Josep Maria Bartomeu: Ernesto Valverde ma wsparcie prezydenta i zarządu

Grzegorz Zioło

16 maja 2019, 15:30

Marca

233 komentarze

Josep Maria Bartomeu wziął udział w prezentacji reedycji książki "Kubala" i odpowiedział na pytania dotyczące najważniejszych obecnie tematów w FC Barcelonie. Prezydent klubu unikał wypowiedzi na temat Antoine'a Griezmanna i jasno wyraził się o przyszłości Ernesto Valverde.

Ernesto Valverde: Planowanie przyszłego sezonu odbywa się już od jakiegoś czasu. Są już zawodnicy, z którymi podpisaliśmy kontrakty, a oprócz tego będziemy jeszcze rozmawiać po finale Pucharu Króla. Valverde ma wsparcie prezydenta i zarządu. To trener, którego chcemy w projekcie o średniej i długiej perspektywie. Ma ważną umowę i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Obecnie najważniejsze, żeby zawodnicy odbudowali się po ciosie mentalnym.

Finał Pucharu Króla: Nie jest decydujący. Naszym najważniejszym celem jest liga, a w następnej kolejności chcemy wygrać Puchar Króla i Ligę Mistrzów. To był świetny sezon, zdobyliśmy mistrzostwo na kilka kolejek przed końcem rozgrywek. Wszyscy liczymy na więcej. Obecnie jesteśmy po bolesnej porażce i czeka nas finał pucharu. Musimy odbudować samopoczucie, nadzieje i chęć rywalizacji. Drużynie został jeszcze tydzień treningów. Skupiamy się na finale Pucharu Króla z Valencią, która rozgrywa dobry sezon. Oczekuję, że w tym spotkaniu będzie rywalizacja. Widzę ewolucję naszych zawodników i kibiców, dochodzimy do siebie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów.

Kobieca Liga Mistrzów: Dotarliśmy do finału Ligi Mistrzów, a kobieca piłka bardzo rozwinęła się przez ostatnie pięć lat. Praca została dobrze wykonana. Żeński futbol jest konkurencyjny, a to oznacza, że kobiety zyskują na znaczeniu w świecie sportu. To cel, który został osiągniety wcześniej, niż przewidywaliśmy. Chcemy, żeby klub był znany i odnosił sukcesy, a finał rozgrywany w kraju pochodzenia Kubali był emocjonujący. Niezależnie od tego, czy wygramy, czy przegramy finał Ligi Mistrzów, tworzymy historię. To musi być impuls, żeby dalej wspierać kobiecy futbol. Jesteśmy bardzo dumni. Liczyliśmy na osiągnięcie tego celu w ciągu kilku najbliższych lat, a teraz dziewczyny zasługują na dobry wynik. Wciąż będziemy inwestować w kobiecą piłkę, nie tylko na poziomie profesjonalnym, ale także w szkółkę.

Fot. Roderic Alves / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chyba jasno się wyraził odnośnie priorytetów, nie wiem po co Messi się spinal na LM, skoro Pan Prezydent jasno powiedział:
1. Po pierwsze liga
2. Puchar Króla
3. W dalszej kolejności LM

Takie są ambicje Barcelony na ten moment. Dlatego uważam że nie powinniśmy już nikogo kupować nowego bo Ci co są na ligę wystarcza. A w meczach LM powinno się wystawić juniorów żeby najlepszych oszczędzać na ważne mecze z Getafe czy Sociedad w lidze.

Rzygać mi się chce jak czytam podobne wypowiedzi, no ale Valverde wygra Puchar Króla, wygra kilka spotkań w La Liga, no i eksperci (xD) będą zadowoleni, że to wielki trener i że jak ma poparcie szatni i zarządu to musi zostać.
Można się rozejść, zmiany trenera nie będzie. Dalej będą nam oczy krwawić, jak będziemy patrzyć jak Valverde broni wyniku z Valladolid czy innymi średniakami z ligi.
Nawet nie łudźcie się, że Valverde jakieś wnioski wyciągnie, bo jestem niemal pewien że Barcelona będzie wyglądać tak jak w tym i przeszłym sezonie - tak szczerze, widzieliście jakąś zmianę względem poprzedniego sezonu? Ja zauważyłem tylko, że Suarez tak samo kopie sie po czole, Messi ciągnie Valverde jak może no i Coutinho jest o wiele słabszy.

Kadencja Valverde w jednym obrazku

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_A1xAlEmydDeu6t4XR48rTIZA0x1r3j1A.jpg

"Odbudowali się po ciosie mentalnym" Drugi rok z rzędu.

"Widzę ewolucję naszych zawodników i kibiców, dochodzimy do siebie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów."

W sumie prawda, w przyszłym roku, po kolejnym staniu się pośmiewiskiem na skalę światową, pewnie po prostu wzruszymy ramionami i machniemy na to ręką. Po co tracić nerwy na ten cyrk, skoro najwyraźniej zarządowi to odpowiada.

Niektórzy poważnie myślą, że zdobyta w tym roku liga jest aż takim wyczynem? Jasne, super, że ją mamy, ale tak całkiem serio nie było w tym roku godnego przeciwnika, a i nasz początek nie był kolorowy. I jeżeli także myślicie, że dalej będziemy tak sobie na luzie wygrywać prawie co sezon, to jesteście w dużym błędzie. Sprawdźcie sobie, ile wyników wyciągnął Messi, a nie geniusz EV. Jak dalej będziemy grać taktyką podaj do Messiego to w przyszłym roku co najwyżej wygramy puchar Gampera. Spójrzcie obiektywnie, a nie przez pryzmat wygrania ligi, bo dubletu przypominam, jeszcze nie mamy.
Naprawdę ciężko mi pojąć czym kieruję się nasz zarząd mając tak wielkie zaufanie do Valverde po dwóch blamażach z rzędu w Lidze Mistrzów po których pozostał ''kac moralny''. Oczywiście doceniam sukcesy na krajowym podwórku i postawę całej drużyny, ale niestety nie potrafię zapomnieć tego co wydarzyło się w ostatnim czasie. Od tej pory moje zaufanie do Valverde straciło na znaczeniu i wolałbym aby Barcelonę przejął ktoś inny.

Kurde Barca to sie robi jakims ewenementem. Wygrywaja lige albo pk to zasluga Valverde, osmieszaja sie w europie to wina pilkarzy drugi.raz.z.rzedu. Wlasnie po to jest trener zeby zareagowal i ruszyl dupsko jednemu drugiemu i dziesiatemu jak sie dzieje kaszana. Moze Ernesto ma byc drugim Fergusonem cholerka.Tyle, ze Ferguson zrobil cos z niczego a Valverde robic nic z czegoś. Rozumiem gdyby madrze wprowadzał mlodych , eksperymentował w swietle starego skladu jednak on idzie tylko na łatwizne a gdy trzeba reagowac albo przemeblowywac sklad.to.woli wygrac mecz 2-0 majac Leo.i srednia wieku 29 zamiast cos.pokombinować. sorry zwracam.honor, pokombinował jak mozna bylo rok.temu zrobic historyczna rzecz czyli zakonczyc lige bez porazki. Wtedy wiele osob by zapomniało.Rzym bo.jednak zrobil by cos historycznego jednak zniszczyl caly wysilek jedną głupotą. Po prostu rece opadają

Powiem jedno można przegrać 3:0 jak zrobił to live ale nie 0:4 jak Barca. Ten mecz to była porażka całego zarządu i dlatego mówią że nic się nie stało. Barca teraz gra brzydko i jest tylko Messi i rzadkie przebłyski niektórych piłkarzy. Słabe wyjście z pod presingu co zawsze ostatnio było mocna stroną Barcy. Smutno się ogląda taką barce.

Niestety! Zarząd popiera kompromitacje w LM w dwóch ostatnich sezonach!

Nie dziwi mnie to. I trener i zarząd są nieudolni. Nieszczęścia chodzą parami.
konto usunięte

Koles co wystawia po 8 albo 9 zawodnikow defensywnych i to jest trener ktory rozumie dna Barcy a i tak bramek traca od groma zenada

Koleś hańbi klub w Europie a zarząd zadowolony

Czyli zarządowi odpowiada przegrywanie co roku najważniejszego trofeum i cieszy wygrywanie ligi z realem który jest bez formy, wystawiając defensywnie drużyne w pierwszym meczu sezonu z Alaves w obawie o kontry ich dwóch napastników, żałosne :D

Krew zalewa...

Komentarz powinien zawierać od 15 do 20000 znaków.

@MarioVeB!: To że jest ustawiany wyżej nie znaczy że w ten sposób gra.
Valverde zrzekł się ofensywnie nastawionej i kreatywnej pomocy na rzecz solidnych rzemieślników, którzy lepiej radzą sobie w destrukcji/neutralizowaniu niż w ataku. Miał prawo żeby tak zrobić ale do takiej taktyki trzeba mieć 3 "bestie" z przodu a nie tylko jedną (Messiego) jednego kontuzjowanego komara, jednego bezzębnego smoka (Suarez) i niespełnionego artystę z Brazylii (niby z kraju kawy a jakiś taki anemiczny i marudny).

Według mnie Valverde jest dobrym trenerem, ale nie dla nas. Pasuje do klubów o mniejszych celach i wymaganiach kibiców jak np. Sevilla czy Valencia czy chociażby Athletic, z którym potrafił pokonać Barce i wygrać Superpuchar Hiszpanii, dla takich drużyn już samo zakwalifikowanie się do europejskich pucharów jest sukcesem, no ale nie dla nas.

dzięki Bartek juz się bałem ze Ernest odejdzie.... Za rok podpisz umowe z Ernestem na kolejne 5 lat wkońcu co rok możemy oglądać lanie w LM . Aż dziwne ze nikomu nie zależy by jeszcze na ostatnie 4 lata Messiego starać się o LM... ,,Starać się" za dużo powiedziane bo można przegrać1-2bramkami a nie takie lanie. Tak wiem zawsze się znajdą ludzie którzy mają lub w nosie i sie potrafią pogodzić z porażką po 2 dniach-podziwiam takich ludzi, ja tego nie lubie szczególnie po 2 ostatnich latach. A tłumaczenie się z LL i PK jest bezwartościowe bo inne kluby patrzą na osiągnięcia LM a nie na własne podwórko....Za pare lat będzie gadanie że Leo był słaby bo mało razy LM wygrał wiem o co chodzić będzie ale zawsze będzie gadane że LL i PK są tak samo ważne. Co z tego ile gadania jest o Barcy 8 z 11 mistrzostw a ile o triumfach Realu w LM ....LM przerasta inne rozgrywki i dlatego Real ma je gdzieś. Dlaczego Real odpuszcza Pk jak taki niby ważny? Potem cała wina spada na Leo bo ktoś musi być winny i zawsze on juz sie rzygać chce jak widze że wszystkiemu jest winny Leo a gdzie kolejnych 10 zawodników i trener? Wiadomo nie od dziś że ten sezon będzie taki sam w przyszłym znów ćwierć bądz półfinał i pa pa ciekawe co wtedy powie Bartek a lata Messiego mijają aż żal patrzeć że reszta teamu ma kompletnie wywalone. Dla tych ludzi którzy chcą mnie w jakikolwiek sposób obrazić proponuje nic nie pisać dosyć mam już troli na każdym rogu internetu. Pozdrawiam prawdziwych kibiców Barcy! :)

Zwymiotowałem.

Ślepi czy niespełna rozumu?

Zarzad jest gorszy od trenera niestety. Świetny sezon w ktorym kolejny raz zostalismy posmiewiskiem w Europie... Szkoda słów

Ja rozumiem wiarę w trenera po poprzednim sezonie ( wygrany dublet mimo różnych problemów kadrowych, mimo tego że każdy obstawiał że nic nie wygramy po odejściu Neya i przegranym Supercopa itp. ) Ale wiara zarządu dzisiaj i mówienie że „ jesteśmy zadowoleni” „ trener ma pełne wsparcie” i inne pierdoły,
to jest kurwa sabotaż. O ile po pierwszym sezonie tez byłem za tym żeby dać mu drugą szansę, twierdziłem tak dlatego ze może jak dokonają się transfery dające mu większe pole manewru to będzie więcej rotował, gra będzie lepsza, nie będzie świętych krów itp. Ten sezon utwierdził w tym przekonaniu, że powinni go zwolnić. Jeżeli cokolwiek ( a dał coś poza ligą i pucharem, gdzie nie było konkurencji?) EV dał nam przez te 2 lata to w trzecim sezonie nic już nie da, nic. Będzie jeszcze gorzej ,i to z grą ,i nie wiem czy nie będzie kolejnej kompromitacji w Europie. Styl gry nie uległ żadnej poprawie, murujemy 1:0 z Valladolid czy Getafe, 3 rzemieślników w srodku pola, ciagle te same zmiany w trakcie meczu, brak polotu w akcjach,taktyka „podaj do Messiego i jakoś to będzie”
To ma być Barca? Taką chce szanowny prezydent oglądać ?

Ok w takim razie zarząd też do wymiany

@MarioVeB!: Nie można inaczej tego nazwać jak nikt z nich nie potrafi piłki prostopadłej zagrać do przodu,poza przebłyskami Busquetsa

#ValverdeOut
#BartomeuDymision

"Niezależnie od tego, czy wygramy, czy przegramy finał Ligi Mistrzów, tworzymy historię."
Oto mentalność zwycięzcy, która płynie z góry.
Otóż panie Bartomeu, do historii się nie przechodzi przegrywając finały.
Po kilku latach pamięta się tylko o tych którzy wygrali puchar, lub o tych którzy spektakularnie odpadli z rozgrywek.

Powiem jedno zarzad out

@Pawlos1203: nasz Bartek chce tylko rozgryywac mecze za granicą byle tylko hajs się zgadzał....

Żal.pl i za taką Barcelonę z taktykiem Valverde to ja dziękuję.

Moim zdaniem Valverde to dobry i mądry trener ale brakuje mu wyobraźni i czasem ryzyka.
Zniszczył piękno Gry Barcelony, Fakt wyniki są ale Styl gry najgorszy od paru ostatnich Lat, chciałbym zmiany trenera na jakiegoś pasjonata który wróci do korzeni i odnowi słynne DNA Barcy :) PS w tym roku mija 15 lat jak Kibicuje Najlepszej Drużynie na Świecie i chciałbym żeby do Barcy wróciła ta '' Magia Gry '' Wielu zapomniało co znaczy '' Mes que un Club '' i niszczą piękno Barcelony multimilonowymi transferami.

Niech go wesprą na duchu jak będzie musiał pakować walizki.

@victor_dziedzic: Bo Live nie miał się czego wstydzić po pierwszym meczu- w przeciwieństwie do nas po drugim:-)

Czekamy teraz na deklaracje, ze zelaznym trzonem w projekcie na kolejny sezon bedzie duet Rakitic-Busquets...

Po co wy się wszyscy tak nakręcacie..
Decyzja podjęta i tyle, to nie Valverde kompromituje Barcelonę w Europie tylko Barcelona się sama kompromituje. Wystarczyło żeby Suarez i Alba wykorzystali swoje setki z Liverpoolem i mecz potoczyłby się zgoła inaczej, ale nie wykorzystali, a Valverde za nich piłki do siatki nie wkopie. Zagrali dno i obie strony zarówno piłkarze jak trener odpowiadają po równo, dlatego skoro oni zostają to on również powinien, a jeśli ma być zwolniony to w takim razie reszta zespołu też niech odpowie za swoją grę. Trenerzy będą się starać, a oni będą odpierdalać na boisku taką maniane i za wszystko potem obrywa trener. Nie jego wina, że w Barcelonie potrzeba niańki , która będzie im tłumaczyć podstawy, widocznie uznał ich za profesjonalistów i podszedł do nich profesjonalnie , ale się przeliczył..

Sabotaż, to mało powiedziane. A zdjęcie tego Pana idealnie pasuje do słów które wypowiada. Zarząd chyba postawił sobie za cel żeby Leo już nigdy LM nie wygrał.
konto usunięte

Przysięgam że jak ten koleś zostanie to nie obejrzę ani jednego meczu w następnym sezonie

Jak można być bardzo zadowolonym z trenera który drugi rok z rzędu nas tak skompromitował... niestety jeszcze 2 lata będziemy musieli się męczyć z tym dzbanem jako prezydentem

...i CO?
To nasza obecna Wielka Barcelona!!
Ostatnio przed meczem prawie zdążyłem napisać, że być może nasz klub przejęli biali... nie zdążyłem jednak bo moje konto zostało zablokowane.
A zostało zablokowane ponieważ po przeczytaniu składu przed ostatnim meczem z Getafe napisałem tylko tyle, że "nie jest tak prosto przestać być debilem"

Qurna, tylko że NIC nie napisałem kogo mógłbym mieć na myśli.. więc czyżby redakcja sama jednak wiedziała o kogo mogło chodzić, ale mimo to banuje?

Ja pierniczę... CO ZROBIĆ??! tyle lat kibicuję mojemu ukochanemu klubowi (nawet pościel -obowiązkowo- mam w żółto-czerwone i bordowo-granatowe wzory, czy inne różne elementy wystroju wnętrza domu) - i miałbym przestać oglądać mecze mojej drużyny...?
- bo zasran... który nie podaje ręki swoim zawodnikom ma poparcie Prezydenta i Zarządu??
To jest koniec Świata.

"Ernesto Valverde: Planowanie przyszłego sezonu odbywa się już od jakiegoś czasu"

A gdzie planowanie następnych sezonów? Skład który wyszedł w meczu z Liverpoolem miał średnią wieku 29,2 lat gdzie 7 zawodników ma już 30 lat lub więcej.

Może i jest sporo młodych talentów, ale jeśli będą wchodzić na boisko w doliczonym czasie gry drugiej połowy... Bartek to je*nie. Co z tego że taki Dembele ma mega talent skoro boiskowa inteligencja i mentalność na poziomie dżdżownicy.

@Sewren: OK To idąc twoim tokiem rozumowania jesteś absolutnie przeciwny zwalnianiu albo nawet żegnaniu się z jakimkolwiek trenerem bo przecież to nie on gra tylko zawodnicy jeśli klub odnosi słabe wyniki czy tez kompromitujace porazki to jest to wina tylko i wylacznie zawodników, najlepiej niech jeden trener trenuje drużyny po 30 lat przecież on tam tylko statystuje i nie ma wpływu na nic.

Szok i niedowierzanie!!!

@damian726: Jakbym był fanem Atletico to bym dublet bral w ciemno. Ale mając ogromny budżet i najlepszego piłkarza na świecie chyba powinniśmy celowac w coś innego niż puchary krajowe

Czyli nasz zarząd chce zniechęcić wszystkich kibiców

Przed nami kolejny finał i czas na odbudowanie atmosfery. Na zwolnienia przyjdzie czas i to nie długo.

,,Naszym najważniejszym celem jest liga, a w następnej kolejności chcemy wygrać Puchar Króla i Ligę Mistrzów."
Czyli w następnym sezonie priorytetem nie jest już LM tak jak w tym!!!
Sami chyba sobie zdają sprawę że z tym trenerem i średnią wieku 30 lat nie da się wygrać :-(

Jak nie bedzie wzmocnien i swiezej krwi oraz zmiany trenera to bedzie dalszy ciag meczarni i od czasy do czasu blysk Messiego

A czyje wsparcie mają prezydent i zarząd?

Czułam, że tak się skończy - przeczekali najgorszy moment i cyk, Valverde zostaje. Trzeci sezon, trzecia szansa, trzecia część sagi Ernesto. Czy tym razem będzie inaczej? Nie sądzę, chyba że faktycznie liga jest najważniejsza. Na ligę Ernesto ma patent, chociaż Real zbroi się i może ten patent zweryfikować. Z tym panem na ławce trenerskiej nie widzę niestety triumfu w LM. Ciąży na nim klątwa tych porażek, więc nie jest osobą która mogłaby uzdrowić mental drużyny. Znowu będzie ten jeden, tylko jeden przecież wyjazdowy mecz, gdzie zostaną pożarci przez charyzmę i waleczność gospodarzy, a w głowie zatnie im się płyta pt. "Roma, Liverpool". I będzie tryplet. Tryplet kompromitacji w Europie.
Oby nie. Oby mnie pan Ernesto zaskoczył. Oby nas wszystkich zaskoczył i zamknął nam usta. Z ogromną chęcią wszystko odszczekam.

Valverde jest mega trenerem.

Paczta jak się na Getafe odbudowali. Paczta jak tego mistrza zdobyli. Paczta jak punktują. Paczta jakie koszulki jeszcze będą mieli.

Paczta jak w przyszłym sezonie nie będzie już półfinału, paczta jak w przyszłym sezonie nie będzie już mistrzostwa, paczta jak przez 3 sezony pogrzebaliśmy sen Messiego o Lidze Mistrzów, gdzie robił wszystko tylko co się dało.

Nie muszę już oglądać przyszłego sezonu. Do zobaczenia 05.2020, a kto wie, może 03.2020, albo 01.2020 ;)

Czyli znow czesto nudna do porzygu gra mojego klubu :(

Omg... Co oni widzą w tym trenerze? Oprócz tego że gramy nudna piłkę i non stop te same osoby grają. Nic dziwnego że De Light jeszcze zastanawia się czy do nas przyjść czy nie.

No to jeszcze podwyżka dla Ernesta.

dramat dramat dramat

@Sewren: To po co w ogóle trenera zatrudniać?

Spinacie się za bardzo o te LM, bo Real je wygrywał. Ten "pełen pieniędzy" turniej nie jest wyznacznikiem najlepszej drużyny w Europie. Liga jest najważniejsza, a Puchar Króla to jest tylko puchar.

@victor_dziedzic: To ja Ci napisze tak:
"Wystarczy żeby Salah w pierwszym meczu uderzył celnie i już wtedy Live mógł wywieźć remis"
Takie gadanie. Kij ma dwa końce

@Tasde: Tu już nawet nie chodzi o puchary, ale o styl który sprawia, że ciężko się patrzy na ukochany klub. Tym bardziej, ponieważ Barca grała najlepsza piłkę w historii jeszcze nie tak dawno temu, w dodatku wychowankami.

No to pozamiatane ;) czyli teraz dziadki beda grali caly sezon a mlodzi beda sie marnowac ;) juz widze LM dojdziemy do finalu i dostaniemy 5 do jaja ;)

@Jamiro: Ja odpuszczam oglądanie następnego sezonu z E. V. Na ławce, nie dość, że tak fatalnie dla oka grają cały sezon, to jeszcze odpadają w taki sposób.gosc jest betonem i stylu nie zmienia a wkur.. Cały następny sezon mi się nie chce. Człowiek wszystko robił pod to, żeby obejrzeć mecz a tu, Rakitic w składzie z Busquetsem i Vidalem w pomocy z Roberto na obronie i Bez płciowym Coutinho na skrzydle. Sądzę, że jakby trenował nawala, to gralibysmy równie skutecznie a napewno bardziej strakcyjnie a nie gra na kolanach przed leganesami i innymi dramatami. Dość czekam aż odejdzie wtedy wrócę do kibicowania

@ramon59: Rakiticiowi już nawet koszulki robią takie jak ma w Chorwacji...