO wyciągniętych wniosków, na fali czego przegrywają również finał CdR. Fatalny styl i brak perspektyw na jegp poprawę.
Ten koleś nie ma prawa siedzieć na ławce trenerskiej. Jak to możliwe, że dalej jest trenerem?

Busquets poza ewidentnym błędem, który kosztował stratę bramki zagrał według mnie naprawdę przyzwoite spotkanie. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Riqui Puig. To dopiero pierwszy sparing, więc nie ma co ferować wyroków.

Perez powinien zostac włączony do dorosłego składu jak rok temu alena, chłopak ma potencjał i oby barca go nie straciła , Rafinha tez jest to zawodnik na wysokim poziomie gdy jest zdrowy mając pewność ze znów nie straci sezonu w szpitalu również bym go zostawił potrzebujemy takich piłkarzy na ławce , ponieważ później wychodzą braki rotacji jak rok temu a jak rotować to zawodnikami którzy maja odpowiednie umiejętności , Grizzi na plus ale to nie dziwi ponieważ jest to jeden z najlepszych na świecie , dobrze rozumiał się z Alba i Dembele

Jak dla mnie pomoc w tym sezonie to Arthur i De Jong a na defensywnym rakitic i busi na zmianę

Jak grali de Jong todibo I umtiti

To tylko sparing takze spokojnie masa mlodych pilkazy zagrala.Ciekawi mnie ten Carles Perez moze cos z niego bedzie.

Valverde po prostu nie umie poukładać drużyny i tyle .

Poszli w ślady Bayernu :D

Nie oglądałem, ale czytając, że gol padł po stracie Busiego, wróciły demony wspomnień ostatnich dwóch sezonów w jego wykonaniu.

Jak to możliwe, że Rakitić nie grał od pierwszej minuty?

This is England! Jak mawiał Leonidas.

A mnie martwi dyspozycja Busiego ,bo jeśli ma grać w podstawowej 11 tylko za zasługi No to cienko to widzę , ale obym się mylił

A mnie się w drugiej połowie podobała gra Rafinha gościu brał dużo na siebie De Jong także na plus i dlatego dalej uważam że Rafa powinien zostać jako zamiennik i myślę że on zaakceptuje te role. Na minus Lewy obrońca i Malcom

Mam madzieje ze Busi bedzie juz jako zmiennik. Chce zobaczyc De Jonga Coutinho i artura w pomocy

Czas Busquetsa bezpowrotnie minął. Strasznie żałuję, że już nie można liczyć na Sergio tak jak kilka lat temu. Wydawać by się mogło, że chłopak może grać do 40, bo jego najważniejszymi cechami nigdy nie były atrybuty fizyczne tylko boiskowa inteligencja. Czas pomału szukać zastępcy dla Busiego. Może i De Jong na tej pozycji pokaże się jako ten najlepszy możliwy wybór.

O ile dobrze doczytałem to mecz z Barcą dla Chelsea to 4 sparing Barcy.Pierwszy grali 10 więc są fizycznie w innym momencie przygotowań.Graliśmy bez Arthura ,Vidala który by się tu przydał i Messiego i Coutinho.Podchodziłbym do tego sparingu z oceną spokojnie bez histerii zbytniej.

Po co tak się podniecać

Jak graliśmy, jak nowe nabytki?...niestety nie oglądałem.

Kiedy wszyscy nieobecni wrócą do składu
Ja widziałbym to tak
Ter Stegen
Roberto Pique Umtiti Alba
Rakitić De Jong Coutinho
Messi Suarez Griezmann
PS. Coutinho myślę że odbudowałby formę w linii pomocy gdzie za defensywę odpowiadał by De Jong i Rakitić, Busquets na ławkę...

az żal tyłek ściska co to bedzie... coś czuje ze w tym sezonie nie będzie czego oglądać..

Ambicja De Jonga mi się podobała, cały czas chciał żeby mu podawać, wychodził do piłek, irytował się przy stratach, szkoda biernej postawy przy 2 straconym golu. Rafinha, Rafinha, Rafinha jak zwykle solidny i nie doceniany i niestety na wylocie.

No i co? Niedoceniony Rakitic jako jedyny honor ratuje. :) Ludzie jadą po nim jak tylko mogą. Busquets wali babole na straty bramki to od razu odnośnik w komentarzach do Rakiety - to nic że nawet na boisku go nie było bo... Busi i oczywiście Rakieta się nie nadają :)

szkoda wyniku, z każdym można przegrać, ale z Chelsea zawsze boli bardziej

Todibo to jest totalne nieporozumienie tego klubu

O kurde a gdzie są komentarze że bez Messiego Barca nie istnieje?

W pierwszej połowie Busquets zawalil bramke kiepsko podając - gdzie on mial glowę? chyba jeszcze myślami był na wakacjach, natomiast przy drugiej bramce słabo zagrał De Jong, nie blokując strzału. Ogolnie warto zapamiętać w ty meczu piękny strzał Rakiticia i niezła gra Puiga w pierwszej połowie, choć widać, ze facet jest za słaby fizycznie na gre twardymi anglikami, musi poprawic mase mieśniową. Todibo dwa razy zachował sie bardzo kiepsko, jak jakiś junior, jakoś nie widzę w nim nastepcy Pique. De Ligt powinien grać w barcy, jeszcze tego pożałujemy, ze nie przyszedł. Griezman nie mial z kim grać i mial kilka przebłysków Dembele słabo grał,mam wrażenie, że zbyt często lubi grać solowki w orkiestrze i nie umie wspolpracować w akcjach druzynowych.

Griezmann wyglądał świetnie. Widać, że technika i czucie piłki jest na bardzo wysokim poziomie i będzie pasował do Barcy. Za to Dembele zdecydowanie poniżej oczekiwań. Masa bezsensownych strat, złych wyborów, niepotrzebnego holowania piłki. W tyłach można docenić Umtitiego, a ganić Todibo. Drugi z francuskich obrońców jakby bez koncentracji, głowa w chmurach. Busquets po raz kolejny pokazuje, że nie można na niego stawiać. Takie straty jak przy golu dla Chelsea zdarzają się mu bardzo często. Alena powinien dostawać więcej szans.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Puig dzisiaj MVP w zespole Barcy

Ciekawe co Waldek odwali w tym sezonie?

Bardzo obiecujący debiut Grizmannna , gorzej z De Jongiem ale to jego pierwszy mecz więc miejmy nadzieje , że z każdym kolejnym będzie co raz lepiej . Co do wyniku nie ma co przywiązywać do niego wagi .

Rzut wolny dla barcelony. Do piłki podchodzi niedoceniany Rakitic i kątem oka spogląda w samo okienko bramki Kepy. Za chwilkę pokaże kunszt swoich możliwości. BOOM! Petarda tak potężna, że leci do teraz. Nikt nawet nie zauważył co się przed chwilą stało. Zza monitora widać jak niektórzy koneserzy futbolu podskakują i mruczą pod nosem „kur**, mówiłem żeby sprzedać dziada! Nic już z niego nie będzie”. Szum i krzyk trwa 15 sekund. Po tym czasie niedowiarki wstają i wychodzą. Słychać lekkie oklaski w tle i pot ludzi, którzy zdenerwowali się chwilę wcześniej. Brawo.

Podobał mi się Perez na początku drugiej połowy. Fajnie, że próbował dryblingów.

Oho, wyszlo towarzystwo pana R. Taka bramka, ze po prostu musi grac w podstawowej 11 caly sezon...

Dembele strzeż się Malcom nadciąga!

Podsumowanie II połowy:

Początek drugiej połowy (10-15 minut) zdecydowanie na korzyść Barcy - sporo ruchliwości, akcje, strzały na bramkę. Wyrózniali się Malcom, Rafinha i Perez (młodziak się starał ale jeszcze brakuje umiejętności). Przy stracie drugiej bramki błąd ustawienia Neto. Ogólnie De Jong (badzo pewny i celny) lepszy niż Rakitic (oprócz bardzo ładnej bramki nie wyróżnił się niczym). Tobido trochę ospały a od Aleni zdecydowanie więcej wymagam niż to co zaprezetował (raczej kiepsko lub niewidoczny tak jak Jaime - lewy obrońca). Semedo fajnie współpracował z Rafinha i Malcomem.

Może i Rakitic popełnia błedy ale jest tak nie doceniany że szok

Rakieta zasadził z rakiety

Od Rakitica będzie ustalany skład na ten sezon.

Co za gol Rakiticia jprdl

i co hejterzy?! jak tam Rakieta xD żartuje też go nie chce