Marca: Przyszłość Ernesto Valverde rozstrzygnie się po finale Pucharu Króla

Dariusz Maruszczak

10 maja 2019, 13:00

Marca

122 komentarze

Ernesto Valverde w lutym przedłużył kontrakt z Barceloną, ale po klęsce na Anfield jego przyszłość jest niepewna. W klubie trwa obecnie analiza sytuacji, ale według dziennika Marca ostateczna decyzja nie zostanie podjęta przed finałem Pucharu Króla, ponieważ Barça wciąż liczy na zdobycie dubletu.

Porażka z Liverpoolem bardzo dotknęła Ernesto Valverde. Drugie z rzędu odpadnięcie z Ligi Mistrzów wbrew wszelkim prognozom pociągnęło za sobą duże konsekwencje dla trenera, zwłaszcza ze względu na styl, w jakim do tego doszło. Txingurri stracił poparcie u władz klubu i w szatni. Nikt z przedstawicieli FC Barcelony nie zabrał głosu na temat ewentualnego pozostania Valverde, ponieważ nie ma co do tego pewności. Obecnie nie wyklucza się żadnej możliwości. Umowa 55-latka obowiązuje do 2020 roku i jest w niej opcja przedłużenia współpracy o kolejny rok. Marca informuje, że w kontrakcie sporządzono również zapis, że obie strony mogą pod koniec sezonu zakończyć relacje, płacąc jednorazowo ustaloną kwotę.

W Barcelonie trwa analiza sytuacji, ale ostateczna decyzja nie zapadnie przed 26 maja, czyli dzień po finale Pucharu Króla. Klub nie chce zdestabilizować drużyny, kiedy został do osiągnięcia ostatni cel. Valverde ma do meczu z Valencią pracować spokojnie, choć w Barçy nie wyklucza się, że trener sam zdecyduje się odejść. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Bez względu na to padają już nazwiska ewentualnych następców Valverde. Najczęściej wymieniani są w tym kontekście Holendrzy Ronald Koeman i Erik ten Hag. Po finale Pucharu Króla powinniśmy już wiedzieć, czy obecny trener zachowa posadę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma żadnej dobrej alternatywy na jego miejsce. Musi zostać.

@Arkadio90: Jest. Pan Trenejro z Ajaxu.

@4drian0: Uważasz, że to dobra alternatywa? nie wierzę aby był w stanie zagwarantować regularność zwycięstw jak EV.

@Arkadio90: Chyba nie zniosłbym oglądania kolejnego sezonu pod wodza tego pana. Wierze ,ze jednak klub znajdzie kogos.

@Arkadio90: a co masz ochotę oglądać kolejny blamaż na poziomie europejskim? nie rozumię co wyjątkowego ma ten trener to zwykły średniak i nic więcej

@goldmetaxa: Stabilizacje oraz dobre wyniki.
« Powrót do wszystkich komentarzy