CHE

• Wtorek, 23 lipca 12:30
  • Saitama Stadium 2002
  • Polsat Sport Extra

FC Barcelona przegrała z Chelsea 1:2. Bramki strzelali Tammy Abraham, Ross Barkley i Ivan Rakitić.

Ernesto Valverde postanowił dać zadebiutować Antoine'owi Griezmannowi od pierwszej minuty. Niespodziewanie w pierwszym składzie znalazło się również miejsce dla O. Busquetsa i Collado. Pierwszy z nich grał na prawej stronie obrony, dzięki czemu Sergi Roberto został przesunięty do linii pomocy.

Od początku meczu oba zespoły miały kilka szans, ale bramka padł dopiero w 34. minucie. Sergio Busquets pomylił się przy wyprowadzaniu piłki, a ta trafiła do Abrahama, który pokonał ter Stegena. Do przerwy nie oglądaliśmy więcej goli, choć swoich szans próbowali m.in. Dembélé i Griezmann.

W drugiej odsłonie na boisku pojawiła się zupełnie nowa jedenastka Barcelony w składzie: Neto; Semedo, Todibo, Lenglet, Guillem Jaime; Rakitić, de Jong, Aleñá; Malcom, Rafinha i Carles Pérez. Szansę na debiut otrzymali więc brazylijski bramkarz i holenderski pomocnik. Już w pierwszym kwadransie Barça dużo atakowała i miała kilka świetnych akcji zakończonych strzałami. Na posterunku dobrze spisywał się jednak Kepa, który obronił uderzenia Rafinhi i Carlesa Péreza. Po godzinie gry interwencją popisał się z kolei Neto, kiedy po strzale Kenedy'ego piłka odbiła się od jednego z graczy Barcelony i zmieniła tor lotu.

Drugiego gola meczu zdobył w 80. minucie Barkley, który uderzył zza pola karnego. W 90. minucie Barça miała okazję z rzutu wolnego, ale Rakitić uderzył ponad bramką. Chorwat zrehabilitował się już minutę później, gdy pokonał bramkarza strzałem niemal w samo okienko, zdobywając jedyną bramkę dla Barçy.

W pierwszej połowie Busquets zawalil bramke kiepsko podając - gdzie on mial glowę? chyba jeszcze myślami był na wakacjach, natomiast przy drugiej bramce słabo zagrał De Jong, nie blokując strzału. Ogolnie warto zapamiętać w ty meczu piękny strzał Rakiticia i niezła gra Puiga w pierwszej połowie, choć widać, ze facet jest za słaby fizycznie na gre twardymi anglikami, musi poprawic mase mieśniową. Todibo dwa razy zachował sie bardzo kiepsko, jak jakiś junior, jakoś nie widzę w nim nastepcy Pique. De Ligt powinien grać w barcy, jeszcze tego pożałujemy, ze nie przyszedł. Griezman nie mial z kim grać i mial kilka przebłysków Dembele słabo grał,mam wrażenie, że zbyt często lubi grać solowki w orkiestrze i nie umie wspolpracować w akcjach druzynowych.