Le Parisien: PSG oczekuje 300 milionów euro za Neymara

Dariusz Maruszczak

19 czerwca 2019, 20:50

Le Parisien, AS, Sport

164 komentarze

Jak donosi francuski dziennik Le Parisien, PSG nie wyklucza sprzedaży Neymara, ale ustalił za niego astronomiczną cenę.

Według tych informacji mistrzowie Francji oczekują za Brazylijczyka 300 milionów euro. Gdyby operacja doszła do skutku, Neymar pobiłby kolejny rekord transferowy, który został ustanowiony wraz z jego przeniesieniem się z Barcelony do PSG w 2017 roku. Klub z Paryża zapłacił za niego wówczas 222 miliony euro.

Zdaniem hiszpańskich mediów obecnie wydaje się mało prawdopodobne, żeby jakikolwiek zespół był w stanie przeznaczyć na Neymara 300 milionów euro. Brazylijczyk był łączony głównie z Barceloną i Realem Madryt, ale Katalończycy mają wydać już 120 milionów na Antoine’a Griezmanna, a Los Blancos już teraz rozdysponowali ponad 300 milionów na kilku zawodników. Le Parisien sugeruje, że ustalenie tak wysokiej ceny Neymara może oznaczać, że PSG chce w ten sposób zamrozić operację i odstraszyć potencjalnych chętnych. Prezes klubu Nasser Al-Khelaïfi pokazałby piłkarzowi, że nie zamyka mu drzwi do odejścia z Paryża, ale zainteresowane drużyny nie są w stanie spełnić oczekiwań co do kwoty transferu.

Le Parisien przyznaje jednak, że Barcelona może spróbować wykorzystać swoich graczy, aby zmniejszyć kwotę transferu. W operację mogliby zostać włączeni piłkarze, którymi PSG był zainteresowany, czyli Samuel Umtiti, Ivan Rakitić i Ousmane Dembélé.

Fot. Oleg Bkhambri / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

300 to Barca może dac ale za Mbappe
« Powrót do wszystkich komentarzy