Ernesto Valverde: Strata Ousmane'a Dembélé jest poważną komplikacją

Radek Koc

4 maja 2019, 23:52

Marca

24 komentarze

Szkoleniowiec Barcelony dokonał podsumowania meczu z Celtą i wyraził żal z powodu kolejnego urazu Dembélé. 

Kontuzja Ousmane'a Dembélé: Wygląda na to, że doznał urazu mięśniowego. Musimy poczekać do jutra. Oczywiście Ousmane jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem i jego strata w obliczu kolejnych spotkań jest poważną niedogodnością. Nie chciałem wpuszczać Coutinho, aby niepotrzebnie nie ryzykować. 

Todibo: W jego przypadku nic nie wiadomo. Przeprowadzimy potrzebne badania i być może okaże się, że to jedynie niegroźna dolegliwość. 

Podsumowanie spotkania: Momentami dominowaliśmy w tym pojedynku. Kiedy rywale strzelili pierwszego gola, poczuli, że mogą odnieść zwycięstwo. Nie potrafiliśmy im na to odpowiedzieć. 

Brak okazji do zdobycia bramki: Zagraliśmy z wieloma nowymi zawodnikami w składzie i było nam trudno przedostać się w pole karne rywala. W drugiej połowie nie generowaliśmy takiej liczby sytuacji, jaką powinniśmy byli sobie stworzyć, żeby móc zdobyć bramkę. 

Arthur: Aby Arthur mógł grać na tej pozycji, potrzebuje jeszcze trochę więcej zdecydowania i mocy. Oczywiście kiedy zyska większe doświadczenie, może się rozwinąć i zajmować tę pozycję. 

Pozytywne oceny: Zawsze oczekuje się czegoś od swoich zawodników, chociaż jest trudno, aby wszystko dobrze funkcjonowało. Umtiti zagrał dobrze, podobnie Wagué i Cillessen.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dieta, suplementacja i siłownia. To jest przepis na koniec kontuzji. Nawet Messi całkowicie zmienił swoją fizyczność i dopiero wtedy kontuzje skończyły się powtarzać. Przypomnijcie sobie jaki Messi był kiedyś watły, a teraz kawał kopyta, krata na brzuchu. Kolejny przykład Ronaldo - kontuzja raz na 3 lata. A taki Neymar co sezon kontuzja. O czymś to świadczy. Jedynie Bale odbiega od tej teorii, ale On prawdopodobnie jest cipa.

Kontuzja Dembele naprawdę może być problemem. Z wysoko grającym Liverpoolem, nacierającym od pierwszej minuty, jego szybkość mogłaby się bardzo przydać w kontrach. Pewnie zaczniemy z Coutinho, a potem być może Semedo? Również do wolnych graczy w końcu nie należy

Wielka szkoda Dembele . Niestety póki co jego pobyt w Barcelonie jest nie do końca udany głównie poprzez kontuzje . Raz gra tak sobie potem gra bardzo dobrze by odnieść kontuzje i tak w kółko . Ciekawe czym spowodowane są te jego kontuzje być może nie do końca odpowiednim prowadzeniem się a być może są spowodowane tym że jest piłkarzem bardzo szybkim który jest narażony na tego typu urazy a jego mięśnie na dłuższy okres nie wytrzymują takiego wysiłku . Pamiętam jak Messi był w jego wieku i schodził z boiska z powodu kontuzji ze łzami w oczach on wygląda na człowieka który się tym nie przejmuje , może to wynika z jego charakteru a może jest w nim mało ambicji i jemu pasuje gra w Barcelonie od czasu do czasu przecież kasa się zgadza . Nieodgadniony jest to piłkarz , mam nadzieje że wkońcu przestaną go omijać kontuzje i wtedy wreszcie zacznie grać przez kilka meczy z rzędu na równym wysokim poziomie .

W tym momencie nie jest żadną komplikacją ;-)

A co on myślał kupując go? Dembele to nie jest piłkarz o nadzwyczajnej fizyczności. Wystarczy mocny wiatr i chłop traci równowagę. Francuz waży ponad 60 kilo a jego nogi nie przekraczają 30 cm w obwodzie. Takie osoby nie mają łatwo na boisku (wiem, bo mam kolegę który wygląda podobnie) wystarczy lekkie dotknięcie w piszczel i chłop kurował się 2 tygodnie. Niestety Dembele nigdy nie będzie pewniakiem i ciężko mi wyobrazić jest teraz sprzedaż Coutinho :/