Javier Tebas: Mam nadzieję, że Neymar nie wróci do Barcelony

Przemek Borecki

1 lipca 2019, 16:17

Marca

71 komentarzy

Javier Tebas nadal jest cięty na Neymara. Prezes ligi hiszpańskiej wyraził swoje niezadowolenie w momencie jego odejścia do PSG, kiedy to nie pozwolił, aby klauzula wykupu Brazylijczyka opiewająca na kwotę 222 mln euro została uiszczona w siedzibie La Ligi. Po dwóch latach od tamtego wydarzenia nie jest zwolennikiem jego powrotu do Hiszpanii. 

Tebas wypowiedział się w tym tonie podczas audycji radiowej "El Transistor" na antenie Onda Cero w czasie trwania finału turnieju La Liga Promises Internacional rozgrywanego w New Jersey, w którym to młodziki Barcelony rozgromiły swoich rówieśników z Realu Madryt 6:1. Powiedział on wtedy: - Nie chcę, aby Neymar wracał do ligi hiszpańskiej, gdyż nie daje on dobrego przykładu. Gdyby zachowywał się inaczej, to mógłby być wielkim zawodnikiem, ale zachowanie jest również bardzo ważne, biorąc pod uwagę wartości, jakie posiadamy w piłce nożnej.

Taki był ogólny ton wypowiedzi prezydenta La Ligi, który zdaje się nie doceniać potencjału, jaki posiada Neymar, przez który podniósłby on poziom rozgrywek. - Zawsze chcemy, aby do naszej ligi przychodzili wielcy zawodnicy, ale w przypadku Neymara jego zachowanie nie jest niczym dobrym dla rozgrywek, bo koniec końców mówi się o wydarzeniach pozaboiskowych. Ciężko pracowaliśmy na określenie pewnych wartości w La Lidze i nie chcemy psuć naszego wizerunku - powiedział Tebas, jasno wskazując na ostatnie problemy Brazylijczyka. 

Z drugiej strony prezes La Ligi wyraził pewne wątpliwości co do tego, jak Barcelona mogłaby przeprowadzić ten transfer bez naruszania zasad Finansowego Fair Play. Uważa, że aby tego dokonać, Barcelona musiałaby sprzedać jednego ze swoich najważniejszych zawodników: - żeby móc przeprowadzić transfer Neymara zgodnie z zasadami Finansowego Fair Play, Barcelona musi sprzedać jakiegoś zawodnika. Wszystko będzie zależało od ceny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

bez Neymara jego real nie potrafił wygrać z Barcą

Jedyna kwestia, w której zdanie Tebasa biorę bardziej na poważnie niż zdanie Messiego...

A ja powiem jednym głosem z Messim: Neymar wróć! :-)

A godne jest zachowanie zawodników co mecz ustawiają ?

To teraz Neymar jeszcze bardziej będzie chciał wrócić by zrobić na złość.

W zupełności się zgadzam. Nie potrzebujemy sprzedawczyków, won!

Do czego to doszło, zgadzam się z Tebasem.

Rzadko ten facet mówi jakieś mądre rzeczy, ale tym razem się z nim zgodzę. Neymar pomimo swojego ogromnego talentu, powinien mieć coś więcej w głowie.

Jeszcze jedno Hawieże ty! Wizerunek ligi to psują sędziowie i ludzie twojego pokroju.

Przyganiał kocioł garnkowi! Schowaj się Tebas pod kamień i zamilcz wierny fanie prześcieradeł.

Akurat on ma najwięcej do powiedzenia.

Ciekawe jakby Neymar miał przejść do Realu to pan Tebas też by tak mówił.

Kretyn z madrytu. Boli go dupa że neymar nie trafi do realu a najpewniej wróci do barcy

O! Choc raz sie z nim zgadzam.

Jestem mocno przeciwny powrotowi Neymara, ale wypowiedź Tebasa jest komiczna. W pewnym sensie jest to działanie na szkodę firmy.

O, nowe zdjecie :)

Przecież Tebas to jest wierny kibic Realu, to jak ma mówić. Wiadomo, że powie wszystko co jest na rękę dla Realu

Teraz taka moda na oskarżenia o gwałt, a Neymar w Barcelonie przy Messim jak dobrze pamiętam spokojny był bez większych szumów. Mówi o zachowaniu poza boiskiem może niech się zainteresuje zachowaniem na boisku najlepszy przykładem jest Bandito Ramos

On tego tak nie powiedział... Posłuchajcie wywiadu, a nie spisujecie.

Ja mam nadzieję, że Neymar tylko dogadał się z tą „modelką”, aby tylko łatwiej wyślizgać się z P$G. Jeśli nawet tak nie było, to widać że gwałtu żadnego nie było, tylko akcja a’la Ronaldo z inną dziwką.
Ok, mamy pretensje do Neya za to, co zrobił opuszczając FCB, ale to młody człowiek i jeszcze ma złych doradców. Nie tylko to jego wina była.
Niech wraca i walnie Realowi (I Tebasowi) hattricka na powitanie.

Niech zniwelują durną zasadę z obowiązkową klauzulą w tym kraju.

Jeśli Neymar do nas przejdzie i będzie grał tak jak najlepiej potrafi, to Tylu ludzi ile mówi że zgadza się z Tebasem, tylu będzie opowiadało jak bardzo chcieli transfer Neymara do nas i jaki on to nie jest piłkarz. Zgadzajcie sie z Tebasem, zobaczymy czy będziecie trzymać swoje słowa gdy Ney będzie nam dupe ratował i wygrywał mecze ;)

Śmieszny gość. Gdy Neymar był łączony z Realem to wypowiadał się że fajnie by było gdyby wrócił. A gdy sprawa Neymara z powrotem do Barcy nabiera tempa i realnego prawa bytu że może do tego dojść, nagle mówi coś takiego. Nienawidzę tego gościa, baran z madrytu.

Niczym Erazm z Rotterdam :)

Pierwszy raz popieram to co mówi Tebas.

Kazdy kto ma charakter jest ciety na neymara. Tyle w temacie

Moglibyście podać przykłady wypowiedzi faworyzujących Real?
Wydaje mi się że powstał trochę wyścig kto bardziej obrazi Tebasa, bo gość nie powiedział nic złego a jednym argumentem będzie domysł, że o Realu powiedział by inaczej, i tak pamiętam było już wiele razy :)

Nie lubię go ale miło posłuchać kogoś kto mówi coś sensownego.

Kompletny: Mam nadzieję, że Tebas odejdzie ze stanowiska i nie wróci.

Chociaż Neymara w Barcelonie też nie chcę.
konto usunięte

Neymar na was na pluł tak samo jak na klub, a wy udajecie, że deszcz pada.
Tebas akurat ma racje, a wy na siłę szukacie u niego bólu dupy.
Ciekawe czy Ojciec Neymara i sam Neymar wycofali już pozew gdzie żądali 30 MLN od Barcelony...

Dobrze że nie ma na to wpływu..

Chyba pierwszy raz zgadzam się z Tebasem.
konto usunięte

Ten okropny dziadyga powinien zostawić takie komentarze dla siebie. Jaki on daje przykład dla ligi, patrząc na jego liczne wypowiedzi

A jak w Realu to inaczej gada

Jak ja tego typa szczerze nie trawie, największy hipokryta w Hiszpanii, mimo że nie chcę Paryżanka ja sam, to jak gadka o Realu to Tebas juz inaczej, żenada