Sport publikuje projekt okolicznościowych koszulek, w których piłkarze Barcelony mają świętować tytuł

Grzegorz Zioło

25 kwietnia 2019, 22:21

Sport

33 komentarze

Na cztery kolejki przed końcem sezonu LaLigi Barcelona ma dziewięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Atlético i już w sobotę może zapewnić sobie mistrzostwo Hiszpanii. W stolicy Katalonii trwają już przygotowania do świętowania kolejnego tytułu.

Im bliżej meczu z Levante, który może przesądzić o losach mistrzostwa, tym więcej poznajemy szczegółów dotyczących planowanego świętowania. Dziś Sport opublikował projekt okolicznościowych koszulek, które mają założyć piłkarze Barcelony, jeśli uda im się wywalczyć tytuł. Trykoty mają mieć niebieski kolor i hasło przypominajace o hegemonii katalońskiego klubu w lidze hiszpańskiej w ostatnich latach.

Według projektu na niebieskim tle mają zostać umieszczone bordowo-granatowo pasy, a na nich napis "8 z 11". Jeśli Barcelona zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii 2018/19, będzie to jej ósmy tytuł w ciągu ostatnich jedenastu sezonów. Poniżej ma znaleźć się kolejny napis w języku katalońskim, którego przekaz brzmi: "niesamowite, że wydaje się to normalne".

Na tylnej części koszulki mają zostać umieszczone nazwiska wszystkich piłkarzy, którzy przyczynili się do zdobycia mistrzostwa. W zeszłym roku Barça zapomniała umieścić na podobnej liście Gerarda Deulofeu, Javiera Mascherano i Ardę Turana, którzy opuścili klub w zimowym okienku transferowym. Deulofeu zwrócił uwagę na to przeoczenie, dlatego Blaugrana przygotowała nowe koszulki, tym razem z uwzględnieniem wszystkich zawodników. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepsze ze mógłby być więcej mistrzostw gdyby wcześniej był VAR ;)
Każdy kibic Barcy wie o jakie sytuacje chodzi...

@SinMistico: Dokładnie, 2013/2014 i 2016/2017 pamietamy
« Powrót do wszystkich komentarzy