José Mourinho: Po odpadnięciu Cristiano z Ligi Mistrzów Złota Piłka czeka na Messiego

Radek Koc

19 kwietnia 2019, 22:02

Russian Today

28 komentarzy

José Mourinho udzielił wywiadu Russian Today i wypowiedział się w ciekawy sposób na temat Leo Messiego. Portugalski szkoleniowiec m.in. poradził, co trzeba zrobić, aby zatrzymać Argentyńczyka na boisku. 

- Kiedy Messi jest przy piłce i znajduje się w sytuacji 1 na 1, jego rywal jest już "martwy". To dlatego nigdy nie lubiłem stosować indywidualnego krycia, grając przeciwko niemu. Aby go powstrzymać, trzeba stworzyć mu klatkę - powiedział.

- Jego gra jest łatwa do zrozumienia, ale nie jest łatwo stworzyć taką klatkę, aby go utrzymać w ryzach. Messi zaczyna akcję z prawej strony i potem zostaje w środku. Rozgrywa fenomenalny sezon. Mając na uwadze, że Juventus i Cristiano Ronaldo odpadli już z Ligi Mistrzów, Messi zdaje sobie sprawę, że Złota Piłka już na niego czeka - zapewnił Mourinho. 

Portugalczyk pochwalił również świetnie grającą drużynę Ajaksu, która może spotkać się z Barceloną w finale Ligi Mistrzów: - Jeśli mierzysz się z Ajaksem, grając jego stylem, ryzykujesz, że będzie lepszy. Tak, widzę Ajax w finale przeciwko Liverpoolowi albo Barcelonie. Jeśli uda mu się dostać do finału, to prezentując taki poziom jak do tej pory, może go wygrać - zakończył. 

Aleksandr OsipovCC BY-SA 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nawet jeśli Barca skończy LM na pólfinale to i tak Messi zasługuję na złotą piłkę jak nikt inny.
« Powrót do wszystkich komentarzy