1 lipca przedstawiciele RFEF i LaLigi spotkają się, by podpisać nową umowę o współpracy

Grzegorz Zioło

30 czerwca 2019, 17:38

Sport

5 komentarzy

1 lipca odbędzie się spotkanie pomiędzy przedstawicielami LaLigi i RFEF, podczas którego ma dojść do podpisania nowej umowy regulującej współpracę obu stron. Podczas spotkania, które miało miejsce 26 czerwca, został wykonany milowy krok w negocjacjach, kiedy LaLiga zaakceptowała nowy format Pucharu Króla i Superpucharu Hiszpanii.

LaLiga długo była przeciwna reformie tych rozgrywek. Według nowych zasad w Pucharze Króla aż do półfinałów będą obowiązywać pojedyncze spotkania zamiast dwumeczów, a Superpuchar Hiszpanii odbędzie się w formule final four w dniach 8-12 stycznia. Podczas spotkania strony ustalą też, czy terminarz LaLigi w przyszłym sezonie znów będzie niesymetryczny. Rozkład meczów mamy poznać 4 lipca.

Pomiędzy LaLigą i RFEF regularnie dochodzi do napięć, ale jutro strony powinny podpisać porozumienie podobne do tego, które obowiązywało do tej pory. Umowa określa kompetencje obu organizacji w zakresie organizacji profesjonalnych rozgrywek piłkarskich, między innymi ustalanie terminarza, awanse i spadki w ligach zawodowych oraz rejestrację piłkarzy z zagranicy. W ostatnim czasie wiele kontrowersji wywoływały takie kwestie jak nazewnictwo rozgrywek i model piłki. Punktem spornym pozostaje też sprawa meczów rozgrywanych w poniedziałki i piątki, która nie wchodzi w zakres porozumienia.

Fot. SubiGol1986 / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Obrzydliwa gęba.

Zobaczyłem zdjęcie i myślałem, że tematem artykułu będzie mecz Barcelony z Gironą w Miami, ale jednak się pomyliłem. :)