Sport: Barça podczas presezonu rozegra dwa mecze towarzyskie w Stanach Zjednoczonych

Dariusz Maruszczak

10 czerwca 2019, 15:01

Sport

3 komentarze

Jak donosi dziennik Sport, FC Barcelona uzgodniła, że w tegorocznym presezonie uda się w podróż do Stanów Zjednoczonych w celu rozegrania tam dwóch meczów towarzyskich.

Według informacji katalońskiego dziennika rywalem Blaugrany w obu spotkaniach będzie Napoli. Barcelona chce wykorzystać zmiany w terminarzu Superpucharu Hiszpanii, który tym razem ma odbyć się dopiero w styczniu, i rozegrać więcej meczów towarzyskich. Barça szukała więc kolejnych sparingpartnerów na okres po zakończeniu ustalonego już azjatyckiego tournée. Wcześniej mówiło się, że następne starcia odbędą się w Europie, ale wygląda na to, że klub wykorzysta wolne terminy na kolejną daleką podróż. Tegoroczny presezon uzupełnia jeszcze cykliczny mecz o Puchar Gampera. Rywalem Katalończyków w walce o to trofeum może być Arsenal, z którym prowadzono rozmowy w tej sprawie.

Sport pisze, że mecze z Napoli odbędą się 7 i 11 sierpnia. Spotkania miałyby zostać rozegrane w Miami, na stadionie Uniwersytetu Michigan, który może pomieścić ponad 70 tysięcy kibiców. Przypomnijmy, że Barcelona występowała już na obiekcie w Miami 30 lipca 2017 roku, gdy jej rywalem był Real Madryt. Duma Katalonii rozpocznie sezon w weekend 17-18 sierpnia, gdy odbędzie się pierwsza kolejka LaLigi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

MLS to jego poziom.Dobrego lotu z Barcelony!
konto usunięte

O! Widać, że Rakitic już czeka na presezon spakowany