Oficjalnie: Wiceprezydent FC Barcelony Jordi Mestre podał się do dymisji

Julia Cicha

3 lipca 2019, 23:15

Sport, Mundo Deportivo, AS, Marca

108 komentarzy

FC Bacelona potwierdziła, że wiceprezydent FC Barcelony Jordi Mestre podał się do dymisji. Klub nie podał powodu tej decyzji. W komunikacie napisano jedynie, że Mestre dziękuje Sandro Rosellowi i Josepowi Marii Bartomeu za zaufanie oraz szansę i zaszczyt bronienia interesów Barcelony.

Media mówiły dziś wieczorem o konflikcie Mestre z zarządem dotyczącym kierunku działań sportowych klubu. Przypomnijmy, że był on do tej pory dyrektorem obszaru sportowego znajdującym się ponad takimi osobami jak Pep Segura czy Maria Teixidor. Jego odejście zaskoczyło media z powodu dobrych relacji utrzymywanych z Josepem Marią Bartomeu. Ponoć miało dojść jednak do konfliktu w zarządzie, który według niektórych źródeł dotyczył powrotu Neymara na Camp Nou.

Jordi Mestre to kolejny po Carlesie Vilarrubim, Manelu Arroyo (dwaj wiceprezydenci), Susanie Monje i Jordim Monesie członek zarządu, który rezygnuje ze stanowiska. Co ciekawe, jeszcze wczoraj Barcelona zapowiedziała, że Mestre pojawi się na konferencji prasowej po piątkowej prezentacji Frenkiego de Jonga. Wskazuje to na nagłą decyzję byłego już wiceprezydenta.

Według Sportu miało dziś dojść do spotkania Mestre z Javierem Bordasem, Xavierem Vilajoaną i Silvio Eliasem, po którym to wiceprezydent podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska. W trakcie spotkania ostro dyskutowano m.in. na temat polityki transferowej Barçy. Dziennik nie wyklucza, że przyszłość Pepa Segury na stanowisku menedżera generalnego obszaru sportowego również stoi pod znakiem zapytania.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To odeszli przeciwnicy czy zwolennicy Neymara?

@Borneo przeciwnicy

@derlysy1979 pi czym wnosisz?

@Borneo Mestre pracował w jednym obszarze z Segurą, a Segura to zagorzały przeciwnik powrotów piłkarzy, którzy już raz odeszli z klubu. Rok temu blokował transfer Thiago Alcantary, więc sądzę że transfer Neymara też próbuje zablokować, pewnie niedługo zostanie zwolniony, co mnie bardzo ucieszy.

@Pawlak1992 ok zastanawiałem się bo Bartek był mocno przeciwnikiem Neymara i mówił że Dembele jest lepszy od Neymara co jest w stronę Neymara na nie.Ale Neymar go przeprosił i valverde zaakceptował Neymara jak i Griezmana.A to trener Bartka.valverde wczesniej nie był na tak jeśli chodzi o Neymara więc może tak być.
Barca poprosiła aby wrócil na trening do psg sby nie stwarzać konfliktu.Też czuję że odeszli przeciwnicy.
« Powrót do wszystkich komentarzy